Jump to content

W dniu dzisiejszym od 22 nastąpi przerwa w działaniu forum związana z pracami serwisowymi.

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest adamsonPSP

POMOCY sonda?? Błąd 0130 check

Recommended Posts

Guest adamsonPSP

Witam wszystkich

Przepraszam za kolejny temat , ktory pewnie wszyscy juz znaja ale mam problem.

Posiadam VIki 1.8 16V rok 96. zamontowalem do niej sekwencje i po przejechaniu 1400km zapalila mi sie kontrolka na desce (pomaranczowa z silnikiem)"check engine" po wywołaniu kodu usterki zgonie z opisem na forum wyskoczyl mi błąd 0130 co oznacza Regulacja poza zakresem / nieprawidłowy sygnał sondy

Autko mialo raz albo 2 razy odpalic ale odpamilo, jednego razu nie chcialo tez wejsc na obroty ale oki

po tym jak odczytalem ten bład pojechalem do gazownika i powiedzialem ze od jakiegos czasu wyskakuje mi blad ta pomaranczowa kontrolka (nie mowilem ze sam sprawdziel i wyskczym mi blad sondy) on odlaczyl akumulator na 10 minut i powiedzial ze to powinno starczy. Po 5 minutach przyjechalem spowrotem i mowie ze niec z tego dalej sie swieci i podlaczyl gVIKI gazownik pod kompa

Stwierdzil ze cos jest nie tak z sada i nie jest w stanie nic zrobip. Powiedzial tez ze mam podjechac gdzies do elektryka co by sprawdzil czy wszystko na polaczeniach jest oki i zdjagnozowal czy to aby sada jest do wymiany.

Oki wrocilem od gazownika z pa;aca sie pamaranczowa kontrolka, jechalem bez zadnego problemu i tak jak teraz latam to tez nie mam zadnego problemu z niczym tylko sie swieci kontrolka check. Pojechalem do mojego mechanika i on sprawdzil mi sade,stwierdzil ze sonda jest do wymiany. I teraz moje pytania w zwiazku z tym czy wymiana pomoze?? Nie mam zamieru miec sady sprawnej na polce. Jesli juz mam kupic sade to kolejne pytanie.

1.Mam sade cztero przewodowa z kolorami przewodow BIAŁY, ZÓŁTY, CZERWONY, CZARNY czy jak kupie sade z innymi kolorami bedzie4 ona dzialac?? Bo w jednym sklepie powiedzieli mi ze nie bedzie. Sopecjalnie sie zapytali mnie czy posiada pan przewoj czerwony w tej sadzie,jak tak to musi pan kupic taka sama (czy to prawda)??

2.Czy sadziscie ze na dolegliwosc jaka posiada moja Viki lwymiana sady pomoze??

3.Gdzie mam kupic sade dobra za małe pieniadze

Z gory dziekuje za wszystkie informacje i przepraszam za za ten temat,ktory pewnie nie raz sie juz pojawil,ale czytalem juz wszystkie tematy i nic nie wiem juz.

Pozdraiwam wszystkich i jeszcze raz dziekuje

Please login or register to see this quote.

Skoro zaufany mechanik twierdzi, ze sonda jest do wymiany (pewnie ją zmierzył) i dodatkowo wyskakuje bład sondy to pewnie przyjdzie sondę zmienić.

Wymiana powinna pomóc o ile z instalacją gazową jest wszystko OK.

Nie wiem co rozumiesz przez "małe pieniądze ale sondę raczej kup dobrą a nie tanią.

Tu masz link:

Please login or register to see this link.

dziwne tylko że innych objawów nie ma oprócz świecącego checka. Może to dopiero "początek końca" sondy

Edited by zubek73

Guest adamsonPSP

No własnie to mnie bardzo ciekawi,wszystko chodzi oki.

Jak ostatnio wracalem z pracy 25 kilometrow i jachalem tak 150-170 km/h to kontrolka check nie zaswiecila sie ani razu,dopiero jak wjechalem do miasta i zmniejszylem predkosc to sie zaswiecila.

