Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

HassanBey

Kręcimy Panowie I Panie Kręcimy....

Recommended Posts

Witam Szanownych forumowiczów i szczęśliwych posiadaczy VIKI z przebieg udokumentowanym i glejtami to potwierdzającymi

W dniu dzisiejszym dokonałem gruntownego przeskanowania auta TECH2 i.....doznałem małego szoku ohmy.gif

Auto z roku 2004 kwiecień, w Polsce od września 2007 .....Ja kupiłem w październiku z przebiegiem 95kk Przy zakupie skupiłem sie na mechanicznym wyglądzie auta Oznak zużycia nie było (nadmiernego) Niestety nie miałem możliwości technicznej aby podłączyć auto pod TECH2 Zrobiłem to dzisiaj i co sie okazało.....licznik cofnięty o JEDYNE 130K ohmy.gif

Powinno być 225K a jest "tylko" 95K tak więc potwierdza się reguła że "okazję" się zdarzają jedynie w 2% zakupów na rynku aut używanych Ja niestety na nią nie trafiłem mellow.gif Dobrze że z ceny udało mi sie zejść dość sporo (zaczęliśmy od 48kk skończyliśmy na 40kk - tydzień targowania), chociaż patrząc po dniu dzisiejszym już wiem dlaczego tak łatwo mi to poszło huh.gif

No cóż "blondi" nie jestem ale jakoś mi tak dziwnie głupio.....

Drodzy przyszli posiadacze aut.....cokolwiek by sie miało wydarzyć nie kupujcie auta bez podłączenia pod komputer Każdy TECH 2 ma taka możliwość, potrzebne jedyne kody immobilazera bez nich niestety nic sie nie da zrobić

Jedynym pocieszeniem było stwierdzenie mechanika że jak na auto z takim przebiegiem nie ma rzeczywiście oznak nadmiernego zużycia....i oby tak zostało jak najdłużej

Pozdrawiam

Bartosz

Edited by HassanBey

Ameryki to nie odkryles. Wiadome, ze techem sie da sprawdzic przebieg. Mozna jednak tak przekrecic, ze nawet techa nie da rady, ale handlarze przewaznie az tak gleboko nie manipuluja.

Guest ALVARO1981

Mozna jasniej jak sprawdzic taki przebieg?

To nie fajnie...

Ja kupuję auto tylko z salonu, z gwarancją. Jest drożej, ale masz 100% pewności!

Niezła kicha, rozrząd pewnie już drugi raz trzebaby wymienić??? Jak ma się turbosprężarka???

Guest DenyDeVito

Hassan podrzuć tu jaką poradę odnośnie sposobu sprawdzenia TECHEM. Mam techa ale nie mogłem się właśnie dostać do przebiegu, a jestem ciekaw jak u mnie.

Czekam na wieści od Ciebie i pozdrawiam.

Guest Laser

Please login or register to see this quote.

Witam

Niestety mysle ze to troche na wyrost, kupujac z salonu to mozesz miec wieksza pewnosc tego co kupujesz, jednak zycie weryfikuje jak zwykle wszystko - i co sie okazuje ze kupujesz auto po katorgach, albo takie ktore bylo juz naprawiane bo zostalo uszkodzone ( a klient oczywiscie o tym nie wie ), sam bylem swiadkiem jak sie traktuje nowe auta zaraz po tym jak zjechaly z transportu ... sporo dymu bylo a pan w srednim wieku sie nie przejmowal ze ma "widownie".

Jesli chodzi o "uzywki" z salonu - tez wcale nie jest powiedziane ze w 100% wiesz co kupujesz ... tam tez pracuja ludzie, nie koniecznie uczciwi...

100-160 tys ludzie myślą, że mają w młodych autach, a pewnie jest podobnie jak i u Ciebie w wielu przypadkach. Na pewno wiele aut na tym forum ma sporo najechane, a naliczniku połowa tego prawdziwego przebiegu tylko są tego nieświadomi.

Niestety, mnie nie stać (psychicznie) na zapłacenie 20% ceny samochodu tylko za to, że mam przyjemność wyjechać z salonu nowym samochodem.

Ciekawe czy doczekamy się w Polsce rozwiązania stosowanego w UK, a mianowicie podczas przeglądu serwisant ZAWSZE wpisuje do dokumentów aktualny stan licznika... może kiedyś w PL tak będzie.

