Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Guest earth11

sprzęgło Vectra C 1.8 2003

Recommended Posts

Guest earth11

Witam,

Wczoraj jadac moja Vectra nagle odmówilo posluszenstwa sprzegło. Pedal luzny nie dalo sie wrzucic biegu. Doczlapalem sie do mechanika i stweirdzil ze to na 100% sprzeglo. W salonie Opla zaspiewali mi 1800 za sprzeglo. Czy ktos zna jakies zaminniki jesli tak to w jakich cenach.

Prosze o pomoc

Pozdrawiam

Earth11

Na twoim miejscu sprawdził bym pompę sprzęgła i ewentualnie wysprzęglik po tym co napisałeś to nie wygląda mi na sprzęgło , no chyba ,że z kadziłeś tak sprzęgło, że rozpadła się tarcza sprzęgła. I jeszcze jedno ,co miałeś na myśli mówiąc:” Pedał luźny nie dało się wrzucić biegu.” Bo z tego co ja rozumuję po tym zdaniu , to pedał sprzęgła nie stawia oporu po naciśnięciu .Jeżeli tak się dzieje to raczej pompa lub wysprzęglik padł.

Guest earth11

Ja tma laik jestems motoryzacyjny. Ale jest tak jak napisales. Z tym ze pytalem i radza wymieniac sprzeglo plus wysprzeglik razem bo jak sie wymieni jedno to drugie szybko sie zepsuje. Koszt zamiennikow ok 1000pln

A jaki masz przebieg , ale ten faktyczny z ECU bo to ważne jeśli poniżej 100tyś.km to bym nie ruszał bo jeszcze około drugie tyle do zrobienia jeżeli normalnie jeździsz czyli beż kadzenia furacza.

Edited by jacol_m10

Guest earth11

Przebieg mam 94 tys wiec ponizej 100tys. Ale niestety gostek stweirdzil e oprocz tarczy docisku wysprzeglika do wymiany jest takze silownik pedalu sprzegla (koszt samych czesci to 1400 PLN). Ale coz zrobic trzeba kupic i naprawic i meic nadzieje ze sie wiecej nic nie popsuje szybko.

U mnie wymiana sprzęgła (tarcza, docisk, wysprzęglik) z robocizną wyniosła coś około 1900 zł

Przebieg, przy którym wymieniałem to około 124 tys. km

Sprzęgło generalnie działało, jednak czuło się jego charakterystyczny zapach

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Guest earth11

Ja na szczescie dogadalem sie z mechanikiem i calsoc zamkne w kwoecei 1800. Dzis odbieram vectre wiec zobaczymy jak sie bedzie sprawowac.

Jeśli można to chcę odświeżyć temat.

Czuję ślizganie się sprzęgła już na 2 biegu (zaczynało się od najwyższego) podpowiedzcie mi proszę z tarczą i dociskiem co jeszcze wymienić jak już wydłubią skrzynię? vector C 2003 r 1,8 122 KM 200 tyś nalatane. Czy tam jest łożysko czy wysprzęglik czy może jeszcze coś innego? Bardzo dziekuję za odpowiedz. Pozdrawiam

masz do wymiany tarcę z dociskiem koszt 300-400 zł zamiennik i wysprzęgik hydrauliczny ( dokładnie nie pamietam ceny ale chyba około 400-500 zł). lepiej robić komplet bo wyciąganie skrzyni w vectrze nienależy do przyjemnych.

Witam!

Troche odświeze temat zeby nie zakladac nowego.

Mam takie same objawy jak Apatix tylko ślizga mi sie sprzegło. Żadne chrabotanie nie występuje przy wciskaniu sprzeła itd. Mam nalatane 134 tys.

Panowie podpowiedzcie mi co jest z tym wysprzeglikiem. Czy trzeba go koniecznie wyminiać jak nie ma "chrabotania". Jak ten stary bedzie współgrał z nowa tarcza i dociskiem.

Nie bede tu ukrywał ze chodzi o kase.

Apatix napisz czy wymieniles juz tarcze ze sprzeglem i wysprzeglikiem i jak to chodzi po wymianie.

Pozdrawiam!

Please login or register to see this quote.

Witam, odświeże temat:

W VC GTS 1.8- 2003 - sprzegło zaczeło się niedawno slizgać - przejawia się to wzrostem obr silnika nie przekłądając tego na prędkość- (po wcisnięciu gazu w podłogę, głównie na 3-im biegu jest widoczne).

Wystepuje problem tylko na rozgrzanym silniku, na zimnym i przez pierwsze kilkadziesiat km.

