Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest rodriguez3

Opony Letnie Do Viki A

Recommended Posts

Guest rodriguez3

Witam serdecznie wszystkich forumowiczow. Szukałem, ale niestety nie znalazłem takiego tematu, więc założyłem nowy temat. Mam mały problem, nie długa zacznie się czas kupowania i zakładania letnich opon, a ja wpadłem w małe zakłopotanie ( dylemat ). A więc, posiadam 4 szt. opon letnich lecz nie tego samego rozmiaru. Są 2 szt. 175/70 r14 a drugie 2 szt. 185/60 r 14. Wszystkie cztery sztuki są w stanie bardzo dobrym, dwie pierwsze miałem w tam tym roku jeżdzone przez jeden miesiąc,a drugie dwie dostałem teraz od kuzyna bo kupił Honde i od razu kupił sobie nowe oponki. Mam dylemat czy lepiej pozostac przy rozmiarze 175/70 czy lepiej przejść na ten rozmiar co ma kuzyn w Hondzie 185/60

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_huh.png" alt=":huh:"> Mam po dwie sztuki opon z tych rozmiarów więc obojętnie co wybiorę to prawie te same koszty. Jak wy myślicie który rozmiar bardziej pasuje do Opla Vectry A ??? I czy ten rozmiar 185/60 nie będzie za szeroki do tego auta? Jestem początkującym kierowca to do końca jeszcze nie jestem obeznany ;( pomóżcie

/emoticons/default_rolleyes.gif" alt=":rolleyes:">

Witaj!

Przejrzałem książke Opla

Według niej w twoim oplu mogą być następujące rozmiary opon

1. 175/70R14

2. 195/60R14

3. 195/60R15

Pozdro

185/60 nie bedzie za szeroki, ale licznik bedzie Ci przeklamywal. Do twojego auta oryginalnie byly 2 rozmiary opon: 195/60 R14 i 175/70 R14

Nie ma co sie zastanawiac jak masz za free komplet opon w bardzo dobrym stanie. Zakładaj i jeździj!!

Przy polskich koleinach węzsze opony lepiej sie sprawuja na koleinach szersze załóż na tył. Lepsze opony powino sie mieć na tyle bo one kieruja autem -0 i mniejsze prawdopodobieństow,że wylecisz z drogi

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Guest rodriguez3

Please login or register to see this quote.

Przód inny rozmiar i tył inny rozmiar ??? Czy to dobre rozwiązanie?

/emoticons/default_dry.png" alt="<_<">

A możecie mi wytłumaczyć na czym to polega że 175 i 195 będzie pasowało a 185 już nie? ;/;/

A czy nie lepiej założyć jednak szerokie na przód? Opona szersza (do tego ciut niższa) lepiej trzyma się drogi i jest mocniejsza, a Vectra ma z przodu dużo większe obciążenie niż z tyłu. W takim przypadku na zakrętach auto powinno być mniej podsterowne.

Guest rodriguez3

Jeżeli założe te szersze przód i te drugie na tyl ( chyba to najbardziej oplacalna metoda, nie tracąc kasy na kupno opon z tego samego rozmiaru ) to nie będzie to wpływało na styl jazdy ??? spalanie, sposób prowadzenia auta, "ściąganie", zbieżność itp....?

/emoticons/default_dry.png" alt="<_<"> już nie patrząc na oszustwo prędkościomierza.

witam. na spalanie to wpływu nie ma które gdzie założysz, ściąganie a tym bardziej zbieżność to już na pewno nie kwestia opon tylko stanu podwozia i zawieszenia w Twoim aucie. ogólnie to im niższy profil tym mniej komfortowa ale za to stabilna jazda, wybór należy do Ciebie.

Jedyne w czym możesz zauważyć różnicę, to siła wspomagania. Na szerszych oponach z przodu kiera będzie odrobinę ciężej chodziła niż na węższych.

Guest rodriguez3

Jednak chyba zostane przy tych "książkowych" wymiarach 175/70

/emoticons/default_cool.png" alt="B)"> tylko tera musze sprzedać tam te dwie oponki i kupić za nie te drugie

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> a możecie mi powiedzieć za ile bym mógł je opchnąć komuś ??? 185/60r14 Semperit stan bardzo dobry, bieżnik głęboki.