Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
floro5

stukanie

Recommended Posts

Witam,

Mam pewien problem w swojej viki. Otóż chodzi o to, że jak ruszam nią po zatrzymaniu, lub robię redukcję i obroty są za małe (przeważnie na 2-3 biegu) słyszę w kabinie dziwne stukanie z prawej strony (jak siedzę jako kierowca) tak jakby okolice drzwi, schowka, jest to podobne do odkręconej śrubki/nakrętki, która sobie gdzieś tam lata w jakimś zamknięciu (odgłos taki sam jak do puszki wrzucilibyśmy nakrętkę a puszkę byśmy obracali) . Nie trwa to długo, samochód jak nabierze prędkość to chodzi ok, nie zdarza się też to za każdym razem po zatrzymaniu i redukcji... Czy ktoś miał coś takiego w swojej viki? Proszę o pomoc.

Sprawdź łącznik reakcyjny silnika - pewnie się wyrobił już.

Jest nad alternatorem, przykręcony do łapy alternatora i do kielicha nadwozia.

Please login or register to see this quote.

Dokładnie tak jak wspomniał Miły, poszedł łącznik reakcyjny silnika (popękała guma) . Mam jednak mały dylemat, który wybrać zamiennik, znalazłem w necie dwie oferty:

- Hans Pries - cena 29 zł

- Corteco - cena 49 zł

Która firma jest lepsza? Proszę o pomoc przy dokonaniu zakupu.

jesli chodzi o zawieche to lepiej wstawiac cos konkretnego i na tym nie oszczedzac, dośc czesto i szybko kiepskie materialy padają. na temat tych 2 firm sie nie wypowiem bo ich nie znam.

apropos stukania, moze to byc nakretka od klamki, jaką tendencje do odkręcania sie i potem latania po dole drzwi :/

możesz wsiąść - nie są takie złe.

Dzisiaj przyszedł mi nowy łącznik firmy Corteco... Jak ściągnąłem stary to dopiero zobaczyłem w jakim był kiepskim stanie, cała guma popękana ze wszystkich stron. Założyłem więc nowy i zadowolony wsiadłem do auta, żeby sprawdzić czy wszystko jest ok. Niestety moja radość nie trwałą zbyt długo bo po przejechaniu kilkunastu metrów nadal pojawia się ten dźwięk "odkręconej śrubki, która jakby latała w zamkniętej puszcze" . Jakieś pomysły jeszcze co może być tego przyczyną? czaaarny napisał, że może być to nakrętka od klamki, będę musiał rozebrać tapicerkę od drzwi i też to sprawdzić :/ ...

Guest kamil.plm9

sorki koledzy ze nie na temat ale nie bede na banał zakladal nowego tematu. pytanie dotyczy grila a dokladniej tego

Please login or register to see this link.

czy znaczek opla ten srebrny na ktory jest tam mniejsce przeklada sie ze starego grila do tego czy jest on wogole wyciagany??

Kolego a sprawdz czy w schowku nie masz jakis rzeczy ktore pod wplywem drgan stukaja. Czasami najprostsze rozwiazania sa ajbardziej trafne. Masz klimatyzowany schowek? moze wezyk Ci sie zsunal z tylu i pod wplywem drgan puka styka i kolibie?

Sprawdziłem schowek, zdemontowałem go i nic. Rozebrałem drzwi i też nic. Podjechałem do znajomego mechanika żeby sprawdził co to może być i też się troszkę nad tym głowił aż zobaczył, że jeden z zatrzasków filtra powietrza nie był dopięty, zapiął go i mówi jak nie to to nie mam pojęcia bo wszystko jest ok. Wsiadłem do wozu i przejechałem się trochę. Efekt - cisza i spokój

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> . Problem rozwiązany

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

wyciągnięcie starego znaczka z oryginalnego grilla delikatnie mówiąc graniczy z cudem,plastik tam zastosowany jest twardy i cięzko się dostać do paru zatrzasków które tam są,można zamienić całe kratkę ze znaczkiem,ale jak będziesz wyjmował ją z nowego zamiennika to popękają zaczepy,ostatnio się tym bawiłem z jednym z klubowiczy i tak to się skończyło...

ale próbuj do odważnych i bogatych świat należy biggrin.gif (mój znajomy próbował ze trzy razy,za każdym razem z nowym zamiennikiem tongue.gif )