Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

reset serwisu

Guest szmitek
 Share

Recommended Posts

Guest szmitek

witam.

z jakies 2 miesiace temu pojawila sie u mnie kontrolka serwisu.komputer zle obliczal przejechane kilometry (niewiem jak to mozliwe ale tak bylo),po przejechanych 3 tys zapalila sie juz kontrolka serwisu gdzie przy ostatniej wymianie zmieniane byly tez wszystkie filtry.zlekcewazylem to,a po miesiacu juz sie nie zapalala ale za to kontrolka sprawdz silnik.poziom oleju ok wszystkie wtyczki tez ,zlekcewazylem.po wymianie filtrow i oleju kontrolka bledu silnika zgasla ale pojawila sie kontrolka serwisu(do momentu odpalenia i sekundy po zgaszeniu).NIEWIEM JAK ZA CHOLERE ZRESETOWAC TE KONTROLKE .moze wy wiecie nic nie pomaga wrobowalem roznych zeczy .co myslicie??

Edited by Gawara

witam.

z jakies 2 miesiace temu pojawila sie u mnie kontrolka serwisu.komputer zle obliczal przejechane kilometry (niewiem jak to mozliwe ale tak bylo),po przejechanych 3 tys zapalila sie juz kontrolka serwisu gdzie przy ostatniej wymianie zmieniane byly tez wszystkie filtry.zlekcewazylem to,a po miesiacu juz sie nie zapalala ale za to kontrolka sprawdz silnik.poziom oleju ok wszystkie wtyczki tez ,zlekcewazylem.po wymianie filtrow i oleju kontrolka bledu silnika zgasla ale pojawila sie kontrolka serwisu(do momentu odpalenia i sekundy po zgaszeniu).NIEWIEM JAK ZA CHOLERE ZRESETOWAC TE KONTROLKE .moze wy wiecie nic nie pomaga wrobowalem roznych zeczy .co myslicie??

kontrolka serwisu :o olejarka Ci sie pokazuje ?! bo piszesz o oleju i filtrach ... jak auto z kluczykiem to masz jakis bląd i na to tech2 odpowie co boli autko

nic nie pomaga wrobowalem roznych zeczy .co myslicie??

A próbowałeś tego: :rolleyes:

Pierwsza opcja:

"- wyłącz zapłon, w okienku musi się wyświetlać wskazanie dzienne licznika km

- wciśnij przycisk do kasowania licznika km

- przekręć wtedy kluczyk (kontrolki zapalone) i min przez 10 sek trzymaj wciśnięty przycisk do kasowania licznika km aż pokaże się wskazanie przeglądów

- po minimum 10 sek display pokaże symbol z nowym maksymalnym przebiegiem do kolejnego przeglądu."

Druga:

"wcisnąć hamulec równocześnie wkładając do stacyjki i przekręcając kluczyk. po kilku sekundach pojawią się zamiast napisu bodajże trzy poziome kreseczki. wyłączyć kluczyk, za chwilę odpalić i jechać dalej"

Pierwsza opcja na 100%

Guest sówek

Nie wiem dokładnie czy o to Ci chodzi ale jeżeli o kontrolkę pokazującą ile masz jeszcze kilometró do przejechania na danym oleju to musisz włożyć kluczyk do stacyjki ale nie przekręcać. Wcisnąć przycisk do resetowani kilometrów i jak pojawi się olejarka z ilością kilometrów to przekręć kluczyk ale nie zapalaj. Powinno sie skasować i przeliczyć na nowo. Jeżeli o to chodzi to powinno pomóc. Pozdrawiam

Guest szmitek

szczeze mowiac kontrolka samochodu z kluczykiem byla przed wymiana oleju ale po pokazala sie jak mowicie olejarka.probowalem 1 go sposobu kilka razy i nic .sprobuje drugi -zobaczymy.

szczeze mowiac kontrolka samochodu z kluczykiem byla przed wymiana oleju ale po pokazala sie jak mowicie olejarka.probowalem 1 go sposobu kilka razy i nic .sprobuje drugi -zobaczymy.

