Jump to content

W dniu dzisiejszym została dodana do menu forum wyszukiwarka google 

Link google

Pozdrawiam Admin

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Guest Lorkovsky

Wszystko co chcecie wiedzieć o CD70 i DVD90

Recommended Posts

Guest Lorkovsky

Witam

Mam pytanko co sądzicie o nowej mapie NAVTEQ Osteuropa v2008. Jak się u was sprawuje. Czy porównywaliście ja z mapą 2007/2008 bo słyszałem wypowiedzi że ma ponoć w niektórych przypadkach mniej ulic w porównaniu z Mapą 2007/2008. Ja tego nie zauważyłem ale szukam innych opinii. W przypadku moich okolic nowa mapa ma więcej ulic i miejscowości.

Edited by SIG_MAN

to normalne...im nowsza mapa tym mniej ulic:) heh np taka Mapa Polski 2002 (280MB) ma więcej ulic i jest dokładniejsza niż Mapa Polski 2008 ok 800MB o ile dobrze pamietam

Guest Lorkovsky

Please login or register to see this quote.

Wyczytałem gdzieś w sieci ze wersja 2008-01 ma mniej ulic niż 2007/2008 też mnie to troche zdziwiło. Z moich testów wynika ze jest więcej ale kto pyta ten nie błądzi.

Guest Cari2

Witam.

W Janikowie i okolicach nie pojeździsz na tych dwóch mapach.

Edited by Cari2

Jak na razie mapa na rok 2008 wypada u mnie dużo lepiej niż poprzednia, nawet daleko poza miastem ma pokrycie, wiele polnych czy leśnych dróg wykrywa, jest całkiem nieźle, mysle że do końca roku powstanie nowsza wersja to wszystkim szczęki opadną

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Guest Lorkovsky

Ja tez na to liczę jak narazie mapka sie sprawdza byle tak dalej.

Guest karolloo17

Potrzebuję CD Navi70 Astra III rok produkcji 2004 proszę o kontakt 6975550

Guest Lorkovsky

Witam,

Właśnie przejechałem w sumie 1500km na nowej mapie i powiem szczerze że jest naprawdę dobra może nie ideał ale dużo dużo lepsza od wersji poprzedniej. Szczegółowy zakres ulic w dużych miastach oraz duża ilość dróg pobocznych poza miastem. Nawet naprawdę małe wiochy są oraz miasteczka kilku tysięczne z bardzo krótkimi ulicami. Myślę że mapa zadowoli naprawdę wybrednych. Polecam !!!

Navigacja w Polsce to tylko 30% tego co daje navi cd70 z komunikatami TMC i navi dynamiczna.

Wróciłem wlaśnie z Austrii ( nartki) i musze powiedziec ze komunikaty TMC + detour i nawigacja dynamiczna zaoszczedziły mi jakies 3,5 godziny....

Tyle dluzej jechali koledzy bez navi inna trasą...

tylko czemu to w Polsce nie działa???

Generalnie rewelacja. Szkoda ze u nas taka lipa.

Dobrze że mieszkam w Szczecinie i nawet do Wrocławia jadę przez Niemcy

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">:)

Pzdrv Mi_szcz

Witam wszystkich.

U mnie w Szczecinie działa ok. sa nawet prawie nowe uliczki.

Ale, ale czasem każe mi skrecić w uliczkę.... której nie ma.... ( w 2 konkretnych miejscach) po ciemku to można wpaśc na schody prowadzace ostro w dół. Miejscowy się nie nabierze, ale jakis przyjezdny ślepo wierzacy w navi.... no cóż radzę uwazać.

Pzdrv Mi_szcz

Możesz powiedzieć, którą wersję mapy posiadasz??

Guest Lorkovsky

No wielka szkoda tez używałem tej funkcji, wypasik. Ale może przed euro 2012 sie dokczekamy ze wkońcu do nas to tez dotrze

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

4.0.03

hmmm... szczerze mówiąc mało mi to mówi. Jeśli zjawisz się na którymś ze spotów, to porównamy

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Guest Lorkovsky

Posiadam wersję 2008-1

a jak dokladnie to działa ??

Witam

Komunikaty TMC (controla wiadomości o trafikach) pojawiaja się na twoim Navi po wciśnięciu Info i TMC, oczywiście są pobierane z RDS stacji radiowych które te wiadomości nadaja. Navi 70 ma 2 tunery i przeszukuje wiadomości TMC niezależnie od słuchanej stacji. Pojawia się informacja o NR dróg i odcinkach na których sa utrudnienia drogowe oraz o charakterze utrudnienia, czasami jest ich w NIemczech do kilkunastu w obrębie twojego punktu.

Przy włączonej Navi dynamicznej te utrudnienia są nanoszone graficznie na twój ekranik, widać drogi i np trójkąciki z samochodzikami ( stau) itp (lista grafik w instrukcji NAvi 70,90). Oprócz tego i to najważniejsze włącza się automatycznie Z WYPRZEDZENIEM papuga z komunikatem ( na ekraniku też) o proponowanym objeździe (detour) jeżeli przeszkoda jest na twojej trasie, można go zaakceptować lub jechać po swojemu. Jest sporo ustwień dotyczących objazdów itp, ale proponuję zajrzeć do instrukcji Navi 70,90.

