Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
MADMIR

Wentylator nawiewów.

Recommended Posts

Od jakiegos czasu słyszane są dziwne odgłosy pracy silnika wentylatora nawiewów. Vectra C kombi 1.9 cdti 2006r. Odgłosy te występuja w czasie pracy dmuchawy na wolnych obrotach. W pozycji od 2 do 4 nie występują. Moje pytanie dotyczy czy może któryś z Was dobierał się do silnika nawiewów i czy ktoś miał taką przypadłość. POzdrawiam.

Witam

A jakie są to dźwięki ??

U mnie tez coś było słychać więc dobrałem się do niego i nic nie znalazłem.

Dźwięki u mnie były takie jakby coś tarło jak silnik zaczynał pracować .

A aby sie do niego dostać należy wymontować schowek po stronie pasażera odkręcasz 6 lub 5 śrub i(na torxa oczywiście) wyciągasz schowek i silnik masz na wierzchu.

Dzięki za odpowiedź, bo już myślałem, że pytanie jest zbyt skomplikowane jak na to forum i dotyczy zbyt poważnych technicznych problemów.

Patrząc na zamieszczane tu posty, to większość jest o wszystkim i o niczym zdecydowanie najwięcej jest sformuowań typu "ja mam to i to i tak jest najlepiej",na ogół nikt nie przyznaje się do swoich błędów i wszystko co ma w swoim samochodzie i to co zakupił jest super.

Ale wracając do tematu problem naprawiłem dosyć dawno. Powodem tych odgłosów była korozja wirnika w silniku dmuchawy.Niestety nie wiem jakim sposobem (możliwość jest tylko jedna przez obudowę filtra przeciw pyłkowego)dostała się woda do silnika.Konstrukcja obudowy dmuchawy jest taka,że "woda wleci nie wyleci"Po rozebraniu, oczyszczeniu i nasmarowaniu dolnego łożyska silnika wentylator zaczął normalnie pracować.

Jak masz kanał odpływowy w podszybiu zatkany np. liśćmi to woda się przeleje przez filtr przeciwpyłkowy (najczęściej podczas mycia auta) i leci na wentylator- warto tam czasem zajrzeć i wyczyścić.

W jakim celu ta ironia w Twoim poście MADMIR ?

Edited by kberest

To nie ironia a rozczarowanie i czekanie na odpowiedź ponad tydzień nadała ten ton.

Mój samochó jest z 2006 roku ma przebieg 58kkm jest garażowany nie stoi pod drzewami nie ma także liści,igieł itp.w tunelu podszybia.

Może klimę odgrzybiałeś i zalali Ci wentylator tym środkiem grzybobójczym

Opis rozbiorki schowka, dostania sie do wentylatora, gromadzenia sie wilgoci, a w skutek tego problemow z silniczkiem byly opisane na forum nawet ze zdjeciami, wiec o co to oburzenie

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_rolleyes.gif" alt=":rolleyes:"> Uzyj czlowieku wyszukiwarki. Co do wilgoci to trzeba wywiercic dziurke na dole, zeby mogla splywac zgromadzona woda o ila taka bedzie.

Niestety nie mogłem odnaleźć opisu rozbiórki schowka i problemów z wentylatorem.Jeśli zostałem źle odebrany i kogoś uraziłem to ni było to moją intencją.Dzięki za rady.Pozdrawiam.

Witam,

Chciałem odświeżyć temat dziwnych trzasków z nawiewów, w moim przypadku słychać to od strony kierowcy.

Przesyłam filmik, na którym słychać objawy o których piszę (sorry za obrócony obrac

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20"> )

Please login or register to see this link.

Czy ktoś może odnieść się do mojego postu - będę wdzięczny

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edited by wolfmark