Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Guest angeelo

Grzeją Się Przednie Tarcze Hamulcowe

Recommended Posts

Guest angeelo

Witam,

wymieniłem kompletny przód tarcze + klocki na nowe, zaciski dobrze wyciściłem, tłoczek również, cofnąłem, samochód toczy się lekko, na parkingu jedną ręką mogę go przepchnąć, nie ściąga na stacji diagnostycznej wydruk był super, a mimo wszystko bardzo grzeja mi się tarcze.

Przejadę 3 km z prędkością ok 60km/h i będa mocno ciepłe, jechałem w trasie (ok 100km/h) i robiłem postoje co kilkanaście/kilkadziesiąt kilometrów i tarcze gorące, nawet sie oparzyłem.

Nie są one fioletowe, nie parują, zrobiłem na nowym zestawie 500km.

Cały czas się grzeją, czy jest to normalne? Tarcze wentylowane(nie pamietam dokładnie nazwy) klocki RH Roadhouse.

Bardzo mnie to nie pokoi ponieważ jak gorące tarcze, to gorsze hamulce itd byłem u mechanika i powiedzial mi ze nawet sie nie zabiera "BO BEDA SIE GRZALY" powiedzial ze jak nie sciaga i jak lekko sie da przepchnąc to musi tak być.

Proszę o odpowiedź, ponieważ nie wiem kto ma rację.

Pozdrawiam

jak rozbierałeś hamulce trzeba było sprawdzić jarzma na których pracuje zacisk czy przesuwa sie swobodnie

Please login or register to see this quote.

Bardzo dobrze Ci powiedział,tak ma własnie być.

Nic innego nie wymyślisz,może jesteś trochę przewrazliwiony.

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

Poprostu nie zwracaj na to uwagi.

To zalezy co i jak mocno sie grzeje .

Jesli po spokojnej jazdzie przysunie reke do elgi i bedzie ona zimna lub letna to wszystko ok . Samej tarczy nie ma co dotykac bo moze przy ostatnim hamowaniu sie rozgrzac.

Jesli jednak Felga rowniez mocno sie nagrzewa to znaczy ze cos jest nie tak

Przy moich tarczach i klockach TRW felgi mam zimiutki i dopiero po chwili od zatrzymania czuje jak sie lekko nagrzewaja. W czasie jazdy tarcze musza sie same schlodzic....

Guest angeelo

tak przesuwa sie swobodnie, natomiast nie sprawdzałem felgi czy jest ciepła tylko sama tarczę

Guest rodriguez3

U mnie też się grzały tarcze,a także felgi. Nie wiedziałem czego to jest wina, aż w pewnym momencie wymieniłem lewą tylnią sprężyne bo była walnięta, połamana w piz***. I po tej wymianie jakoś okazało się że grzanie tarcz ustąpiło. Kumpel który mi wymieniał sprężyne stwierdził że to była tego wina, jakieś urządzenie ( zapomniałem nazwy ;/;/ ) przenosiło ten błąd rozwalonej sprężyny na przód i dlatego tarcze się grzały

/emoticons/default_huh.png" alt=":huh:">

/emoticons/default_blink.png" alt=":blink:"> :blink:

Witam, mam wymienione tarcze i klocki VB 98r. z przodu. Okropnie się grzeją - bez względu na przejechany dystans. Mechanik który zakładał hamulce powiedział, że coś jest nie tak i stwierdził, że rozbierze, wszystko raz jeszcze wyczyści i poskłada ponownie. Wymieniono również płyn hamulcowy. Facet powiedział, że zaciski są bardzo skorodowane - wcześniej narzekał na lakier - "może to wina złego koloru - bo żółty a nie czerwony lub rdzawy"

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">, który przez 6 lat nikomu nie przeszkadzał i nie wpływał na hamowanie. Nie udało mi się wyczytać na forum czy ktoś był zmuszony do wymiany zacisków.

Czy ktoś mógłby pomóc rozwiązać ten problem?

No i mechanik dobrze mowi

Daj mu to rozebrac jeszcze raz, niech zastosuje zestaw naprawczy, wymieni co trzeba i powinno hulac

Zdarza sie ze tloczek skoroduje i nie wraca po puszczeniu pedalu hamulca na swoje miejsce i dlatego tarcze sie grzeja

Edit: Ale skwara zes odkopal

Edited by Arcik

Masz rację, tylko nich spróbuje z tym zestawem naprawczym - nowe zaciski to spory wydatek. NA te przednie hamulce poszło już grubo ponad 500złociszy.

Dzięki za odpowiedź.

Grzeją się tarcze?

A felga?

Kiedy sie grzeją, po zatrzymaniu z hamowaniem musi być zagrzana tarcza, hamowanie polega na tarciu.

Czy felgi się grzeją sprawdzę jutro. Codziennie dojeżdżam do pracy ponad 30 km. Jadę głównie ekspresówką. Prędkość wytrącam redukcją biegów, w sumie raczej ecodriving. Gdyby były ciepłe po hamowaniu to raczej wszystkie. Przed wymianą nie grzały się - tylko jedno koło z tyłu. Klocki boscha - tak jak ktoś z Was pisał pylą co widać na alufelgach. Hamowanie prawidłowe auto dobrze toczy się - jutro jeszcze spróbuję przepchnąć na luzie na jakimś parkingu (prostym). Tarcze są do tego stopnia rozgrzane, że mam lekko sparzony palec - to już chyba nie jest normalny efekt tarcia po przyhamowaniu z kilkunastu km do zatrzymania.

A to jest wyznacznik? Tak jak kolega wyżej napisał, hamowanie to tarcie w wyniku którego wydzielane jest ciepło. W końcu musisz zatrzymać prawie półtorej tony. Jeżeli felgi się nie grzeją to wszystko jest ok.

Może jestem przewrażliwiona ale niestety i felgi się grzeją. Wyjątkiem jest jedno koło z tyłu - nawet tarcza jest tylko delikatnie ciepła. Mechanik będzie się radził faceta, który tez ma vectrę-może z tymi nowymi tarczami tak już jest. Auto toczy się z łatwością, dosyć swobodnie mogę je przepchnąć na prostym.

Regeneracja przodu to koszt 140-zestaw naprawczy (tłoczki i cała reszta) robocizna 150 - na tyle wycena.

Dzięki wszystkim za odpowiedzi.