Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest rf1978

Stuki Przedniego Zawieszenia W Oplu Vectra A

Recommended Posts

Guest rf1978

Witam

Posiadam Opla Vectrę A z 1990 roku, ale mam problem, otóz: podczas jazdy po nierównym terenie słyszę stuki z przodu zarówno z lewej jak i prawej strony w kolumnie McPersona gdzie zamontowany jest teleskop (wkład teleskopowy). Pragnę dodać iż byłem na "trzepakach" i sprawdzałem teleskopy, wartości są w normie zarówno prawa jak i lewa strona, także wachacz i stabilizator są dobre. Wymieniłem też łożysko na McPersonie. Nie wiem gdzie już szukać przyczyny tych stuków a jest to ddenerwujące dla mnie i chciałbym się tego pozbyć, proszę Was o pomoc, dziękuję. Pozdrawiam.

poduszki amortyzatora może są zniszczone .

A tuleje wachaczy są dobre??

Sprawdź dokręcenie kolumny MCphersona ,może się coś poluzowało

Ja u siebie juz wszystko powymienialem i dalej stukalo Okazalo sie, ze to takie gumy na stabilizatorze-przykrecane do san, po 4zl/szt. Sprawdz tez je, najlatwiekj podnies auto ze sciagnietym kolem i odkrec lacznik stabilizatora i poruszaj stabiliozatorem, czy nie pojawiaja sie wtedy stuki.

Guest ne1ghby

U mnie też stukało dosyć długo i w efekcie wymieniłem wszystko.

Na "oko" to nie ustalisz co łomocze a jest tego kilka rzeczy:

- sworznie wahacza (szarpaki "trzepaki" nie zawsze wykażą luzy, trzeba unieść auto i sprawdzić łomem-to jedyny pewny sposób.

- silenbloki wahacza (2 rodzaje)

- końcówki drążka stabilizatora

- gumki na drążku stabilizatora

- drążki kierownicze

- amortyzatory i jego górne mocowanie (gumy czyli tzw "podpory" padają sporadycznie w Vectrach, prędzej łożyska padną lub poluzują się śruby na kielichu.

Ja u siebie miałem luzu na kilku elementach i jak wymieniałem jedno to za chwilę stukało drugie. Obecnie mam ciszę jak w teatrze.

Guest Laser

Witam

Nie wiem jakiego rodzaju sa to stuki ale jak u mn ie stukalo to mimo ze amortyzatory byly jeszcze w miare to stuki ustaly po ich wymianie. Poprostu tloczysko stukalo - szczegolnie na zimno.

Reszte ewentualnosci masz wypisanych

u mnie brzmiało to jak gumy a stukały końcówki drążków