Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Marek J

Tuning Silnika C20ne

Recommended Posts

Czy dzięki tuningowi C20NE można uzyskać podobną moc jak C20XE16V,nie ingerując w sam silnik tylko polegając na tuningowym osprzęcie a mianowicie;kolektor ssący i wałek Lexmala,kolektor wydechowy wraz z całym wydechem dedykowanym doC20NE,zrobienie dobrego dolotu powietrza,odciążenie koła zamachowego i wystrojenie wszystkiego na hamowni?Pozdrawiam wszystkich właścicieli vectry.

Please login or register to see this attachment.

Edited by Marek J

Guest STELMI

Please login or register to see this quote.

odelżaniem koła zamachowego nie zwiększysz mocy to 1.

2. to samym wałkiem, dolotem i wydechem też bedzie ciężko mieć 150KM. Na pewno trzeba by zrobić obróbkę głowicy i wszystko potem zestroić. Szczerze mówiąc najtaniej z tego wyjdzie to nadmuchać

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> Osobiście nie bawiłbym się w to i wolałbym swapować

Ale za C20XE z osprzetem treba dać średnio 3tyś i można kupić kota w worku a mój silnik to zdrowizna ma tylko 130 tyś przebiegu.Wystarczy mi jak osiągne jakieś 140 koni

Guest Kielu_

C20NE,nie jest dobrą baza do tuningu.

Tam gdzie NE się już kończy,XE dopiero się rozkręca

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Mówisz,że swap to duży koszt?

Za sam kolektor dolotowy Lexmaula zapłacisz około tysiaka(oczywiście używany,bo nowy 495euro

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> )...co da Ci 7-8 koni.

Modyfikacjami które opisałeś,bez obróbki głowicy,nie uzyskasz 150ps,a koszty napewno przekroczą 3000.

Lepiej swapować,a skoro masz NE w dobrym stanie to go sprzedaj.

Chyba na jedno koło x4

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> Kto uwierzy w to, że samochód 15letni ma taki przebieg.

No chyba, że jesteś pierwszym właścicielem w co watpie.

Guest Kielu_

Ojcieć mojego kumpla,ma astre z 93 roku z przebiegiem niecałe 60 tyś.

Jka bedzie sprzedawał trzeba będzie licznik kręcić...do przodu

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

Guest STELMI

zawsze można zostawić blok od C20NE i swapować głowicę i osprzęt od C20XE

No właśnie! Też sobie pomyślałem czy coś takiego by się udało. A co do osprzętu - to rorząd, kolektory i co jeszcze? Czy miałoby to szansę chodzić na tym samym ECU?

Dolot - 400-1000

Wydech - 600-1000

Wałek - 500-1000

Odchudzenie zamachu - 400-700

strojenie - 300-1000

Ceny dość zróżnicowane bo wiadomo cena = jakość. Uzbierała się kwota w przedziale 2200-4700PLN. Za tą cene uzyskasz max 135-145KM (bardzo optymistycznie to liczę i zakładam że twój aktualny silnik to zdrowa seria która na hamowni wypluje min. 110-115KM). Powiedzmy że masz to co chciałeś, ale prze pierwszym wylocie na miasto objeżdza Cię stary Kadeciak z wrzuconym c20xe, który kosztował 2000PLN z osprzętem. I wtedy pojawia się pytanie: WARTO BYŁO??

Tu masz gotowy zestaw na swapa:

Please login or register to see this link.

Daleko co prawda , ale czegoś takiego musisz szukać, bo łatwiej o coś takiego niż szukanie gratów dedykowanych do C20NE np. LEXMAUL`a.

Guest STELMI

nie ma szans, trzeba całą wiązkę najlepiej zmieniać razem z komputerem na taką z C20XE. Niestety tuning nie jest tani. Jak chcesz, żebym Ciebie nieco wyleczył z tego pomysłu to mogę zrobić zdjęcie wiązki od X25XE, którą mam w garażu i zobaczysz ile tego jest.

Witam jestem pierwszym właścicielem w Polsce a auto kupiłem od znajomej w Berlinie.W zeszłym roku je hamowałem wynik to 113 koni i 165N

A czemu mnie? Ja się czuję całkiem zdrów

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> . To nie ja pytałem o tuning. Ja się tylko wtrąciłem do dyskusji.

A że XE to trochę inny sprzęt od NE, to wiem (wystarczy zerknąć na schematy). Nie chodziło mi o zrobienie XE bez osprzętu elektr., ale o dołożenie do istniejącego NE 16 zaworów - czyli pozostawieniu wszystkich czujników na swoich miejscach, przełożeniu rozdzielacza zapłonu, i zgraniu kolektorów i rozrządu z resztą ustrojstwa. Wiadomo że gdyby nawet się to udało, to "20NE 16V" nie miałoby tych 150km, ale pewnie byłaby jakaś poprawa.

Zinteresowałem się tym z czystej ciekawości i w moim pytaniu chodziło mi o to czy coś takiego jest możliwe.

Odelżaniem koła zam. mocy nie podniose ale moment napewno

Nie mam zamiaru nic szukać tylko poprostu kupić nowe

No to w tych zakładanych 3kzł się na pewno nie zmieścisz...