Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Guest Pancelot

jak otworzyć klapę bagażnika od środka? (vectra B hatchback 96 rok)

Recommended Posts

Guest Pancelot

Witam.

Odrazu prośba do moderatora. Prosze nie usuwać tego postu, gdyż przeorałem całe forum i nie znalazłem niczego co by mi pomogło. Oczywiście są jakieś porady ale dotyczące tylko wersji kombi.

Panowie, poszukuję sposobu aby otworzyć od wewnątrz tylną klapę w VB hatchback z 96 roku potocznie nazywaną bagażnikiem.

Centralny na wszystkie drzwi chodzi ładnie, z kluczyka również wszystkie drzwi sie otwierają..oprócz bagażnika niestety

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">

Za chiny ludowe nie idzie otworzyć ani z kluczyka ani z centralnego.

Pozdrawiam

Edited by Pancelot

czy to kombi czy sedan czy habeta

droga taka sama

przez kanape do bagaznika

zrywasz/zdejmujesz tapicerke klapy i do dziela

Guest Pancelot

no tak..tyle że faktycznie można nazwać całą czynność "zdzieraniem tapicerki" ..bez siły się nie obejdzie. Były już posty że trzeba było troszku poniszczyć wnętrze aby dostać się do zamka. Nic to..jutro biorę "młotek i przecinak" i do dzieła

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

btw..w filmach to się widzi jak siedzi sobie taki koleś w bagażniku..wiozą go do lasu..a ten otwiera od środka bagażnik i ucieka.

Chyba jednak vectre projektowali inzynierowie z Sycyli co by nikt nie uciekł tak szybko;)

Edited by Pancelot

Nic nie trzeba zrywac.

Wlaz do bagaznika z wkretakiem i odkrecaj tapicerke.

Jedynie na bokach bedzie ciezko ja wyjac ale napewno nic nie polamiesz.

Przerabialem to 2 razy i nic nie zniszczylem

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edited by Slawek

Ja też kiedyś zamknąłem się w aucie.

Remontowałem zamek tylnej klapy w Peugeocie Partnerze, wlazłem do środka i trzasnąłem tą klapą. A ten Partner miał kratę... Miałem co prawda tel. komórkowy, ale wstydziłem się dzwonić do kogokolwiek i tylko spryt McGyvera mnie uratował. Jeśli masz komórkę to nie wahaj się jej użyć, he, he.

Taka dygresja

/emoticons/default_rolleyes.gif" alt=":rolleyes:">

Guest luka153

Aby otworzyć tylną klapę od środka nic nie trzeba zrywać wystarczy otworzyć siedzenie od środka i sięgnąć do odpowiedniej dziurki w zamku

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> u mnie było to samo (centralny w bagażniku przestał działać). Możesz zrobić to bardzo łatwo i szybko bo wystarczy wypiąć 2 czy 3 zatrzaski, wsadzić rękę pod obicie i przekręcić taki czarny, okrągły plastik tak aby załapywał on mechanizm zamka. A jeśli chcesz się dostać do środka swojej viki to najlepiej przez listwę tylnych drzwi.

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

pozdro

żadnej tapicerki nie trzeba zrywać , nic nie trzeba odkręcać - po prosto włazimy do bagażnika od strony kabiny i wkrętak wsadzamy w miejsce tak jak na zdjęciu i ...już. Teraz przy otwartej klapie możemy odczepiać tapicerkę klapy , wyjąć zamek itd

Please login or register to see this attachment.

Guest Ali10101

Niestety przyjacielu ale moja vecterka ma wszystko zabudowane i zabezpieczone, tak wię ja musiałem pofatygować się z tapicerką.

1. Zaczynamy od odkręcenia śrub

Zaznaczone strzałki pokazują to co musimy odkręcić. ( strzałki czerwone)

Dla ułatwienia sprawy odkręcamy dodatkowo jeszcze po śrubie z każdej ze strony jak na zdj

2. Następnie zdejmujemy delikatnie osłonkę. Najlepiej zaczynając od dołu ( zielona strzałka na zdj 1)

Trzeba pociągnąć zdecydowanie ale nie zbyt mocno ( są tam zatrzaski tapicerskie jakie używa się przy montażu tego autka)

3. Sprawdzamy połączenie elektryczne, czy aby się nie poluzowało. Jeżeli siedzi ciasno to dobrze....jedziemy dalej.

4. Ustawianie zamka. Sprawdzamy górny drucik ( zaznaczony strzałką na zdj ) ruszając nim w prawo i w lewo. Jeżeli wykonuje on mały ruch to po prostu musimy najlepiej obydwoma tymi drucikami poruszać do momentu aż zamek zrobi sam charakterystyczne klik-klik.

można też szybciej. Jeżeli górny drucik wykonuje mały ruch to na chama w lewo nim. Jak nie to w prawo i znowu w lewo...powinno być charakterystyczne klik-klik i po sprawie

w razie pytań piszcie.

Guest maciuh27

Mam ten sam problem z Viki A sedan... wszystko ładnie pięknie tylko jak mam się dostać do bagażnika przez kabinę jeżeli posiadam butlę podtlenku LPG i to sporą bo 55 litrów... od 3 tygodni nie mogę wyciągnąć zakupów z bagażnika. Przestał działać centralny zamek nagle od tak sobie. Po odkręceniu tapicerki z prawych drzwi był przerwany przewód połączyłem go zaizolowałem sprawdziłem bezpieczniki i jak nie działał tak nie działa. Bagażnik z kluczyka też ni hu hu ani w lewo ani w prawo. Jedynie drzwi otwieram z kluczyka bez problemu.

A ja dziś straciłem dwie godziny na rozbebrenia tapiecerki, grzebanie w siłownikach i drucikach (choć tu przekonałem się o dwóch rzeczach: wszystko jest w porządku oraz: mam syf pod blachą) żeby po grzebaniu śrubokrętem w zamku od środka i zewnątrz otworzyć bagażnik... siłowo - jak już się porządnie wku*wiłem to go szarpnąłem i puścił.

U mnie od 2 dni to samo jest brak sil zeby sie z tym męczyc..... klapa nagle przestala sie otwierac

Miałem to samo... 3 lata temu i przez tydzień czy dwa męczyłem się z wyciąganiem narzędzi z bagażnika przez tylne siedzenie uchylne, bo grzebanie w mechanizmach zamka nic nie dało. Aż w końcu któregoś dnia pieprznąłem przycisk zamka, szarpnąłem klapę do góry i puściło :) Stara zasada - jak nie idzie to go młotkiem :)

Od tamtej pory - tfu tfu - spokój, no, chyba, że w dzień pada deszcz a w nocy łapie mrozik to rano zamek jest zablokowany. Może warto i u was rozmrażacza napuścić? Ja po prostu ogrzewam łapą.

Edited by vectrabe