W Polsce dasz serwisantowi w łapie i wpisuje liczby jakie chcesz... Ale to już zawsze jakieś utrudnienie.

Edited by Paweł-VectraB

jeżeli chodzi o sprawdzenie przebiegu w V-C to podłanczamy Techa 2 i wchodzimy : diagnostyka , rocznik , auto , silnik , wyskakuje nam lista z podziałem : kody usterek , lista danych , i takie tam różne , na tej stronie wchodzimy w funkcje dodatkowe a następnie z tego co pamiętam w wartości hodeometru i wyskakuje nam watość kilometrów zapisanych w liczniku (IPC) i zapisanych w sterowniku (ECU) i kodów immo nie trzeba do tego ,a co do pytania czy zepsują głowicę to zależy czy ich moment dokręcania to siła razy ramię .Generalnie to takich silników nie ma dużo jeżeli chodzi o uczęszczanie do ASO i ich okres czasu miedzy wymianami oraz rotacja ludzi w szeregach mechaników powoduje szeroką niewiedzę i z tąd to zdziwienie . I właśnie to powoduje ,że grono użytkowników jest niezadwolonych z usług lub porad ASO bo za krótko pracują a ,że w ASO z reguły praca na akord to z tąd efekty .

Powino być:

podłączamy; stąd - korzystanie z Worda nie boli.

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Następnym razem wykonaj 3 szybkie operacje: Ctrl+A, Ctrl+C, Ctrl+V.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edited by bajtek

postaram się ale nie obiecuję zwłaszcza po paru browarach

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Niestety bez kodów uzyskanie stanu licznika nie jest możliwe

Stan licznika na wyświetlaczu zmieniany jest notorycznie przez handlarzy , jednak aby mieć pewność że jest taki to trzeba się podłączyć do modułu w silniku (drugie miejsce o stanie licznika jest tam zawarte) - informacje te są uzyskane od diagnosty który mi to robił i widziałem jak te kody wstukiwał Dlatego jeżeli sprzedający twierdzi że nie ma kodów to już kupujący powinien mieć czujność czy auto nie jest "cofnięte" Niestety są "magicy" którzy potrafią i tam zmienić wartość "chodometru" a wtedy nie dojdzie się jaka jest prawdziwa wartość przebiegu (jednak jest to bardzo czasochłonne i skomplikowane)

Wpisywanie kilometrów przy przeglądach nic tutaj nie da

/emoticons/default_mellow.png" alt=":mellow:"> , w ciągu jednego dnia załatwię oryginalną książkę dowolnego samochodu wraz z pieczątkami.....Tutaj bardziej producent powinien zadbać aby nie było możliwości zmiany przebiegu.....w Mercedesach, silnik traci na mocy przy kombinowaniu przy kilometrach

Moja Viki nie "żali" się na razie że jej coś dolega - oprócz świec żarowych, które będę wymieniał w czwartek (oby bez problemów) koszt ok. 450,-

Rozrząd mam już zmówiony za 700,- komplet wraz z pompą wodną i szybciutko także wymieniam

Dla mnie samochód jest także narzędziem pracy ale nie stać mnie na luxus nowego samochodu aby stracić 20% na "dzień dobry"

po przejechaniu progu salonu

Następne auto będzie także używane.....ale tym razem uzbrojony w nabyte doświadczenie nie dam się tak łatwo

Guest Czołgista

A mnie się wydaje że się dasz łatwo i to świadomie

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Dlatego że przy zakupie auta główny czynnik którym się większość kieruje to cena

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20"> i dlatego kupując następne to albo zapłacisz za to że jest mało km albo zaciszniesz zęby i będziesz liczył na farta że kupiłeś okazję .

Ja ostatnio sprzedawałem samochód i moja oferta dosyć mocno odstawała w "górę" z ceną , sam się domyśl dlaczego

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Miałem sporo telefonów od " poławiaczy okazji" zdziwonych dlaczego tyle chcę

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Już nawet nie chciało mi się tłumaczyć że :

-nie ma kręconych km

- nie jest składany z 3 innych

- nie był kupiony za 100 ojro itd, itd

Są tacy co potrafią to docenić

Pozdrawiam

Edited by Czołgista

to może i ja się wybiorę na odczyt stanu przebiegu

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> tylko w tym problem że jak Warszawa długa i szeroka twierdzą że się nie da... a ile Cię kosztowała ta "cenna informacja"?

