Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Jak zwiększyć moc VB 1.6 16V 74KW

Guest jazzik1
 Share

Recommended Posts

Guest jazzik1

Witam, chciałbym zwiększyc moc w swojej viki tylko mam pytanie co jest najbardziej efektywne. zamontowanie czipa daje ok 30%(przynajmniej takie oferty podaja) a jak wyglada to w rzeczywistosci? Ewentualnie czy sa jakies inne rozwiazania oprocz czipa i jak bardzo polepszaja moc.

Najlepsze rozwiązanie... pogodzić się z faktem że to 1.6 ... i cieszyć się spokojną dostoją jazdą ... ;)

Obawiam się, że koszt nakładów będzie niewspółmierny do możliwych do osiągnięcia efektów :( więc zamiast inwestować środki to tak jak pisze PiTi sprzedać i dołożyć do zakupu innego modelu z większym silnikiem :D

Guest VB 1.6 16v (x16xel)

Dokładnie sam mam viki 1.6 Combi i duzo czytałem na ten temat jak to zrobic i wogole co zrobic wniosek płynie jeden najlepeij pogodzic się z faktem, że się nie da nic zrobic i cieszyc się spokojną jazdą, albo wyciąganiem na 5 - 6 tysięcy obrotów

Dokładnie sam mam viki 1.6 Combi i duzo czytałem na ten temat jak to zrobic i wogole co zrobic wniosek płynie jeden najlepeij pogodzic się z faktem, że się nie da nic zrobic i cieszyc się spokojną jazdą, albo wyciąganiem na 5 - 6 tysięcy obrotów

Mój tata ma taki silnik w VC i krótką skrzynię. Cały czas mu powtarzam że auto może nie dynamiczne ale za to ekonomiczne. 8-9 litrów na setkę gazu. Dlatego może warto docenić takie właśnie aspekty małego silnika.

Hehe, chyba każdy kto kupi 1,6 przechodzi przez ten etap. Ja też już ostro swapa planowałem, ale ostatecznie doszedłem do wniosku że zostaje jak jest. Zrobię tylko kapitałkę silnika, doprowadzę go możliwie do stanu fabrycznego, potem ew. sekwencja i jakaś modyfikacja dolotu. Ale to już dalsze plany...

Moja niunia ma 1.6 ale macie racje może demon przyspieszenia to nie jest ale czuje sie w niej dostojnie :) i to mi w zupełności wystarczy Pozdrawiam

571048b8a4702979m.jpg

Edited by misiek_polska

Witam, chciałbym zwiększyc moc w swojej viki tylko mam pytanie co jest najbardziej efektywne. zamontowanie czipa daje ok 30%(przynajmniej takie oferty podaja) a jak wyglada to w rzeczywistosci? Ewentualnie czy sa jakies inne rozwiazania oprocz czipa i jak bardzo polepszaja moc.

Witam. Ja też mam 1.6 16v i na początku też chciałem kombinować,słyszałem gdzieś zeby załozyć strumiennice,ale nic to nie dało,no może 1 KM. :rolleyes: I na tym poprzestane,bo nie ma 100% pewności ze osiągne cel który sobie założyłem.A nie jest to aż tak słaby silnik zeby bardzo nażekać.POZDRO. ;)

A nie jest to aż tak słaby silnik zeby bardzo nażekać.POZDRO. ;)

Ja to bym powiedzial ze X16XEL jest bardzo slaby i powinien byc montowany max w astrze choc i tam dostaje baty od np. Golfa IV 1.6.

Żeby jakos jezdzic to trzeba go wysoko krecic a wtedy to juz nawet oszczedny zbytnio nie jest. Ale zawsze mogloby byc gorzej ( VC 1.6 to jest dopiero masakra)

masaqra to jest zagazowana ASTRA KOMBI 1.4 GL 60KM którą jeździł mój szef do wczoraj ;)

btw ja nie narzekam tak na swoje 1.6 ale ja mam inna skrzynie- krótkie przełożenia i szybciej sie zwija itd. ale do dziś nie wiem co tam siedzi, a sąsiad myślał zawsze ze mam 2.0 :lol: jak na dwójce laczki darłem

potwierdzam w 100% wypowiedz,ze jak chcesz wieksza moc, zmien samochod. Dla mnie "wyciaganie" maximum wszelkimi sposobami z malego silnika troche sie mija z celem jego uzytkowania. Czlowiek kupujacy 1.6 raczej nie nastawia sie na start na 1/4 mili na Bemowie :), a jest jeszcze druga strona medalu - mianowicie przy sprzedazy moze byc problem jak zaczniesz szukac sposobów na to aby uzyskac te 5% mocy wiecej i autko bedzie wyzylowane do maksimum.

Sam uzytkuje 1.6 16V i wiem na co ten samochod stac, a doceniam to szczegolnie po jezdzie w miescie (spalanie), chociaz wiem juz, ze nastepnym zakupem bedzie diesel.

Edited by joger

Ja to bym powiedzial ze X16XEL jest bardzo slaby i powinien byc montowany max w astrze choc i tam dostaje baty od np. Golfa IV 1.6.

Żeby jakos jezdzic to trzeba go wysoko krecic a wtedy to juz nawet oszczedny zbytnio nie jest. Ale zawsze mogloby byc gorzej ( VC 1.6 to jest dopiero masakra)

VC z silnikiem Z16XE i krótką skrzynią biegów spokojnie wyprzedza astrę II 1,6 16V. Z moją VB X18XEL również ściga się do 120 km/h i niewiele odstaje. Problem braku mocy można zrównoważyć niewielkim spalaniem ale szalę przeważa zużycie oleju przy wysokich obrotach.

Edited by dzix

Jak ktoś narzeka że ma za mało mocy w VB z silnikiem 1,6 16v to ja się chętnie zamienię :P przynajmniej bedzie miał prawdziwy powód do narzekania

(ciekawe kto to wymyślił by wkładać silnik 1,6 8v do tego auta)

Edited by Nomad_fsoak

To fakt - 1,6 8V - jest kategorycznie za słaby - dobrze, że przestali go wkładać ;)