Czy 100% tarcza i rozbiórka sprzęgła ??? od czego zacząć panowie?

czytał coś o odpowietrzeniu- jak to zrobić??

dodam, że biegi wchodzą bez problemu i sprzęgło bierze " normalnie".

Edited by robertnet

Krótko mówiąc tak

Witam ostatnio zauważylem , że w mojej Viki dość nisko bierze sprzęgło oraz przy jego puszczaniu są drgania całej budy. Czy to jest objaw kończącego się sprzęgła ?

Jeśli tak to jaki zestaw polecacie , SACHS , LUK czy jakieś inne

Dodam że jest to 1.8 16V 122KM 2002r.

Podepne się do tematu ja rowniez mam problem ze sprzęgłem. Sytuacja wyglada tak wszystko dziala normalnie do pewnego momentu jazdy po luku w prawo (zjazd, wjazd na autostrade) pedal robi się jakby mietki i wraca tylko do polowy ale po kilku wcisnieciach jest znowu ok do nastepnej takiej sytuacji jazdy po luku ale tylko w prawo. Druga sprawa to ze podczas dluzszej jazdy na 5 biegu po autostradzie pedal staje się znowu twardy. Co moze byc przyczyna? Pompka? Wysprzeglik? Sprzeglo bylo odpowietrzane ale brak poprawy.

Witam mam pytanie odnośnie sprzęgła moja viki to 1.8 benzyn-ka org. przebieg 160tys nie wiem za co sie zabierać, wiem ze sprzęgło to bardzo ważna rzecz! bo już raz holowałem samochód :/ a teraz wole dmuchać na zimno i wymienić je wcześniej, nawet gdy nie ma objawów niż potem płacić komuś za holowanie Buk wie ile, skąd i jak daleko bo rożnie się w życiu jeździ! sprzęgła w 90% padają miedzy przebiegiem 100 a 200 tys...

tak wiec mam pytanie czy wymienić sprzęgło wraz z wyprzęgnikiem? mam czasem dziwny objaw sprzęgło wciśnięte na maxa redukuje z 3 lub 2 na niższy lub wyższy bieg i wyrywa mi drążek z reki, z biegu na luz :/ i czasami szarpie przy zmianie biega samochodem:) raczej nie z nieumiejętnego wrzuceniu biega

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> bo w wcześniejszych samochodach nie miałem tego problemu

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> chyba w viki zmiana biegu musi być super-nano-precyzyjna!!! :/.....

sprzęgło poleci od sachs,a

tylko ciekawe ile robota

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">(( benya wiec moze roboty nie ma dużo ....

proszę o poradę pozdro

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edited by sayanx

Oj kolego cos mi sie wydaje ze to nie sprzeglo a skrzynia Ci sie sypie... Chociaz mam nadzieje ze sie myle...

Co do sprzegla jesli Cie stac to wymien odrazu z wysprzeglikiem - po prostu jedna robota - koszty tarcza+docisk z valeo jakies 330zl, wysprzeglik jakies 520 z LUKa...

Robocizna 300-400 w zaleznosci od wielkosci miasta

Edited by Levy_sdz

skrzynia tzn synchronizatory ? mam jeszcze jeden objaw 1,2 ciężko wchodzi i pewno będzie trzeba kupić zestaw naprawczy bo luzy na drążku

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20"> tylko gdzie ja cos takiego dostane 5 biegów i wsteczny do przodu

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20"> wszędzie są z wstecznym do tyłu

hey Panowie ale jakie sprzęgło wstawić , bo są różne wymiary , jest np podana średnica 205 mm i w innym zestawie 210mm ???

Ponawiam moje pytanie

hey Ostry33 na tym poważnym forum to raczej nikt Ci nie pomoże , ja osobiście się przekonałem , najwyżej będą Ci chcieli wcisnąć jakiś szajs , tak miałem w przypadku sprężyn , napisało do mnie ze trzech leszczy co mi oferowali sprężynki a ja tylko chciałem znać rozmiar . Ja ze swoim autem byłem u mechanika , sprawdził ,powiedział jakie będą objawy jak już będzie trzeba wydać parę złotych , a jak na razie jeżdzić. Więc nie trać czasu i jedz do jakiegoś kumatego mechaniora ale nie naciągacza .Pozdrawiam wszystkich , którzy chcąc pomóc i to robią.

Ja mam wrecz inne doświadczenia ludzie pomagaja na tym forum moze trafiles na rakie tematu co inni z tego zyja. Ja chętnie sluze pomoca na te tematy ktore znam. Moze sa tak zapracowani ze rzadko tu sa albo nie czytaja starych tematow lub byl walkowany 1000 razy

Wysłane z mojego GT-I9305

Witam,

Tym, którym problemy ze skrzynią biegów

Please login or register to see this link.

Pozdrawiam