Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest Sebastian*

Wymiana termostatu

Recommended Posts

Guest Sebastian*

Witam Wszystkich

Niestety niesprawny termostat i mi się przytrawił. Mam tylko pytanie czy kupić sam wkład z aukcji (link poniżej):

Please login or register to see this link.

Czy też wyłożyć kasę i kupić cały zestaw (korpus, wkład, czujnik i uszczelka) od Stachowiaka (link poniżej):

Nie ukrywam że bliższe mojemu portfelowi jest rowiązanie pierwsze, tylko mam obawy czy nie są to pięniądze wyrzucone w błoto, w myśl starego powiedzenia chytry traci dwa razy. Czy ktoś może już kupił i może coś powiedzieć o jakości i trwałości samego wkładu z rozwiązania pierwszego ?

Za wszelką pomoc z góry dziękuję.

Pozdrawiam

w obudowie termeostatu z biegiem lat robią się minimalne wżery przez które płyn "przecieka"

najlepszym rozwiązaniem jest kupno całego zestawu

bo jeśli wymienisz sam wkład to w starej obudowie pozostają wżery i całość niezbyt dobrze współpracuje

ja u siebie wogóle nie zmieniałem termostatu tylko "zregenerowałem" stary

uzyłem pasty do docierania zawórów i "dotarłem" gniazdo termostatu (te własnie wżery) na gładko

i przyszlifowałem nóżke wkładu termostatu, dzięki temu "dochodzi" on głębiej i lepiej trzyma

efekt - termostat jak nowy

nagrzewanie w 10 minut (okolo 7-9 km) i potem juz temperatura 90 stopni jak w morde w każdych warunkach

pozdrawiam

Please login or register to see this quote.

Taniej będzie wymienić sam wkład. I tak musisz zdjąć kompletny termostat by go wymienić. Przy ponownym montażu należy go odtłuścić ( powierzchnia styku z blokiem ) i posmarować cienką warstwą silikonu ( uszczelniacza ). Tylko uważaj na uszczelkę ( stalowa ).

Ten kompletny od Stachowiaka ( Wahler ) to dobry wybór - dobra cena i dobra jakość...

Edited by Piotreq

Guest radioslaw

witam. ja dwa tygodnie temu wymieniłem sam termostat wraz z uszczelką i wszystko ok. pozdrawiam

Guest M_a_r_e_S

Nie wymieniaj samego wkładu.....obudowa też sie zużywa.

Nie będzie na 100% pasowała do nowego wkładu.

Szkoda robotr, bo i tak musisz go odkręcić. A jak masz cały to tylko podmieniasz.

Plus to to, że do zestawu termostatu jest zawsze dodawany nowy czujnik temperatury.

A i to warto wymienić.

Guest Gienek

witam identyczny kompletny termostat Wahlera WAHLER-a kupiłem w Łodzi na Puszkina w sklepie za 82,-

Poczytajcie to :

oraz to :

Przyda się wszystkim !!!

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Guest pawlo25

ja zakupilem kompletny termostat wahlera za 103zł + 8zł przesyłka u użytkownika LIDMAR_2007 z allegro. Kupilem dodatkowo czujnik tem wody za 43zł bo w astrze jest on oddzielnie (nie tak jak w VB).

Po zamontowaniu nie to autko

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">, jak dawniej musialem jechac 15km zeby sie nagrzal i pozniej trzymal okolo 82stopnie na blacie, tak teraz jadac do pracy 7km mam na blacie 80st.C a po okolo 8km trzyma 89st.C

Polecam Ci tego LIDMAR_2007 (u stachowiaka tego z allegro cena byla 115zł, czyli drozej o 12zł), dostaniesz na pewno oryginal i paragonik na potwierdzenie

a róznica pomiedzy sklepem a LIDMAR_2007 jest taka:

termostat- LIDMAR_2007=103zł, sklep=145zł

czujnik boscha oryginal- LIDMAR_2007=43zł, sklep=70zł

oczywiscie + 8zł paczka przy zakupach u LIDMAR_2007

Guest zcytom

mam tak samo wiec warto wymienic termostat

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Guest krzysztof100

Z którego kroku masz tą astrę ? Pytam, bo ostatnio oświadomiono mnie, ze Opel w 2003 roku wprowadzil jakieś drobne zmiany w dth i między innymi są inne termostaty. Do mojej astry dth z 2004 roku kosztuje już 199pln

/emoticons/default_mad.gif" alt=":angry:">

Guest pawlo25

moja jest z 09.2000r i faktycznie od któregoś rocznika wyżej termostat sie troszke rózni, ale z tego co widzialem na allegro to jest to różnica rzędu max 50zl, wiec lepiej szukaj na allegro

koles o ktorym pisalem wyzej ma wszystkie czesci (nie tylko to co wystawia na aukcji) wiec wystarczy mu napisac to wystawi ekstra aukcję

pozdro

Guest OchMan

a bylbys sklonny kupic mi taki termostat i wyslac poczta ?

Kase przeleje na konto.

