Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest dnicpon

Konserwacja wnętrza !

Recommended Posts

Guest dnicpon

Witam mam kilka pytań odnosnie środków do konserwacji !

Przeglądałem w szukajce ale nie znalazłem !

Chciałbym zabezpieczyć przed korozją wnętrza drzwi, bagażnika,nadkoli tylnych i profili zamknietych a nie posiadam kompresora ani pistoletu.

Czym można zakonserwowac wnetrza drzwi tylko zeby nie śmierdziało za bardzo?

Czym najlepiej zalać tylne nadkola, oraz zasmarować zakamarki w bagazniku?

A co do profili zamkniętych to są jakieś specjalne otwory do tego czy mógłby mi ktoś opisać lub może ma jakąś fotkę gdzie się znajdują. Chcę zabezpieczyć kilka rzeczy zanim rdza się dobierze do nich. A może są jakieś newralgiczne punkty które nalezy bezwaglądnie zakonserwować?

Z góry dzięki za wszystkie podpowiedzi !

Please login or register to see this quote.

witam:) pierwsze co chcialbym napisac to pogratulowac slicznej vectry:) ten sam silnik co moj tak samo moja wygladala jak kupilem...szczeze powiem ci ze te vectry po 93 roku to nie gnija zabardzo...na nadkola zaloz reperaturki koszt ok 100zł takie plastikowe nadkola i wszystko bedzie gralo...od wnetrza nic nie gnije..ja swoja mam 2 lata i elegancko wiadomo jak myje to dokladnie. ja drzwi nie konserwuje i mi nie gnija...zakonserwuj sobie podwozie....nie wiem dokladnie jak to sie nazywa ale to cos jest jak guma wypsikaj podwozie i masz spokuj....wiec jak pisalem nadkola(reperaturki) i podwozie i aby lejesz i smigasz...pozdrawiam serdecznie:)

Guest dnicpon

Spód mam zakonserwowany ,zaraz jak ją ściągnąłem to była konserwacja zrobiona. Reperaturki mi się nie podobają no chyba że te chromowane. Ale wole bez !

Natomiast chciałbym zasmarowac w środku wszystko zeby mieć spokój na jakiś czas !

ja mam zalozone plastikowe nadkola(reperaturki) na tyle i ich prawie nie widac...zobacz sobie w linku z moim autem w podpisie czy cos widac na tych zdjeciach juz ma reperaturki zalozone

Edited by hanek

Guest dnicpon

Nadkole mam założone i przykręcone na wkrętach, a te reperaturki co masz pomalowane w kolorze nadwozia ? Bo nie widać ich albo mówimy o dwóch różnych rzeczach !

chyba mowimy o dwoch roznych rzeczach. ja mam wsadzone plastikowe nadkola na tyl tez wlasnie na wkrety przykrecone...takie wkladki...jak kupowalem w intercars to mi mowili ze to reperaturki

Guest dnicpon

A jednak hehe ! Więc reperaturki tez mam założone !

to moja viki jest tak samo "uzbrojona" jak twoja...u mnie nic nie zjada ruda jak narazie...ale np przed i po kazdej zimie jest myta i goracy wosk na to....pozatym nic nie robie:) pozdrawiam:)

Ja tam ostatnio bagażnik robiłem.Było parę dziurek Zostało oczyszczone ,pospawane.Dalej odtłuszczone i na to podkład zwykły antykorozyjny.Po wyschnięciu podkładu poszedł środek antykorozyjny o potocznej nazwie "BARANEK" .Jest to bardzo dobry środek.Stosowany jest np: na progi aby je wzmocnić i potem zamalowywuje sie go pod kolor auta lub tez nie jak kto woli.Ogólnie już minęło pół roku i nadal jest super.ja również nie miałem pistoletu i robiłem to pędzlem.Wiem ,ze lepiej by bylo dać to kompresorem ale nie miałem skąd wziąć.

