Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Marek_K

Rozlany Wyświetlacz - Co Z Tym Zrobić?

Recommended Posts

Ostatnio coś dziwnego zaczęło dziać się z wyświetlaczem pod zegarem obrotomierza.

Najpierw pojawiło się kilka niepotrzebnych "pikseli", a teraz jest ich coraz więcej. Chyba wyświetlacz się rozlał. Co z tym zrobić?? Help!

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_huh.png" alt=":huh:">

Please login or register to see this attachment.

chyba da się to naprawić wyświetlacze w VB naprawiane sa na allegro, chociaz moge sie mylic

Please login or register to see this quote.

z taka regeneracja moze byc bardzo ciezko, raczej bedzie trzeba wymienic, ale najpierw poszukaj firmy, ktora regeneruje wyswietlacze.

A w VB najczesciej regeneruje sie tasme przy wyswietlaczu.

Edited by Baranek

Guest jbaku

Witam dzisiaj w mojej VC zauważyłem to samo. Ciekaw jestem czy można wymienić sam wyświetlacz bez wymiany zegarów. Oraz czy możliwe, że będzie ta sytuacja postępować i pogarszać widok na wyświetlaczu. Jeżeli ktoś ma jakieś doświadczenie w tej kwestii to proszę o pomoc.

Guest marcinstolinski

Też mam coś takiego ale na dużym i dzwoniłem podsyłałem zdjęcia do magika z Poznania z allegro, i powiedział że : rozszczelniła sie szybka i nic się nie da zrobć. Trzeba nowy...

Edited by marcinstolinski

Guest marcinstolinski

Witam chciałem się podzielić swoim dokonaniem odnośnie rozlanego wyświetlacza(temat wyzej ) , zatem żeby było jak najmniej roboty postanowiłem kupić takowy niewylogowany i podmienić sam panel LCD. Panel podłączony jest za pomocą dwóch taśm które bardzo łatwo wypina się czrnymi przyciskami///żadnego Techa, 5 min roboty, tylko 200zł, można taniej za niewylogowany wyświetlacz z Anglika ...

Dobra robota. Zapewne porada przyda się dla potomnych.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Witam , a u mnie wystapila pewna ciekawostka. Tez wylaly mi piksele ale nic z tym nierobilem bo stwierdzilem ze mi to nieprzeszkadza (wyswietlacz przy zegarach)

az tu po pewnym czasie (ok 2 miesiace) 80-90% wylanych pikseli wchlonela sie sama i juz tylko kilka niepotrzebnych sie swieci

/emoticons/default_ohmy.png" alt=":o" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/ohmy@2x.png 2x" width="20" height="20"> . Ot taka ciekawostak , normalnie cud nad Odrą

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edited by pawelxl

Czasem sie zdaza, ze piksele sie same wchlona. kupilem monitor lcd 24 cale z wyprzedazy z rozlanymi paru pikselami. Pochodzil z miesiac i jak nowy...

Wszystkim ktorym wylały piksele sugerowal bym troszke pozwlekac z wymiana wyswietlacza . Jak pisalem wczesniej mi tez wylaly piksele, niemialem zabardzo czasu zeby cos z tym zrobic a tak wlasciwie to tez mi to az tak nieprzeszkadzalo. Po dwoch miesiacach czesc pikseli sie wchlonela (jak juz pisalem) a ostatnio zauwazylem (minely ok 3 m.) ze juz wszystkie piksele sie wchlonely i wyswietlacz jest jak nowy bez zbednej wymiany

Guest jbaku

Witam. Rzeczywiście ja też, jak pisałem wcześniej, miałem rozlanych kilka pikseli a teraz jak pisze kolega wyżej wchłonęły się po około 3-4 miesiącach.

mam pytanie czy jest możliwość wymiany wyświetlacza pod obrotomierzem(który sygnalizuje o otwartych drzwiach,auto z kluczykiem,itd).Mój niestety zalał się i nic na nim nie widać.

Edited by zubek73
łaczę tematy / zubek

Guest sQt

niestety ta czesc nie wystepuje oddzielnie - musisz kupic caly element

czyli rozumiem że muszę wymienić cały licznik.a czy liczniki są uniwersalne??czy musi byc od tego samego modelu(np.diesel,benzyna,różne pojemności)czy to ma jakieś znaczenie??