Guest 50cent

Ja osobiscie radze wymienic caly termostad, wiesz ze wszystko nowe i wiesz ze ci nie zagrzeje sie silnik itd a z taka jak gdyby regeneracja zawsze o roznie bywa, pozniej sie raz nie otworzy termostad i bedziesz mial kiche silnik ci sie przegrzeje i juz bedziesz mial porblemy ciagle, przerabialem to w astrze jak mialem i teraz juz jezeli chodzi o chlodzenie silnika nie zaluje kasy. pozdro

Guest OchMan

no wiesz jak kupujesz, tak jak w moim przypadku, juz 3 z kolei termostat w przeciagu nie calych 3 lat, z czego 2 oryginalne w ASO Opla za 265zl kazdy i jeden wahlera za ~140zl, to odechciewa sie kupowania kolejnego termostatu ktory i tak po gora 6 m-cach dziala tak jak poprzedni, ktory sie wymienilo.

Zanim zmienilem 1-szy termostat na wahlera to temp. mialem max 88C, po wymianie ideal jakies 94C

Za 6 m-cy temperatura juz dochodzila max do 90C, po 9 m-cach juz max 88C.

Zalozylem wiec nowy termostat kupiony w ASO Opla, temp max od nowosci byla gora 90C ale uspakajano mnie (w ASO) ze te termostaty tak pokazuja temparatura i ze nie ma powodu do reklamacji.

Obecnie mam 2-gi juz oryginalny termostat i powiem ze od 2 m-cy viki na krotkich dystansach rzedy 10-ciu km nie nagrzewa mi sie nawet do 85C, spalanie wyliczone manualnie wynosi miedzy 12-14l/100km, czyli masakra. Stad kolejny raz jestem zmuszony wymienic termostat !

Czy ja myle sie czy gosc cos pofantazjowal w tej aukcji

ze niby Dello robi tez na 1-szy montaz ?

Edited by OchMan

Guest Sebastian*

Witam wszystkich

Przedewszykim chciałbym wszytkim podziękować za pomoc. Wybrałem opcję o której właśnie pisze "Piotreq". Zadzwoniłem do fabryki, by wskazali gdzie można kupić na Śląsku ich produkt, i tak po nitce do kłębka trafiłem do sklepu Abak Motor w Katowicach. Tam dostałem sam wkład do termostatu za jedyne 33 zł. Wczoraj wymieniłem (uszczelkę oczywiście też) i jadąc dzisiaj do pracy około 5 km, temperatura silnika powyżej 80 stopni C i rura gumowa do chłodnica zimna. Przed wymianą sytuacja wyglądała diametralnie odwrotnie, to jest wskazówka z temperatury nawet nie drgneła i opisywana rura gorąca. Dzisiaj po pracy zamierzam przejachać dłuższy dystans i przekonam się jaką temperaturę osiągnę.

u mnie sprawa wyglada tak po przejechaniu 10 km w miescie czyli z 20 min tmp wejdzie tak minimalnie ponizej 80 czasem minimalnie przekroczy ale generalnie naweet po 2h jezdzenia tmo oscyluje miedzy 75-85 i oczywiscie zastanawiam sie nad wymiana termostatu.

Mam pytanie czy termostat z DTLa bedzie pasowal do X18Xe ??? czy one sie czyms roznią ??

w szukajce pisze że sie różnią

do DTL mozna wmontować sam wkład chyba to jest z omegi 2.0

generalnie wymienia się cały zestaw termosu wraz z czujnikami, wtedy masz pewność że bedzie wszystko grać

Ja kupiłem jeden z tańszych aczkolwiek kompletny ternostat z obudową ponad rok temu viki trzyma temeraturkę koło 90stopni i bardzo szybko do niej dochodzi

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

właśnie jestem po wymianie termostatu w DTLu zalozylem Wahler wszystko ładnie złożyłem dolałem płynu i zrobiłem rundę około 10km silnik nagrzal sie do okolo 90stopni po czym tmp spadła do 85 i tak sie trzyma oscyluje miedzy 82-88 czy tak powinno byc ?? bo tutaj piszecie o 90 hmmm

Guest pawlo25

jezeli jestes ciagle w ruchu to powinien trzymac 88-90, aczkolwiek przy niskich temperaturach i przy zjazdach z gorki bez dodawania gazu moze spasc pare stopni nizej na kilka chwil

Guest premko

Witam ja kupowałem termostat od vectry 1.6 albo 1.8 i zapłąciłem 35 zł - a wkład idealnie pasuje do DTH

Guest lukaszo

premko a to może taki termostat był?

lub taki

słyszałem właśnie że nie opłaca się kupować samych wkładów tylko lepiej termostat wahlera kompletny od innego silnika i wykorzystać sam wkład.

Edited by lukaszo

Guest premko

tak dokładnie o ten chodzi a jeżeli ktoś chce kupić czujnik temperatury do tego to kosztuje on 13 zł i tez można bez problemu kupić w każdym sklepie motoryzacyjnym. a co do wypowiedzi kolegów ze trzeba wymienic cały bo obudowa się niszczy od płynu chłodniczego to jest to totalna bzdura moge wam zrobić zdjęcie obudowy termostatu z z wectry z 1997 roku i sami zobaczycie że nic się z nią nie stało, no troszkę się ubrudziła tylko

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

o ten pierwszy z linku co podal kolega?

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> i z niego wystarczy wyjac sam wklad i przelozyc do DTH ?

kupowalem do dth sam wklad za 30 zl z przesylka z MERY