Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest belushi

zablokowana stacyjka, proszę o pomoc

Recommended Posts

Guest belushi

Co za dzień, dziś wymiśliłem sobie że przesmaruję stacyjkę OW40, po smarowaniu MOGIŁA, kluczyk w stacyjce ani drgnie, do tego jeszcze zablokowałem kierownicę, przejrzałem juz wszystkie tematy na forum w tej sprawie, u mnie sytuacja wygląda tak: żadne kombinowanie z użyciem zapasowego kluczyka nie pomogło, żadne szrpanie kierownicą też, wyczytałem że może pomóc smar grafitowy, zastanawiam się czy go użyć czy jeszcze bardziej zaszkodzi, czy ktoś może się wypowiedzieć co z tym dalej robić, proszę o wykład "jak krowie na rowie" czyli tak żebym pojął

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> czy już tylko telefon do jakiegoś magika od zamków mnie uratuje?

Witam.

Ja jak miałem Vectrę A zrobiłem ten sam numer i miałem to samo. Nigdy nie należy smarować środkami penetrującymi stacyjki - po wymieszaniu z brudem sprężynki nie odbiją i stąd ten problem. Mi udało się wykręcić śrubę od stacyjki i dałem stacyjkę do naprawy. Nie jest to proste bo łeb śruby jest zerwany. Punktaczkiem i młotkiem udało mi się ją wykręcić. Możesz spróbować wypłukać bród jakimś środkiem na benzynie w sprayu może sprężynki puszczą ale mi się nie udało.

Pozdrawiam.

Guest belushi

Mam w domu benzynę ekstrakcyjną, czy to się nadaje? jak się nie uda wypłukać to potrzebuję pomocy z tą magiczną śrubą bez łba, gdzie ona jest, załączam fotki niech mi to ktoś zlokalizuje, co z tym smarem grafitowym?

Please login or register to see this attachment.

Please login or register to see this attachment.

Na fotce jej nie widać jak się przyjżysz to o ile pamiętam jest u góry z prawej strony stacyjki, w takiej obejmie mocującej stacyjkę. Z dołu obejma jest zachaczana w takim zamku a z góry jest przykręcona śrubą. Śruba nie ma łba a więc będziesz widział tylko kołek w otworze. Musisz punktakiem i młotkiem ją odkręcić,

Guest belushi

dobra, udało mi sie wykręcić stacyjkę mam ją w ręku i co dalej , już z tym grzać do jakięgoś ślusarza od takich spraw czy może coś jeszcze mogę zrobić sam? może wyjąć wkładkę i spróbować ją oczyścić z tego felernogo 0W40, tylko jak wyjąć wkładkę i czy nic przy okazji nie zepsuję?

Jak masz stacyjkę w ręku to spróbuj ja płukać benzyną może uda ci się wypłukać brud. Nie wyjmuj wkładki tylko przepłucz wkładkę w stacyjce.

Please login or register to see this quote.

smaru grafitowego nie używa sie do żadnych zamków, wkładek, stacyjek

używa się tylko i wyłącznie suchego-sproszkowanego grafitu !

ale w twoim wypadku po zapodaniu WD40 - musztarda po obiedzie

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

życzę powodzenia w reanimacji stacyjki

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

P.S.

dział car audio i stacyjka

/emoticons/default_unsure.png" alt=":unsure:">

Edited by juras7091

Guest belushi

dobra aras, posłuchałem Twojej rady i przepłukałem ale bez skutku, no cóż, vectra postoi parę dni, w poniedziałek jadę ze stacyjką do jakiegoś fachowca, mam nadzieje że jakiegoś znajdę w mojej okolicy, aras gdzie oddawałeś swoją, mogę pytać u okolicznych ślusarzy czy tym się zajmują jacyś specjaliści? dzięki aras za podpowiedzi.

Guest belushi

sory admin za umieszczenie tematu w złym dzialejeśli jast możliwość przeniesienia tematu na jego właściwe miejsce to proszę bardzo a jak chcesz usunąć to też się nie obrażę

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">, jestem nowy na tym forum i nie zwróciłem uwagi, poza tym te emocje hehe, to moja pierwsza awaria vectry i to przez własną głupotę;(

Ja dawałem u siebie w Gnieźnie . Nie pamiętam ile zapłaciłem ale nie dużo; taniej niż bym wezwał "fachowca " który by mi rozwalił wkładkę i wsadził nową z nowym kluczykiem jak dzwoniłem to miałem takie propozycje. Stacyjka po naprawie chodziła idealnie. A co najważniejsze masz ten sam kluczyk.

Pozdrawiam .

Stacyjke mozna rozebrac (zazwyczaj od tylu). I wtedy zobaczysz, ze tam sa rozne takie blaszki ktore stykaja w roznych polozeniach kluczyka i zazwyczaj sie stacyjka blokuja na ktorej z tych blaszek. Zamiast sie przesuwac po niej, to sie o nia zachacza na przyklad.

Please login or register to see this quote.

Nie wiem skąd dokłądnie jesteś. Tu podawałem namiary na speców od stacyjek w Wawie:

Please login or register to see this link.

Edited by zubek73
przenoszę temat

Guest belushi

byłem u ślusarza, powiedział że to sie nie bardzo da naprawić, prawdopodobnie 0w40 odblokował zapadki które wcześniej już nie oddawały a teraz wyślizgany kluczyk nie jest w stanie ich podnieść, wogóle te zamki są podobno bardzo delikatne i niektóre już po trzech latach padają, zresztą ta która mi się zepsuła też nie jest orginalna (śruba bez łebka jest zastąpiona zwykłą a na stacyjce jest wybita data 1996), używka na allegro kosztuje 55 zł, już zamówiona, póki co odpalam na śrubokręt;)

Guest belushi

stacyjka założona, śmiga jak nowa, trochę mnie ta głupota kosztowała no ale cóż, dzięki za pomoc

Guest wojtko

Witam

I mnie również ostatnio spotkała przykra niespodzianka ze stacyjką. W moim przypadku nie udało mi się przekręcić kluczyka, żeby wyciągnąć sam wkład więc pozostało mi zdemontowanie całej stacyjki. Ślusarz powiedział, że to jest nierozbieralne i żeby poszukać na szrocie jakiejś innej stacyjki. Szukałem dwa dni i niestety ale chyba sezon jest na stacyjki bo nigdzie nie znalazłem. Z ciekawości więc włożyłem starą stacyjkę w imadło i młotek, wiertarka i śrubokręt i zacząłem sprawdzać "jak to jest zrobione". Po dwóch godzinach rozebrałem stacyjkę nie uszkadzając obudowy (na szczęście. Zaraz poleciałem po nowy wkład do sklepu później do ślusarza i po godzinie mogłem odpalić samochodzik z nowej stacyjki. Jak tylko poczujecie że Wam się stacyjka lekko przycina od razu demontujcie wkład i biegiem naprawiajcie bo nie wiecie kiedy staniecie i dalej nie odjedziecie - taki mój wniosek i nauczka na przyszłość