Edited by gawlik

Guest marcinstolinski

Kup licznik taki żeby miał taki sam wyświetlacz i wymień po prostu jak ja sam LCD...

Jeżeli dobrze rozumiem, to Ty wymieniałeś wyświetlacz centralny, a nie któryś z tych w liczniku.

Podejrzewam, że wymiana wyświetlacza w liczniku jest znacznie bardziej skomplikowana niż wyświetlacza, który Ty wymieniałeś.

Natomiast jeżeli wiesz jak to zrobić, to podziel się szczegółami w tej kwestii.

Guest marcinstolinski

Nie rozbierałem tego więc nic na 100 procent...

Guest adameo2

No właśnie, nie chcę zakładać nowego wątku.

Mi też nie działa wyświetlacz pod obrotomierzem, działa w nim tylko podświetlenie.

I pyt czy ktos to robil.... watpie zeby latwe bylo przelozenie samego malego wyswietlacza.

Na allegro nie moge znalezc zegarow do mojego GTSa tylko jakies marne angliki.

Ewentualnie zna ktos moze ceny w oplu ( boje sie na sama mysl o cenie..)

Dlatego wolal bym to sam zrobic, ale podobno licznik musi byc wylogowany... Tzn zeby przebieg byl ten sam?

Guest kovar

Witam

Mam problem z wyświetlaczem który pokazuje miedzy innymi otwarte drzwi itp... nie wiem co sie z nim stalo bo jak kupilem auto to juz taki byl

ale z czasem staje sie to irytujace zwlaszcza ze jak pokaze sie problem to nic nie widac wyglada jak by sie lcd rozlalo albo cos w tym stylu jest np zarys auta i wielka czerwona plama obok

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20"> i teraz moje pytanie jest takie czy mozna wymienic sam ten wyswietlacz ? czy to jest raczej nie rozbieralne ? i wymienic całe zegarki ? czy po wymianie zegarów bedza mnie czekac jakies niespodzianki ? ustawianie programowanie cokolwiek ??

i jezeli wystarczy wymienic tylko ten maly lcd to gdzie moge go dostac bo na allegro nic nie widzialem ;(

z gory dzieki za pomoc.

p.s. auto vectra c 03r. 1.8 gts

Edited by zubek73
połączyłem bo jest o tym samym / zubek

Możesz wymienić cały licznik ale nie wiem czy go nie będzie trzeba zalogować do twojego auta. Możesz też kupić licznik z anglika i z tego liczika wyciągnąć wyświetlacz i przełożyć do swojego.

Ciutek to odgrzebię.... ale dla Waszego dobra.

UWAŻAJCIE BO JEST KILKA ODMIAN GIDÓW !!! I MOŻNA SIĘ PRZEJECHAĆ.

Wylogowanie GIDa to nie jest problem

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

U mnie też jakaś niewielka mucha siadła na tym pod zegarami, chyba to jakaś sezonowa przypadłość. Jak zrobi się cieplej pobawię sie comem w test wyświetlacza.

Guest FOX1960

Witam !!!

Żadne przekładki wyświetlacza nie wchodzą w rachubę . No chyba że ktoś wie jak wylutować taśmę od płyty PCB licznika . Na AlleDROGO jest zestaw wraz z lutownica do wymiany wyświetlacza do BMW z lutownica i taśmą i wyświetlaczem Ale jak to kuźwa usunąć z płyty to ...ciężka sprawa !!! Próbowalem wczoraj i ...tasma dosłownie sie stopiła a resztki które zostały na płycie nie odlutowały się i tak . Pozostaje tylko wymiana licznika ...ale to i tak nie takie proste . Stary musi byc wylogowany z systemu a w nowym ( używanym ) trzeba ustawić KM na takie jakie mieliśmy no chyba ze mamy mniej niz mielismy .

Pozdrawiam

ps...info dotyczy tylko licznika VC

Guest marcinstolinski

Udało mi się przełożyć, powiem szczerze że miałem szczęscie, u mnie różnica byłą bodaj z podświetleniem, ale taśma pasowała bez lutowania, tak jak na zdjęciach

Guest adameo2

Panowie nie chcę zaśmiecać, ale ktoś kiedyś wklejał linka do zdjęć i opisu przekładki licznika z anglika..... ale za nic nie mogę tego znaleźć...