Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest borys-b31

Gdzie Znajduje Sie Odparownik Nagrzewnicy

Recommended Posts

Guest borys-b31

Witam mam pytanko gdzie dokładnie znajduje sie odparownik nagrzewnicy (ten zawór którym regulujemy przepływ płynu przez nagrzewnice ) pozdrawiam

A to jest w vectrze a coś takiego??

Z tego co patrze na schemacie ogrzewania w vectrze a to nie widać tam żadnego zaworu,ale może nie wiem o tym ,że jest.Niech się wypowie kto coś wie na ten temat

Edited by luki32

Nie ma czegoś takiego! obieg płynu kraży w nagrzewnicy jak włazcas ogrzewanie to kierowany jest przepływ powietrza przez nagrzewnice i tyle.

Guest borys-b31

no to może być walnięte jeżeli temperatura dochodzi mi tylko do 80stopni termostat wymieniłem . jeżeli dojdzie do 80 stopni to powietrze z nawiewu leci ledwo co ciepłe jak ja skatuje do 90 to dopiero leci ciepłe powietrze . czyszczony był cały układ nagrzewnice nową zakupiłem wstawiłem i to samo . już nie mam pomysłu no to

Masz gaz?

Jaki to silnik?

Guest borys-b31

tak mam instalację gazową ma niecały rok a pojemność to 1.8

Przed założeniem gazu było ciepełko czy również ledwie ledwie?

Guest borys-b31

tego to nie wiem

bo kupiłem ją dopiero 3 tygodnie temu z taką wada ale wiem że nagrzewnica była wymieniona i był pukany cały układ .

Please login or register to see this quote.

Pytałem o gaz, bo w samochodach z gazem często są problemy z ogrzewaniem (niby wszystko OK, a jednak nie do końca). Ja w tym samym silniku nie mam i nie miałem żadnych problemów z ogrzewaniem, ale nie mam też LPG.

Guest CalibroManiac

Źle wpięta instalacja gazowa (przed nagrzewnicą) powoduje schłodzenie płynu przed nagrzewnicą przez co mamy zimno w aucie

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">. Jeden z powodów dlaczego nie mam gazu w swoich autach. Brat w Viki C16NZ + LPG też miał problem zimna w środku.

Guest borys-b31

Please login or register to see this quote.

Acha czyli masz może jakiś schemat jak maja być wpięte te węże żebym mógł sobie to porównać i zrobić prosił bym

Niestety standardowo gaziarze wpinają reduktor równolegle do nagrzewnicy poprzez trójniki na wężach.

Rozwiązaniem byłoby prawdopodobnie wpięcie reduktora szeregowo na wyjściu z nagrzewnicy.

Czytałem również na innym forum, że dobrym sposobem jest podpięcie pod cienki wężyk powrotny co idzie do zbiorniczka. I podobno pomimo małej średnicy daje sobie bardzo dobrze rade, bo ciśnienie i szybkość przepływu cieczy nadrabia.

W golfach się to sprawdza.

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">