Zawsze sie zapala po prau minutach tylko na zimnym sielniku trwa to troszke dluzej...

Powiedz mi jeszcze czy kolory przewodow maja jakies znaczenie czy nie??

Czyli teoretycznie wszystko wskazuje, że sonda bedzie do wymiany. Żeby wywaliło błąd sondy to ona musi do ecu podać kilka błędnych pomiarów (stąd błąd pojawia się po jakimś czasie i dopiero na ciepłym silniku). Może jeszcze trochę na niej pojeździsz zanim całkiem padnie.

Please login or register to see this quote.

Jak znam zycie to chodzi o sondę "uniwersalną" - to przeczytaj:

i

OT:

Czyżby kolejny strażak na forum? (PSP)

Guest adamsonPSP

Zgadles kolego kolejny...

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

dzieki i poczytam

Guest adamsonPSP

Kolejny dzien z zycia mojej sondy

od samego rana jezdzilem i zrobilem jakies 40km po miescie i ani razu nie zapalila mi sie komtrolka check.

Wieczorem podjechalem do sklepu tylko i w drodze powrotnej zapalil mi sie na dystansie 2 km.

Czy ktos mi wyjasnie o co chodzi bo nie wiem do dzis.

Guest adamsonPSP

Witam

znalazłem pare propozycji jakie moge zamontowac do mojej VIKI i nie wiem co wybrac za sonde,moze ktos sie orientuje ktora warto zamontowac??

czekam na odpowiedz kolegow

Nr 4 albo nr 2. To jest zdaje się ta sama sonda tyle, że na aukcji nr 4 sygnowana dodatkowo logiem opla i siemensa

Guest adamsonPSP

zamowilem nr4 i pisza ze jutro mam juz ja dostac wiec poinformuje czy cos lepiej

a swoja droga to jaks zlosliwosc rzeczy martwych,mianowicie od momentu jak zmowilem nowa sonde to problem z kontrolka check jak reka odiol i nie pokazuje sie,ale jutro pewnie bedzie.

A jesli chodzi o sondy to tez wlanie wachalem sie miedzy nr4 a nr2 tylko jak rozmawialem ze sprzedawca z sondy nr 2 to powiedzial mi ze gwarancji nie ma jak autko jest zagazowane wiec zamowilem nr4 gdzie nie robi to dla nich zadnej roznicy i gwarancja na 2 latka.

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Guest adamsonPSP

dzisiaj mam zamiar zamontowac naowa sonde tylko nie wiem jak to zrobic??

jak mam zamontowac sonde??

tak samo wlutowac kabel od gazu w czarny przewod od sondy, czy moze jakos inaczej to rozwiazac??

A gdzie go masz wlutowanego ?

przed wtyczką ???

kto tak zakładał instalacje gazową ?

jak jest przed wtyczką od sondy - to musisz go wlutować tak samo.

Guest adamsonPSP

tak mam wlutowany przed wtyczka

i nie jestem przekonany czy wymiana sondy w moim przypadku cos pomorze

witam klubowiczów. mam vectrę 1,8 rok 96/97 pb/lpg i wyskoczył mi błąd 0130 Regulacja poza zakresem / nieprawidłowy sygnał sondy ? sonda do wymiany??? czy da się coś z tym zrobić??? a jak nie da nic zrobić to jaka sondę polecacie??? oryginał czy zamiennik??? i mam jeszcze jedno pytanko czy była by sonda od omegi 2,0 albo 2,2 ??

A na benzynie też wywala ten błąd? Jak nie, to regulacja gazowni się przyda. A jak na pb i lpg to sonda tylko oryginał, bądź w wersji ekono, używany oryginał. Podejdzie od Omegi 2.0, pod warunkiem, że był to X20XEV.

no na gazie i na paliwie wywala ok dzięki zapytam się kolegi o tą sondę i jaki ma ten silnik. mam jeszcze takie pytanie jak bym kupił używkę to da się w jakiś sposób sprawdzić czy jest dobra??? jak tak to w jaki sposób i czy ktoś mogł by mi to wytłumaczyć jak?? prosił bym bardzo.

Edited by Mateuszekvip16