Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Fenol

Odprezajace tloki i mocniejsze korby do x30xe

Polecane posty

Kolejny etap przygód dla potomnych i kolejny niespodziewany problem.

Wszystkie paski zmienione na zębate. Zero poślizgu. Dorobiony sprężynowy kasator luzu na pasku napędowym kompresora - zmniejszył przy okazji drgania kompresora wynikające z minimalnych niewspółosiowości otworów w kołach zębatych. Napompowało ok 0.9 bara i zerwało zęby na pasie od osprzętu - dwustronnie zębaty.

Co ciekawe zerwało zęby po stronie po której chodzi tylko rolka pompy wody. Dodatkowo zerwało około 5 zębów (ok 4cm) a opasanie tej rolki to dobre kilkanaście cm.

Trochę kombinacji i mi wyszło. Poniżej odręczny rysunek pokazujący analizę dynamiczną pracy paska - na czerwono wychylony napinacz, odsunięty pasek od koła pompy wody i zaznaczony fragment na którym pasek w takiej chwili faktycznie pracuje.

Ponieważ kompresor stanowi znacznie większe obciążenie niż seryjna sprężyna napinacza jest w stanie przenieść to napinacz mocno się wychyla.Rolka pompy wody jest nie ruchomo przez krótką chwile bo zatrzymuje ją kompresor. W tym momencie cały nadmiar paska pochodzący z ugięcia napinacza jest niejako wepchnięty przez rolke na wale korbowym a rolkę pompy wody. Pasek odsuwa się od koła na pompie i wtedy następuje szarpnięcie zrywające zęby

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="<fileStore.core_Emoticons>/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

I teraz najważniejsze pytanie. Czy ktoś ma pomysł jak wzmocnić ten nieszczęsny napinacz bo szkoda mi kolejnych 250zeta na kolejny pasek.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć attachment

skoro sa zeby to ustawic naciag mechaniczne i zblokowac i tyle a wywalic samonapinacz

Taki kasator sprezynowy ma te zaletę ze tłumi wibracje. Może ktoś przerabiał wzmacnianie sprężyny?

ja to wiem tylko ktora sprezyna utrzyma CI na tyle obciaznei wytwazanego przez kompresor?

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

wkręciłem śrubę i puki co jest wszystko ok

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="<fileStore.core_Emoticons>/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Wygląda na to że sprawa jest wstępnie opanowana i log w Ecumasterze pokazał w szczycie 1.4 bara - Strach się bać

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="<fileStore.core_Emoticons>/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">)) Przyjmuje zakłady co pierwsze padnie, wał czy skrzynia.

A to log ze świni:

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć attachment

A co Ci się z paliwem dzieje, że AFR w kosmos poleciał.

Jakie masz wtryskiwacze? I jakie ciśnienie na liwstwie?

Nie wystrojony to raz. Dwa. wtryski mam 360cc i 4bary na listwie i to jest za mało.

Szukam obecnie wtrysków 440-450. Jakbys mial chetnie przetestuje.

Kuraczaki to z 500KM będzie

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

360ccm na 4rech barach w silniku 6cio garowym spokojnie do 400KM wydoli.

Powodzenia ale z Boostem nie przesadzaj ja bym więcej jak 0,8 nie pakował, bo to tylko mielenie poweitrza przez malusienkiego kompresora...

Fenol jedź do Coobcia na hamownie i wystrój to na tych wtryskach to zobaczysz faktycznie do jakiej mocy wystarczą.

jak snieg zelzeje to wpadne do Ciebie na hamownie i bedzie mozna podstroic. napisz mi prosze na pw ile to by moglo kosztowac.

co do maluskiego kompresora to muszla jak w turbinie od tira

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> duży wydatek.

To kompresor ktory ma ratio 2.0 dla silników 6 litrów (przy 800 CFM) i utrzyma ratio 1.5 nawet dla 900 CFM

i jeszcze jedno pytanie przy okazji.

