Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest bigoo

antena ?

Recommended Posts

Guest bigoo

Witam

Vectra 2,0 DTL kombi 98r

Mam problem z odbiorem radia, gubi fale co prawda radio mam nie orginalne jakies tam JVC ale mysle czy to nie czasem wina anteny (taka krotka)

juz kiedys to pisalem ale co tam:

Co sprawdzic aby radio dobrze sciagało stacje:

1. zanim zaczniecie rozbierac radio na poczatku sprawdzcie wtyczke antenowa do radia,

jest to bardzo czesta usterka w vectrach. Chodzi o to ze ten ciniutki przewód ktory idzie

w srodku przwodu koncentrycznego lubi sie odlutowac. Nalezy ostroznie rozebrac

wtyczke i sprawdzic polacznie.

2. idac dalej mozna sprawdzic przejscie syganalu. Przewod koncentryczny anteny ma dwa

polaczenia. Jedno jest po prawej stronie obok nog kierowcy, drugie przy glowicy anteny.

3. aby sprawdzic to trugie trzeba zdemontowac podsufitówke z tylu. Ja akurat mam kombi

wiec troche bylo zamieszania ale zajelo mi to 10 min. Jezeli sprawdzimy ze od wtyczki

radia do glowicy jest przejscie to mozemy jeszcze sprawdzic czy idzie 12V do glowicy

anteny.

Jest tam przewod czerwono biały na ktorym powinno byc 12V.

4. Jezeli wszystko poprzednie zawiodło sprawdzamy glowice anteny. Glowice w Vectrach

padaja tak szybko jak tuleje tylnego wachacza smile.gif. Woda dostaje sie do srodka glowicy

i caly wzmacniacz idzie z dymem. Ja wlasnie mialem ten przypadek. Najlepiej wykrecic

glowice i zobaczyc do srodka jak wygladaja uklady scalone. U mnie bylo wszystko

spalone. Zeby nie robic sobie kosztow zrobilem mostek z drutu aby obejsc wzmacniac.

Porady ogolne:

Panowie dajcie sobie spokoj ze wzmacniaczem. Dobre radio radzi sobie bez wzmacniacza. Sciaga rewelacyjnie wszystkie stacje. Te wzmacniacze to praktycznie nic nie daja.

Jezeli juz ktos uprze sie na nowa glowice to podaje ceny:

- glowica bez wzmacniacza 70 zł

- glowica ze wzmacniaczem 120 zł

- glowica dwusystemowa 240 zł (radio+ telefon)

I nie kombinujcie z jakimis wynalaazkami na allegro. Dobre radio sciaga wszystko jak jest dobrze podlaczone do anteny, nawet bez wzmacniacza. Ja mam ALPINE i az sie zdziwilem jak pieknie sciaga stacje a przedtem nie moglem sluchac bo co chwila mi sygnal zanikal.

Dla tych co maja zestaw sluchawkowy z podlaczniem do anteny:

sygnal operatorow komorkowych jest teraz tak silny ze telefon sobie poradzi sam bez anteny dachowej. Ja mam taki zestaw i nie usmiechalo mi sie kupowac anteny dwuststemowej. Telefon bez anteny dziala tak jak poprzednio.

Ostatnia uwaga: wtyczka antenowa ktora laczy radio z antena rowniez moze ulec uszkodzeniu. Jezeli zauwazycie ze wtyczka latwo wypada z gniazdka antenowego radia to podegnijcie troche blaszki.

Guest bigoo

dzieki almal

Musze posprawdzac te przejscia na antenie i radiu

Zgadzam się ze wszystkim co napisał almal jeśli chodzi o dochodzenie do tego dlaczego radio gubi fale... już to przeszedłem ale mam jedno ale:

Please login or register to see this quote.

Jeśli nie masz na co wydawać (czyt. wyrzucać) pieniędzy to i możesz odwiedzać ASO ... ja podobnie jak duża część forumowiczów i klubowiczów polecam Allegro za 19,90 masz antenę ze wzmacniaczem, która jakością odbioru jest rewelacyjna... więc po co przepłacać ??

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Wieeelki plus do almal ! Sprawdziłem wszystko po kolei, tak jak napisał i faktycznie przy wtyczce przy radiu rdzeń jest bardzo cieniutki i łatwo się przerwał. Nie wiem czy podczas wyciągania, czy już wcześniej, ale zalutowałem porządnie, w nowej wtyczce przy okazji. Ściąganie fal się poprawiło ale minimalnie, więc brnąłem dalej. Okazało się, że kabel jest dobry - nie był nigdzie przerwany. Postanowiłem sprawdzić ten wzmacniacz. Włączając go i wyłączając nie było żadnej różnicy - NIE ŁAPAŁO FALI. We wzmacniaczu miałem dwie płytki, jedna od radia, a druga od telefonu - usunąłem je po prostu i ładnie przylutowałem rdzeń od kabla do bata, wyjechałem z garażu i mogłem się cieszyć radiem. Ściąga bez problemu, a radio mam oryginalnie Delco. Jeszcze raz wielkie dzięki, pozdrawiam !