Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Yanic

Język Polski Na Ekranie W Cd70 2005

Recommended Posts

Witajcie,

irytuje mnie jedna sprawa: raz pisane jest że polskie menu i info jest dostępne tylko w DVD90 (właściwie chodzi o navi 2007) a raz że bez problemu w CD70 2005 również (wystarczy settings, język i wybrać polski) - ale czy nie potrzeba płyty z językiem? - czy jest to odrębny element jakim jest navi i jego lektor...

Co o tym myślicie?

Ehh, wszystko jest na forum.

Do cd70 można wgrać jedynie "samoróbkę" z językiem polskim, jest to tylko spolszczenie komunikatów głosowych, nic poza tym !!!

Język wyświetlany na ekranie a to co mówi navi to dwie różne sprawy języki wyświetlane są wgrane praktycznie na stałe i jest ich kilkanaście, lektor może być tylko jeden !!!

Od roku modelowego 2007 troche zmieniły się wszystkie radia, w standardzie jest wejście audio in, więc Ipod'a czy inne urządzenie podłączamu bez problemu, możliwe że w navi doszedł juz język polski, jednak nic mi o tym nie wiadomo

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Please login or register to see this quote.

czyli jezyk wyswietlany z belgijskiego mozna zmienic na polski czy nie? - chodzi mi o cd70 z 2005...

Nie

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> Choć na elektroda.pl jest kilku speców którzy powoli odkrywają to radio, zrobili już spolszczenie do cidów w ncdc, teraz myslą nad samymi ncdc, więc może i nowsze navi doczekają się zmian.

Proponuje zmienić na angielski, ja tak mam i nie problemu z obsługą.

szkoda ze taka kiszka, ale na pewno inglisz lepszy od tego beneluksowego... nie rozumie, czemu w samochodach ktore rowniez byly sprzedawane na rynek polski nie ma j.polskiego w menu i infor.???

Pozdrawiam

bylem w serwisie i techem wybral mi opcje jezyka polski/turecki bo taki jest w pakiecie ale zmiana nie udala sie bo system prosil o plyte cd ktorej nie mielismy. Po wybraniu tego mam blad w range: F ale to juz poprawie przy kolejnej wizycie ale co mnie zaciekawilo. Wg porad aby zlikwidowac range: F odlaczylem akumulator na pare minut, po ponownym wlaczeniu i odpaleniu kompa pojawil sie komunikat:

Uwaga gołoledz zamiast angielskiego odpowiednika a także zamiast RANGE pojawil sie napis ZASIĘG oczywiscie zaraz system poprosil o plyte CD z zmiana jezyka a ze jej nie mialem dalem opcje cancel i jezyk powrocil do angielskiego a wiec jesli tylko dorawalibysmy taka plytke da sie jezyk polski wrzucic na stale do systemu bo juz 2 opcje mialem po polsku. Tylko sakd ta plyte wytrzasnąć

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

no właśnie, ale jakbyś dopadł to daj znać...

P.S. a z którego masz Viki i jaką navi posiadasz?

pozdr

11/2004 model na 2005 rok a navi CD70, plyty nie mam skad dorwac ale widac ze da sie wrzucic polski jezyk skoro juz te 2 komeny mialem po polsku

Witam wszystkich

Czy ktoś wie jak można zmienić język na wyświetlaczu komputera na polski. Auto to VC Z19DTH z 2007r wyprodukowana na rynek niemiecki.

Byłem już w ASO i niby zmienili język ale po ponownym zapaleniu samochodu wszystko było po staremu czyli po angielsku.

Pozdrawiam

Edited by zubek73
łacze tematy - czytaj powyżej i napisz jakie masz radio / zubek

Czyli sprawa prosta, w Twoim aucie nie będziesz miał języka polskiego w komputerze.

Sprawa była kilka razy opisywana na forum.

Do navi CD70 istnieje amatorska wersja języka polskiego, całkiem dobra. Kilku klubowiczów ją używa.

W navi CD70 już sobie dograłem polskie komunikaty i menu ale chodzi mi o komputer (wyświetlanie danych o spalaniu, przebiegu, komunikatów z ostrzeżeniami i itp). Nie ma żadnego sposobu żeby to zrobić ???

Nie - wszyskim wraca na angielski po odpaleniu auta

Z tego co gdzieś kiedyś czytałem problem w tym wypadku to sterownik klimatyzacji, który powoduje, ze język polski znika po zaprogramowaniu.

Czyli w tym wypadku należałoby zmienić ten sterownik na taki, który nie powoduje konfliktu z językiem PL. Niestety koszt około 2500zł.

jak ten sterownik wyglada?

Chodzi o te galki ktorymi regulujesz temperature. Zeby miec jezyk polski trzeba wymienic caly panel klimy

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Nawet wtedy kiedy to półautomat klimy

tym bardziej

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> język PL może być w przypadku tylko jednego konkretnego sterownika "klimy". W innych przypadkach PL znika po pierwszym uruchomieniu silnika.

hmmm, a ktorego???

mi dzisiaj ponownie znajomy zmienił menu komputera ( średnie spalanie, zasieg ... - chodzi o zakładke komputer) na język polski. Kiedys juz to robił, ale po wyjeciu kluczyka wracało do angielskiego. Dzisiaj tez wrociło ale dopiero po postoju około godzinę. Po wyłączeniu silnika i wyjęciu kluczyka od razu się nie zmieniało. Mówił, że zmienił mi też kod kraju a nie tylko język...:/ mówił, że wraca do angielskiego bo za mało pamieci jest... nie wiem o co chodzi

Guest malpiszon

wszystko jasne trzeba czytać instrukcję.

Viki przechowuje niektóre nastawy (głośność radia np.) na krótkich postojach (patrz instrukcja jak długo). Także po dłuższym czasie postoju następuje zresetowanie niektórych nastaw użytkownika - w zasadzie widać następuje przeładowanie programu.

Info o mniejszej pamięci to jak dla mnie bajka nad bajkami, już dawno takiej bajki na dobranoc nie słyszałem

Edited by malpiszon

to jaki nr tego sterownika klimy dla PL???

Niestety nie wiem.

Tak wlasciwie zaglebiajac sie w temacie to nalezalo by wymienic panel klimy oraz Cid'a. Auta ktore sa teraz sprzedawane w salonie posiadaja juz jezyk polski, mimo ze posiadaja Cidy, takze Opel zaczyna juz mysles o polskich klientach. A co do pytanie dlaczego tego nie bylo do tej pory, odpowiedz jest prosta. Ile z modeli Opla ktore posiadaja nawigacje zostalo zakupionych w Polskim salonie?? Wedlug mnie bedzie to maly procent wiec po co firma ma wydawac pieniadze na cos co w praktyce sie nie zwroci??

Po to żeby wykazać dbałość o klienta? Nie zawsze wszystko co się robi jest opłacalne ale w długim okresie czasu może przynieść znaczne korzyści (również materialne).

Przeciez dbaja o klienta wyjezdzajac nowym autem masz juz jezyk polski:P Auto jest wyliczone na uzytkowanie przez dwa lata tyle ile jest gwarancji. A poza tym jesli mowisz ze z dbalosci o klienta to dlaczego wiekszosc klientow nie dba o Aso i nie jezdzi tam na przeglady i wszelkie naprawy przez caly okres ekspoatacji samochodu. Takie tlumaczenia jak moje czy Twoje nie maja sensu, wypuszczenie softu z jezykiem polskim jest tylko milym gestem ze strony producenta(importera), ale nie musi.