Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest Gredoo

Miedzy tłumikiem a dnem bagażnika - co z tym ?

Recommended Posts

Guest Gredoo

Witam szanownych Panów. Mam taki problem mały, miedzy tłumikiem a dnem bagażnika mam tak jakby osłonę, jest to tak profilowana cienka aluminiowa blacha. nie wiem w który miejscu sie trzyma ale wiem ze troszkę ma luzów, widze tylko jedno miejsce jej zaczepu (prawdopodobnie jedyne). Czy ta osłona jest potrzebna ? czy bez niej tez można jeździć? Po coś ona tam jest. Dajcie znać. Z góry dziękuję

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_rolleyes.gif" alt=":rolleyes:">

Please login or register to see this quote.

To jest osłona termiczna - lepiej ją mieć. Tłumi też hałas. Nie przypuszczam, żeby auto się zapaliło jak jej nie będziesz miał ale...

Przypuszczam, że chodzi o osłonę tłumika końcowego. Z tego co pamiętam to mocowana jest na nakrętki (lubią się zgubić) nakręcane na wystajace z podwozia śruby (lubią sobie zgnić) albo na takie podkładki/zatrzaski (nie wiem jak to się nazywa) zabezpieczające, które nie powinny spadać z gwintu. To też lubi sobie zerdzewieć i odpaść. Czasem też otwór w osłonie rdza wyżera tak, że blacha przechodzi przez nakętkę.

Coś mi się przypomina, że jak mi brzęczała to mocowałem na blachowkręty. Fabrycznie napewno nie jest mocowana w jednym miejscu tylko chyba w trzech (fotka). Osłona tłumika srodkowego jest mocowana podobnie. Napewno z podwozia wystaja wkręty/śruby (chyba z 10 szt).

PS. Na zdjęciu to nie moje auto więc proszę nie pytać kto takie ładne rusztowanie wstawił

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="<fileStore.core_Emoticons>/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Please login or register to see this attachment.

Edited by zubek73

Please login or register to see this quote.

Tak jak kolega pisze jest to osłona termiczna.

U mnie w poprzedniej viki jeździłem bez tej osłony, ponieważ zaczepy pordzewiały i osłona wisiała i obijała się gdzie tylko mogła wiec ją zdjąłem.

Nie zaobserwowałem żadnych ujemnych skutków, ani w aucie nie zrobiło się głośniej ani nie nagrzewało się nadmiernie podwozie, nadmienię, że w kole zapasowym miałem butle z gazem więc też się tego bałem.

Moim zdaniem możesz to spokojnie zdjąć nic się nie stanie,

Pozdrawiam

Guest Gredoo

Ahaaa. No dziękuje bardzo. No to idę coś pomajsterkować. dzięki wielkie jeszcze raz.

Można dać też większe podkładki - jeżeli śruby są całe.

jak wszyscy osłona termiczna a słuzy ona głownie aby nie stopiła sie masa zabezpieczająca podwozie przed (tzw baranek)

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

mar-ne szan-se z to sie stopi, ale mnie tego uczyli w fachu blacharza

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

takie cudo powinno sie znajdowac tez pod tłumikiem srodkowym

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> pewnie jakąs role wygłuszającą tez ona pełni, dopółki sie nie majta jak

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">