Edited by Robertasek

ASO Auto Praga - mi proponowali za 160zł więc raczej umieją. Tylko mi tłumaczył coś, że zrobi odczyt z pompy ABS.

Szczerze mówiąc w nosie mam ile moje auto ma przebiegu (szkoda kasy na ewentualne zepsucie sobie humoru)

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> . Psychicznie dobrze się czyję widząc na liczniku 130tys i stan techniczny auta. Decydując się na zakup trzeba liczyć się z tym, że może mieć więcej ale 10-12 tysiecy na naprawy raczej nie wydam - a taka mniej więcej była różnica między moim zakupem a komisami przy ASO. Te komisy przy ASO zresztą też nie gwarantują jakości ani przebiegu - wystarczy telewizję poogladać.

Guest kamil vectra cdti

Koledzy ja jak kupowałem viki jeździłem z mechanikiem i techem. Ogldałem 6 i 6 kupiłem.

Ten mechanik co ze mną jeździł podpinał się techem i sprawdzał nie aktualne wskazania licznika tylko wchodził w jakiś menu i było tam ile zostało KM do przeglądu i taki licznik całkowity. Pamiętam że w tych kręconych na tym liczniku było np - 25 000KM przy przebiegu 70 000 co oznaczało że autko ma 165 000. Dopytam się go dokładnie jak to robił bo to było 1,5 roku wstecz i napisze. Fakt faktem sprzedający nagminie cofają liczniki szczególnie w dieslach, zresztą wystarczy zerknąć na jakąś stronę niemiecką czy francuską z autkami i zobaczyć przebiegi autek na ON. 50 000km do 100 000km rocznie to norma. Osobiście szukałem ostatnio merca E dla znajomego i znalazłem ogloszenie e-klase 2,2 cdi 2003 i 380 000km. Jak znajdę to ogłoszenie to wrzucę. Dla ciekawostki 2 lata temu widzałem u znajomego astre clasic combi z 97r. 1,7 diesel chyba isuzu sprowadzona z holandi od firmy kurierskiej miała ponad 600 000km

/emoticons/default_ohmy.png" alt=":o" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/ohmy@2x.png 2x" width="20" height="20"> !!!!!! i wbrew pozorom chodziła normalnie fakt była zniszczona ale przyjechała na kołach do Polski.

Zubek - ale jest i druga strona medalu. Jak bedziesz sprzedawal i bedziesz mial krecony a nie bedziesz tego swiadomy i ktos to sprawdzi to mozesz miec klopoty......

Guest Laser

Faktycznie ciekawa teoria, jednak cos w tym jest ...

Please login or register to see this link.

to który to taki mechanik co ma sprzęt za 16 tyś na codzień przy sobie i jeździ z klientami? poprosze o namiar;]

W Szczecinie u "Grzesika" podłączenie do TECH2 "bez roboty u niego" 150,-

Jeżeli będziesz robił 100,-

Diagnosta także niedawno się dowiedział jak to sprawdzać bo ponoć nie łatwo do tego dojść bo tych MENU w TECH2 jest ciut i jeszcze troszkę - oprócz tego aktualizują soft dość często

A ze stanem to teraz będę miał ZONK przy sprzedaży Bo wiem jaki jest stan w ECU a jaki na wyświetlaczu

/emoticons/default_dry.png" alt="<_<"> drobne 130kk różnicy Chociaż Ja nie pocinam 70kk rocznie więc za parę latek średnia wyjdzie prawie OK (jak dotrzymam do tego czasu z tym autem )

Edited by HassanBey

Spadają z lawety takie nowe Accordy pod Płockiem, potem wyklepane "nówki" czekają na wyprzedaż rocznika albo są doposażane o chromowane klamki i komplet dywaników i już są bardziej atrakcyjne. Nawet nie wiesz co się dzieje z nowymi autami, nie mówie że z każdym ale prawdopodonieństwo kupienia auta "kręconego" i auta nowego "nowego" jest identyczne

Guest marcus16

co do nowych bezwypadkoych:D wiadomo,ze to mala czzesc,ale beda sprzedawane jako nowe pewnie:)

Please login or register to see this link.