Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Guest pilllot

Czy można zamiennie wsadzać skrzynię F18WR na F18CR

Recommended Posts

Guest pilllot

Pytanko jak w temacie czy można zamiennie używać skrzyń biegów F18WR lub F18CR wiem że różnią się przełożeniami ale czy można stosować je zamiennie ??

Guest misio82

Wydaje mi się że jest to samo a różnią się tylko środkiem tzn przełożeniami Tym bardziej że przy niektórych silnikach obie były montowane zamiennie.

Odkopię staroć, bo nowego tematu nie mam co zakładać.

Kupiłem ostatnio opla vectre 1.8 x18xe ze skrzynią dziś sprawdzałem - f18wr w394... I ogólnie moim zdaniem nie jedzie, biegi długie mi się wydają.

Poprzednio miałem vectre 1.6 x16xer ze skrzynia f17cr i chodziło to o 2x lepiej. Teraz zeby auto się zebrało, trzeba przy redukować o dwa biegi, by obroty wpadły pow 4,5tys i dopiero zaczyna jakoś ciągnąć auto. Ale przestało mnie to bawić i mimo iż do skrzyni nie mam zastrzeżeń, to chcę ją wymienić na krótką - teraz którą - f18cr czy od razu f16cr poszukać na złomie - przełożenia niemalże identyczne. Przełożenie główne znalazłem najmniejsze w f18cr 4.18 i wygląda to tak:

Please login or register to see this image.

A jak się to ma do właściwości jezdnych? Wyraźnie czuć różnice w przyspieszaniu na plus? Wolę więcej mieszać biegami, a szybciej osiągać wysokie obroty, bo teraz to marnie idzie.

No jeśli już to robić chcesz - to tylko na 16-tke bo f18 w każdej chwili może się rozlecieć.

Ja mialem kiedyś w 1.8, F18 WR 3,94 i rzeczywiście nie jechało to w ogóle. Zmieniłem na D16 od Lanka 1.4 i jakby mu ze 20 Nm przybyło, rakieta.

Please login or register to see this link.

pliczek ze skrzyniami tak dla porównania.

Edited by pudeleQ

pudeleQ dzięki za pliczek - wg tego, najbardziej pasowała by mi d16 od 1.5 silnika, albo właśnie jak Ty masz 1.4.

Trzeba pojeździć po szrotach i popatrzeć co mają na stanie, a wcześniej poczytać temat jak to zrobić

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">