Tak jak hanek mówi plastikowe nadkola obowiązkowo.Za swoje dałem 20 zł za jedno. Poza tym chlapacze pozakładałem ,co prawda jedną parę wszamał mi pies ale zakupiłem drugą.

Tego baranka to mieszałem jeszcze z innym środkiem do ochrony antykorozyjnej dla podwozi samochodowych i jest dobrze narazie.

ja własnie spawam podłoge i mój mechaniol kazał mi kupic : BitGum i Blacho-gum, no i jeszcze kupiłem baranka . to co zobaczyłem pod dywanami w mojej Viki to masakra naprawde masakra od spodu wsio pieknie ale od srodka ktos chciał ładnie schowac dziury i udało mu sie to, ale tylko na sprzedaż .

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_huh.png" alt=":huh:"> az sie boje wstawic fotki tych dziur bo zaraz całe forum mnie wysmieje ,ale wstawie ku przestrodze

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="<fileStore.core_Emoticons>/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> jak pospawam to wstawie fotki moich wypocin heh

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="<fileStore.core_Emoticons>/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Please login or register to see this attachment.

Guest matek222

Kolego popros adminsitratora o zmiane nicu z IRON na Freed Flinston:> niestety znam problem z wlasnego doswiadczenia, na cale szczescie pozbyłem sie go:)

teraz juz jest to pospawane takze opcja Freda odpada:P

Ale wpier***** podłoga

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> Pierwszy raz widze takie dziury :/ Aż strach zaglądać u siebie ha..

Edited by el_ryba

no to już chyba wiem dlaczego mi podmoczyło podłogę z tylu po ostatnich ulewach... hahahaha

Guest Opal86

Z tego co wiem to olej z tawotem i na to baranke. Powinno Ci parę latek wytrzymac

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

mój mechaniol w progi wpsikuje rozgrzany bit gum+ przeróba i nie ma siły zeby taka mieszanka nie wpiła w rdze

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edited by IRON

A sprawdz sobie przód. pod dywanem jest taka gruba pianka i nie wyczujesz czy jest mokro.najczesciej rdzewieje wokół korków i od tego sie zaczyna

/emoticons/default_dry.png" alt="<_<"> moze zaprezentuje

/emoticons/default_dry.png" alt="<_<"> :

Edited by IRON

Guest Opal86

Różne są sposoby, preparaty itp. Ważne żeby dało porządany efekt

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Guest prozac-Mk

IRON, jaki byl koszt naprawy tego ??

U mnie troche wzielo podloge od strony pasazera, nadkole tylne i okolice bagaznika, ale jeszcze nie tak mocno jak u ciebie i co najgorsze troche poprawek lakierniczych u gory.

Blacharz za sama gore mi zaspiewal 500zl :/

W sobote viki jedzie na wybieg i moze sie sprzeda niestety. Chyba sie porycze, ale nie sprzedam to tez sie porycze na widok tej rdzy.

Przy okazji pytanie, troche nie tu gdzie trzeba, ale byc moze sie orientujecie.. czy w jakis latach byly produkowane viki B z ocynkiem ??

Edited by prozac-Mk

Wersja poliftowa ma niektore elementy ocynkowane. Poliftowa czyli ta ze zderzakami ktore sa cale w kolorze nadwozia, ma lampy przednie jednolicie z kierunkowskazem, lekko przetloczona klape bagaznika itd.

nie powiem ci jaki koszt bo to nie jest robione w zakładzie tylko u mojego kumpla, dobrze spawa ma sprzet ja mu troche pomagam i przy okazji sie ucze

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> mysle ze wezmie 100 zł za wymiane pierscieni zapłaciłem 100 zł ale cały czas przy tym byłem wiekszosc srubek kreciłem

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Do VA można dokupić jakieś plastikowe progi bądź nakłądki na progi by zakryć rudą która zjadła prawy cały próg? Nie mówie tu o tych od V2000 bo to za droga impreza.

Edited by Paweł-VectraB