Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

mlodyaht

Przy Jakiej Temp Włącza Sie Wentylator

Recommended Posts

Witam

Pisze ponieważ pierwszy raz temp poskoczyła mi do prawie 100 stopnii, tzn nie była jeszcze na czerownym polu ale już blisko, a nie włączył sie wentylator. I teraz nie wiem czy to normalne czy mam się temu przyjżeć.

Pozdrawiam

Przyjrzyj się temu.

To nie jest normalne. Wyjmij wtyczke od czujnika i sprawdź czy gdzieś nie zaśniedziała,podoginaj styki.To samo zrób z wtyczką od wentylatora.

Jeśli to nie pomoże to bym sie zajął samym czujnikiem .U mnie było tak ,że wtyczka miała luzy i pewnego razu w trasie w korku temp bachnęła powyżej 100 .Wsadziłem kołek rozporowy(nie miałem nic innego pod ręką) między wtyczke a czujnik i wentylator ruszył .Później jednak czujnik padł i musiałem wymienic na nowy.

Please login or register to see this quote.

SPRAWDZE THX Edited by mlodyaht

Jaki masz licznik ? z obrotkiem czy bez ?

Zacznij od najprostszej rzeczy jak zdejmniesz wtczke i zmostkujesz czy właczy sie wentylator. Jak tak to pozostaje tylko wina czujnika.

Nie radze odkładac naprawy ponieważ ople szybko nabieraja temperatury łatwo je przygrzać i szkoda wymieniac uszczelke pod głowica z tak błąchego powodu.

Ja kupiłem do swojego czujnik za 17zł chciałem troche lepszej firmy ale nie mieli na stanie (koszt około 35zł) mam ten i jak narazie chodzi. Wentylator włącza sie przy jakichś 92* i schładza do 88* - ale nie ma co patrzec dokałdnie na termometr bo czujniki tez sa dość awaryjne. Ja mam nowy wiec chyba ok

Ps. a u Was przy ilu sie włącza wentylator?

dzięki sołtys. no skoro Ci sie włącza przy 92 to ja nepewno mam cos zrąbane, jutro sobota wiec sie tym zajme. Ps jakis ...utas mi na parkingu lusterko wyrwał

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_mad.gif" alt=":angry:">

co za chamstwo

Przy 92*C to źle...

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Optymalna praca silnika 95*C, tak zazwyczaj utrzymują ciepło.

Sołtys ma licznik bez obrotka prawdopodobnie a tam jest przekłamanie o ile pamiętam o 10*C.

U mnie włącza się przy 100*C i tak ma być, jak najbardziej, dlaczego ? mamy jeden bieg (chyba że ktoś ma klime i wyjątki miały 2 biegi [chyba 2.5) )

Włącza się w ostateczności. (licznik z obrotkiem)

Na trasie włączy się wcześniej jak coś, w korku 100*C musi być, na postoju jak będziesz chciał go rozgrzać to nawet przy 102*C.

I wszystko jest ok! w takiej opcji!

Najlepiej sprawdzić na czujniku - na nim jest wybita temperatura przy której się załącza wentylator .

Edited by luki32

Rzeczywiście nie mam obrotka, ale pisałerm, że moj p[rzykłąd jest nie najlepszy bo kupiłes jakis czujnika za 17 zł bo innych nie mieli i załącza mi sie przy 92-94* trudno okreslić dokładnie.

Możesz dokładniej powiedziec o tym przekłąmaniu termometru? Bo nie słysząłem o tym a to ciekawe bo wymieniłem czujnik tem i termostat i tez nie to dziwi że tak wczesnie sie załacza.

Temperaturę podczas jazdy trzyma 88*

no ja mam z obrotomierzem wiec sprawdze tą opcje ze 102 stopniami. a lusterko było lewe :/ pewnie jakis frajer co mu parkowanie nie wychodzi...eh strach zostawiac samochod pod blokiem...

Dzieki za rady

Guest misza88

witam,

a mógłby ktoś po kolei wytłumaczyć dla totalnego laika jak sprawdzić ten czujnik? gdzie on jest, jak wygląda itp. byłbym wdzięczny

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Witam. Mam pytanie. Kilka pytań. Jestem nowy na forum i proszę o wyrozumiałość. Posiadam od niedawna Opla Vectrę C 1.8 140 km.

Przy jakiej temperaturze powinien otwierać się duży obieg w układzie chłodzącym?

Przy jakiej temp włącza się 1 i 2 bieg wentylatora przy chłodnicy?

88 stopni