Wczoraj na doładowaniu pojawił mi się błąd czujnika stukowego. NIby nic dziwnego jak niedolany mocno.

Problem jest jednak ze dzisiaj odpalilem silnik ze zdjetym dolotem - wolna przepustnica - i przy gazowaniu od ok 4000rpm pojawia sie ten blad. kasowanie go nie pomaga bo wlacza sie ponownie od pewnych obrotow.

Any idea?

Witam.

Na wstepie gratuluje takich modów. Czytam z zaciekawieniem jako ze mam podobny projekt tyle ze vortech v9 w y32se. Juz powoli kończe takze zobaczymy jak to bedzie jezdzic.

Jak zrobione jest smarowanie kompresora? Ja zrobilem z podstawki pod filtr oleum a powrot bezposrednio do miski.

ew czy jest jakis temat gdzie mozna podejrzeć fotki z prac?

Pozdrawiam

Edytowano przez Phantii

Smarowanie mam dokładnie tak samo.

Nie prowadzę osobnego wątku. Jakoś tao wyszło że wszystko wrzucam tutaj.

Zaś co do postępu prac to niby wszystko zrobione a jednak ciągle zrywam paski napędowe. Wszystko przez to, że upiłem kompresor CW zamiast CCW... Ehhhhhhj

W jakie ciśnienie celujesz? Mnie wychodzi do 0.9 dopuki pasków nie rozpieprze

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

a jakie przelozenia kolek masz? ja teraz walcze bo mam za male ladowanie :/

wyslij na prv jaki kontakt do ciebie moze sobie pomozemy

Edytowano przez Phantii

Tak więc vectra poszła na żyletki. Suka się słuchać nie chciała to trafiła gdzie jej miejsce

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Projekt jednak nie upadł. Padło na omegę, tyle że w 2002/3 były już tylko y32. Czy możecie mi wskazać wątek o różnicach w stosunku do x30, albo jak ktoś pozbył się sond i generalnie opanował ten silnik? Ta wyszukiwarka forumowa mnie rozwala...

Tak więc vectra poszła na żyletki. Suka się słuchać nie chciała to trafiła gdzie jej miejsce

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Projekt jednak nie upadł. Padło na omegę, tyle że w 2002/3 były już tylko y32. Czy możecie mi wskazać wątek o różnicach w stosunku do x30, albo jak ktoś pozbył się sond i generalnie opanował ten silnik? Ta wyszukiwarka forumowa mnie rozwala...

Zapomniałem dodać że wsadzam tam swój silnik x30 i chcę wiedzieć co mnie czeka.

Edytowano przez Fenol

jesli chodzi o omege to moge ci pomoc. Generalnie ja bym zostawil 3.2 bo silnik mlodszy.

Ja tez dalem sobie spokoj z vortechem, wsadzilem gt35 wyszlo 469KM i 621Nm z y32se

fenol

w 3.2 w omedze jest juz inne ecu (na silniku) elektroniczna przepustnica, 4 sondy, wszystkie czujniki i przeplwka inne niz w starych Vkach.

najlepiej jakbys posadzil silnik na starszej wiazce

Znalazłem ome 96rok z 2,5v6. Postawię na tym a potem faktycznie przerzucę z wiązką do 3.2.

Silnik mam po total remoncie z kutymi korbami więc nie sądzę by jakikolwiek 10letni 3.2 był w lepszym stanie.

Edytowano przez Fenol

Maciek a jak blacha??szukaj czegoś młodszego, w tamtych rocznikach w omedze była gorsza blacha niż w vectrach dlatego dużo bardziej traciła na wartości w porównaniu z vb.

Edytowano przez JarekS

Włanie blacha jest bez znaczenia. Kupie dowolnie skorodowaną omegę v6 manual ze sprawnym napedem, niekoniecznie silnikiem. A jak to wszystko zadziała to wtedy będę szukał perełki do przeszczepienia całości. Szkoda mi zamrażać kasę na samochód zabawkę, dlatego omega za 1500 będzie idealna

i takie podejscie lubie

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.