Działa to naprawdę dobrze, i jest skuteczne, choć sam początkowo nie bardzo dowierzałem.

PZDRV Mi_szcz

rozumiem ze w pl opcja nie działa

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">

w pl nie... ostatnio w czechach mieli odpalic, nie wiem czy juz dziala. A i tak najlepiej sprawdza sie w niemczech. W niektorych krajach europy jest to usluga platna (np. francja). To nie jest tak, ze gps zbiera te informacje ze stacji radiowych po RDS'ie. Sa specjalne odbiorniki do nadawania tego sygnalu. Tak wiec sa to redagowane wiadomosci dla calych kraji, czesto pobierajace informacje z systemow kontroli ruchu.

Jakby to zbieralo po RDS'ie z kazdej stacji, to by nie mialo szans dzialac.... przez polowe czasu pewno by sie okazywalo, ze jakas stacja zapomniala zaktualizowac i informuje o korku w miejscu gdzie on byl 5h temu.

Ale w uzywaniu tego na terenie niemiec jest to strasznie wygodne. Tylko, ze oni maja siec ponad 20kkm autostrad i dzieki czemu przy trasach ponad 150km juz zazwyczaj istnieje mozliwosc wyboru alternatywnej autostady, a nie zwyklej drogi.

Edited by mjaza

Stety ale dziala to po RDS dokładnie nazywa się to RDS TMC. Jest to nadawane lacznie z programami radiowymi z nadajników lokalnych. Nie odbiera tego GPS, a system radio-audio i wykorzystuje do nanoszenia na mapki i ekranik komputerek z Navi 70. Navi 70 ma 2 tunery radiowe, 2 w "tle" przeszukuje (cytat:) " w trybie Automatic system audio-nawigacyjny automatycznie wybiera stację RDS TMC zapewniajacą najsilniejszy sygnał" - str 59 Instrukcja Navi70/90. Można ustawić na sztywno odbiór stacji RADIOWEJ dla komunikatów TMC w danym regionie, w Settings->TMC station. Jeżeli TA WYBRANA STACJA RADIOWA przestanie być odbierana to automatycznie system RDS TMC przestawia się na tryb AUTOMATIC,ot i wszystko. W danym momencie wykorzystywana jest 1 stacja z komunikatami RDS TMC. Proponuję zajrzec do instrukcji, no chyba ze INSTRUKCJA klamie jak dawniej DTV.

A więc niech żyje RDS, który tylko u nas w pl nadaje tylko, tytuły utworków, godzinę czasami, ewentualnie tytuł audycji radiowej. RDS można wykorzystać jeszcze w innych wypadkach chociazby ratownictwo medyczne.... ale to inny temat.

PZDRV

Z tego co ja czytalem... to moze i dziala to po RDS'ie i pewno tak, ale nie jest to tak, ze kazda stacja wysyla jakies informacje o korkach. Sa poprostu firmy co zajmuja sie wysylaniem tych komunikatow.

Tak wiec ten drugi komunikat jest tylko do tego, a musi przeszukiwac w poszukiwaniu tych sygnalow, bo w roznych czesciach kraju musi byc to nadawane na roznych czestotliwosciach. Inaczej sygnaly by sie nakladaly. wedlug mnie w instrukcji jest poprostu pol prawdy;D Nigdzie nie klamia, ale nie pisza tez jak to jest naprawde.

Guest pharmacist

Witam Kolegów!

Jestem marek, jestem tu nowy, mam nadzieję że pomimo nie posiadania vectry ktoś mi odpowie.

Chciałbym Cię prosić o pomoc. Otóż jestem od niedawna właścicielem astry H caravan (astry III kombi). W autku mam fabryczną nawigację CD 70 Navi. Okazało się, że do działania nawigacji i wogóle komputera w samochodzie niezbędne są płyty CD. Niestety takich nie posiadam. Moje pytania są następujące :

1. Czy ma ktoś może płyty CD z nawigacją do opla ? A jeśli tak to może mógłbym kupić?

2. Czy ma ktoś może płytę CD do astry h - taką żeby zmienić język z niemieckiego na polski? Czy wogóle można zmienić język na polski?

Chciałbym prosić o pomoc. Zapłacę i pokryję koszty wysyłki, i pomocy. W rewanżu mogę wysłąć mapy do nawigacji "tradycyjnej" takie jak auto mapa 4, auto mapa xl, Igo My Way.

Guest Lorkovsky

Kolega namawia do Piractwa

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> nie ładnie

Lorkovsky mam od niedawna ta sama wersje i jak na razie zauwazylem ze mapa jest dokladniejsza

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Potwierdzam.nowa mapa jest dokładniejsza.W większych miastach Polski poprawy trudno się doszukać natomiast mniejsze miejscowości (wsie) są na tej mapi obecne, choć są miejsca w Polsce słabiej "opisane".Będąc w Czechach miałem do dyspozycji starą i nową mapę i także stwierdzam -NOWA JEST DOKŁADNIEJSZA.