Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

bukowa479

Woda w bagażniku

Recommended Posts

Mam taki problem.

Mam cały czas wilgotną wykładzinkę w bagażniku. Jak podniosę ją czuć aż niemiły zapach stęchlizny....

Którędy tam się może dostawać woda ??

Sprawdzałem już uszczelke wokół klapy i jest ok, proszę o poradę.....

Guest elektryk27

Jest możliwość wlotu wody przez tylne uszczelki lamp

ja tak kiedyś miałem

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_unsure.png" alt=":unsure:">

może jeszcze napisz jakie to nadwozie - bagażniki troche sie różnią

Please login or register to see this quote.

Pewnie sedanik albo habetka. W kombiaczku nie byłoby czuć aż tak stęchlizny, bo się lepiej " wentyluje " ( przewiewa ) wnętrze...

A'propos u mnie też z lekka zalatuje i jak się okazało mam delikatnie wilgotny wojłok pod przykrywką podłogi i koła zapasowego... Albo wentylatorki ( kominki ) się skleiły i nie ma przewiewu albo gdzieś podcieka woda ( albo na postoju lub podczas jazdy )... A może właśnie pod uszczelkami lamp ?

/emoticons/default_huh.png" alt=":huh:">

Hatback

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> Sprawdze te uszczelki pod lampami....

A gdzie "wentylatorki ( kominki ) się skleiły" tego szukać ??

Może to i nie ma wentylacji ...

To są otwory wentylacyjne - coś jak kratka wentylacyjna w mieszkaniu ( kuchnia, łazienka ). Zamykanie bagażnika powoduje, że ciśnienie wytwarzane w ten sposób unosi gumową zaślepkę na tej kratce i wypycha część powietrza na zewnątrz. Od wewnętrznej strony guma jest zabezpieczona kratką a to z kolei nie dopuszcza by ( teoretycznie ) wilgoć z zewnątrz dostawałe siędo środka. Ta część znajduje się po lewej i prawej stronie samochodu, w połowie odległości między wlewem paliwa a tylną lampą, poniżej górnej linii zderzaka tylnego i ma położenie pionowe. Wygląda to tak :

Please login or register to see this attachment.

sprawdź czy nie pękło ci nadwozie.na prowizorycznym zdięciu zaznaczyłem ci to miejsce.na końcu dachu,od strony klapy,po bokach są takie czarne listewki.pod nimi,lub zaraz za nimi lubią puszczać spawy i tamtędy woda po słupku splywa na dół.

Please login or register to see this attachment.

Mam ten sam problem. Po obfitych opadach mogę ryby łowić z lewej strony bagażnika. Mam też chabetę i sprawdzałem już parę razy ale jakoś nie mogę zlokalizować skąd cieknie. Sprawdzałem wąż od szyberdachu ale był na miejscu, bo to też częsta przyczyna wody w bagażniku (jeśli ktoś posiada szyberdach). Muszę sprawdzić te miejsca jak napisał dudi może tam gdzieś puściło, bo wydaje się że woda cieknie właśnie po słupku na dół.

przede wszystkim sprawdźcie jak przechodzą wasze przewody z budy do klapy - ta gumowa uszczelka bardzo często wyskakuje z otworu i to właśnie tamtędy leci woda do środka. tym bardziej że ten otwór jest nad uszczelką i woda, oraz wilgoć nie ma praktycznie żadnej przeszkody aby sobie tamtędy lecieć. Wystarczy że wymyjecie otwór z brudu i piachu i dacie lekko silikonu, następnie gumę włożycie w otwór tak jak powinna być, ładnie się to wszystko ze sobą uszczelni.

zresztą mokre podłoże bagażnika jest przy lewej lampie i nadkolu i zachodzi takim lekkim białym grzybkiem

/emoticons/default_laugh.png" alt=":lol:">

Guest synek20

Witam koledzy miałem ten sam problem co wy i okazało sie że przyczyna leżała w korkach odpływowych jest ich cztery sztuki po dwie na każdą stronę jedne są na wysokości lampy tylnej a drugie są przy nadkolu jak wyjmiecie tapicerkę to będzie widać. Pozdrawiam

/emoticons/default_rolleyes.gif" alt=":rolleyes:">

Ja mam podobnie...w moim hatchback'u pod wykładziną podłogową, w miejscu zapasówki, jak i na samym kole zapasowym, jest pełno kropel wody.

Dodatkowo wokól wewnętrznego uchwytu służącego do zamykania klapy zbiera się biały nalot jakby grzybek-troszke też go jest na bocznej tapicerce bagażnika

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">

Guest marti79

sprawdz sobie uszczekle ramienia wycieraczki tylnej szyby, u mnie byla stara i zwietrzala lalo sie jak cholera, jednak potem odkrylem nastepne zrodlo przecieku, mianowicie te trujkatne szybki z tylu, ich uszczelki nie wydawaly mi sie pasowne tzn. jak dociskalem szybe reka to byl widoczny wyrazny ruch i szczelinka sie zmniejszala dosc znaczaco, uszczelnilem to silikonem i bede sprawdzal co dalej