to działa na 100% :D

ECOFLEX – wyświetlenia wskazania

1. Wyjąć kluczyk ze stacyjki

2. Nacisnąć i trzymać pokrętło kasowania licznika dziennego

3. Pokaże się „oliwiarka” ze wskazaniem przebiegu do wymiany oleju

4. Puścić pokrętło kasowania licznika dziennego

ECOFLEX – kasowanie

1. Nacisnąć i trzymać pokrętło kasowania licznika dziennego

2. Przekręcić kluczyk na zapłon na ok. 10 sekund

3. Puścić pokrętło kasowania licznika dziennego

4. Wyłączyć zapłon

5. ECOFLEX skasowany

Guest szmitek

wreszcie zadzialalo po kilku probach.tylko jedno mnie zastanawia dlaczego po ostatnim kasowaniu odliczalo od 7 000 mil (bo przebieg mam w milach)a teraz az od 21 000.ale dzieki za pomoc juz mi nie wyswietla sie zadna kontrolka.pozdrawiam

wreszcie zadzialalo po kilku probach.tylko jedno mnie zastanawia dlaczego po ostatnim kasowaniu odliczalo od 7 000 mil (bo przebieg mam w milach)a teraz az od 21 000.ale dzieki za pomoc juz mi nie wyswietla sie zadna kontrolka.pozdrawiam

Przebieg pozostały do wymiany oleju jest ustalany na bieżąco. Zależy od stylu i warunków jazdy oraz od jakości zalanego oleju.

Jest to ładnie opisane gdzieś w tym dziale. ;)

• 1 year later...

Pozwolę sobie dopisać jeden sposób, ponieważ wszystkie tu podane u mnie się nie sprawdziły i nie znalazłem takiego na forum (jeśli jest prośba o wykasowanie posta):

1. Wciśnięcie i trzymanie przycisku kasowania przebiegu dziennego

2. Włączenie stacyjki bez uruchamiania silnika

3. Na kwadratowym wyświetlaczu pomiędzy zegarami widać olejarkę i 1000.

4. Wcisnąć hamulec - 1000 zmienia się na 50000

5. Wyłączyć i puścić wszystko.

Swoją drogą to nie jestem mechanikiem, ale wymiana co 50000 to jakiś absurd...

Ja wymienię za max 25000-30000...

Co 50000km wymiana nigdy się nie uda, u mnie po skasowaniu Ecoflexa pokazuje zawsze 50000km ale w miarę upływającego czasu a przede wszystkim kilometrów komp analizuje warunki jazdy, jakość oleju i faktycznie po 30000km potrafi upomnieć się o wymianę oleju i przegląd. Wszystko zależy od warunków w jakich się jeździ oraz stylu jazdy kierownika.

komp analizuje warunki jazdy, jakość oleju

Raczej tylko te pierwsze (ilość odpaleń w stosunku do przebiegu)

To nie jest aż tak mądrę urządzenie, żeby mierzyć jakość oleju

U mnie z 50tys licznikowo wyszło ok 25 (dużo jazdy po warszawskich korkach).

Raczej tylko te pierwsze (ilość odpaleń w stosunku do przebiegu)

To nie jest aż tak mądrę urządzenie, żeby mierzyć jakość oleju

U mnie z 50tys licznikowo wyszło ok 25 (dużo jazdy po warszawskich korkach).

Nie wiem ale u mnie jak nie wyjadę wskazanych kilometrów i tak muszę kasować kontrolkę co roku bo mnie wzywa do serwisu - widocznie muszę mieć coś do kompa wprowadzone ?

• 3 years later...

Witam wszystkich i podaję kolegom link do kasowania inspekcji w Oplu Vectra C

http://computercars....tykuy?Itemid=54

i

http://elektronikasamochodowa.com/content/view/93/71/

147a5bd0ca1f9834m.jpg

Edited by Arkadiusz77

• 2 years later...

nie no ręcznie metodą

1. Wyjąć kluczyk ze stacyjki
2. Nacisnąć i trzymać pokrętło kasowania licznika dziennego
3. Pokaże się „oliwiarka” ze wskazaniem przebiegu do wymiany oleju
4. Puścić pokrętło kasowania licznika dziennego

jeśli robiłeś tak jak napisałeś powyżej to nic nie skasowałeś tylko sprawdziłeś

przeczytaj post nr 6 powyżej - @rafix opisał zarówno sprawdzanie (to co zrobiłeś) jak i kasowanie

a jak masz 1.9 to post nr 9