Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

MO

Lampy Przód: Carello Vs Valeo

Recommended Posts

Sprawa dotyczy lamp przedliftowych.

Potrzebuję wymienić lampy (miałem stłuczkę). Teraz mam zamontowane Carello.

Na allegro

Please login or register to see this link.

znalazłem firmy Valeo.

Moje pytanie jest takie czy te lampy firmy Valeo można założyć zamiennie do Carello - w szczególnosci czy podejdą silniczki od regulacji?

Pozdrawiam

raczej nie, ale niech się szersze grono wypowie...

Witam.

Reflektory są zamienne ale pod warunkiem że są razem ze silniczkiem bo silniczki Carello nie pasują do valleo i na odwrót.

Guest maka7777

Napweno silniczek od carello nie podpasuje do valeo w Poliftowych , wiem dokładnie jaki jest w valeo przedliftowych bo kiedys takie maiłem , jakbys wkleił zdjecie swojego silniczka to ci powiem czy jest taki sam czy nie .

A może zdecydujesz się na zamontowanie poliftowych lampek .

za około 160-180 masz lampke firmy depo poliftowe zespolone. wbrew temu co kilka osób mówi (z reguły z plotek) świecą one całkiem przyzwoicie. Koszt przeróbki kostek zaden , bo wystarczy kupic jakies konektorki np głosnikowe i je zasilikonować (wiekoszość tak ma ) albo poszukac na szrocie wtyczek.

Please login or register to see this quote.

Zgadzam sie z kolegą lepiej kup poliftowe jesli masz troche wiecej kasy skoro i tak musisz zmienic silniczki.

Please login or register to see this link.

Ja ze swiecenia swoicj lamp przedliftowych nie jestem zadowolony w porównaiu do poliftów swieca słabo i w najblizszym czasie zmieniam na lampy poliftowe

Guest Hugo

W książce "sam naprawiam..." napisano, iż w samochodach z klimą lub z silnikiem 2,5 moża zamontować wyłacznie reflektory z napisem "Carello" - czy to jest firma czy tylko oznacznik jednego z typu reflektora - niewiem.

Edited by Hugo

Jeśli ma zamieniać na poliftowe to niech zakłada Carello - bo są tańsze ( chodzi o silniczki ). Jakościowo Carello/Valeo to praktycznie to samo... Ale silniczki nie pasują z jednych do drugich ( chodzi o poliftowe )...

Hugo

Rzeczywiście w książce Sam naprawiam gość napisał że gdy auto ma klimę to sa Carello - BZDURA. Nie ma znaczenia czy auto ma klimę czy nie to można spotkać różne fabrycznie montowane reflektory. Ciekawe co mają powiedzieć właściciele reflektorów BOSCHA-xenony.

Sumując:Fabrycznie w VB były montowane Reflektory Valleo + silniczki Valleo, Reflektory Carello + silniczki Boscha,oraz Xenony Boscha. Silniczki nie są zamienne.

Guest marre

Witam,

Mam problem, mam jedna lampę nieoryginalną.

Jak poznać jaki jest to typ czy carello czy valeo?

Pytam ponieważ chciałbym ją wymienić i nie wiem jaką lampę mam kupić, żeby silniczek pasował.

Z góry dzięki;)

Moim zdaniem zrób tak.Przełóz silniczek z lampy oryginalnej na niej masz napisane czy jest valeo czy Carello do lampy nieoryginalnej i zobaczysz czy silniczek pasuje.Jesli miałes oryginał Valeo i pasuje ten silniczek do podróbki to juz wiesz jaką masz lampe nieoryginalona

Guest herdzinka

własnie zakupiłem lampy poliftingowe pod instalacje carello

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_rolleyes.gif" alt=":rolleyes:"> i majo pytanie jest takie musze przerobić kostki i mam konektorki.i jak teraz ułożyc te kable w lampie aby nie było żadnego zwarcia czyli jaka kolejność??

Guest herdzinka

chodzi mi konkretnie jaki każdy kolor kabla odpowiada za świecenie żarówki w jakiej kolejności mam włożyć te konektorki??niech się wypowiedzą ci co zakładali w swoim maszynach takie konektorki

Witam kolego, 3 dni temu zmieniałem lampki na polifty, stojąc przodem do auta, od strony błotnika jest brązowy, biały, żółty, czarny. Pozdrawiam

Guest herdzinka

Dzięki kolego pozdrawiam

/emoticons/default_rolleyes.gif" alt=":rolleyes:">

Guest jugo

Witam i pozdrawiam wszystkich po raz pierwszy na tym forum.

Mam zamiar zmienić w moje Vectrze B (1998r.) lampy zwykłe na poliftowe i w związku z tym mam następujące pytanie: jak pasują lampy poliftowe do takiej Vectry? Słyszałem, że pod lampami są jakieś większe szczeliny.

I

--

Pozdrawiam

jugo

Guest herdzinka

własnie parę dni temu zmieniłem u siebie na lampy na poliftingowe lampy pasują idealnie jedynie co musisz obciac takie blaszki od kierunkowskazow bo te polifcie nie wejda.A co do szpary musisz sie przyjrzec aby ja zobaczyc wiec wymieniaj nie zastanawiaj sie ja jestem zadowolony

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Guest jugo

Jestem już prawie zdecydowany.

Jeszcze tylko jedno: jakiej f-my lampy założyłeś?

Guest herdzinka

Ja u siebie mam założone lampy carello :)bo przedtem też miałem takie załozone chodzi tutaj o silniczki do regulacji świateł.Odczytaj sobie z lampy jakie masz lampki jakiej firmy i takie same kup sobie.

Guest jugo

A co sądzisz o zamiennikach f-my DEPO (są zarówno typu Carello jak i Valeo)?

Guest herdzinka

Z tego co się orjentuje Depo jest to zamiennik lamp Valeo.Jesli byś kupował zamienniki uważaj czy nie maja jakiś uszkodzeń zwiazanych z regulacją świateł bo slyszałem że te zamienniki mogą mieć jakieś defekty związane z tym.

Guest jugo

Dzięki za cenne wskazówki.

--

Pozdrawiam

Czym obcinałes te balszki a nie mozna ich tylko przygiąc?i jak sobie poradziłęs z kostkami?kupiłes do lamp poliftowych i połdłaczyłęs czy tez zastosowałes konektorki?

Również wymieniałem u siebie lampy na poliftowe. Te zaczepy do kierunków można nawet brzeszczotem wyciąć, ważne żeby maznąć czymś to miejsce - zabezpieczyć przed korozją. Kostki poliftowe dostałem na giełdzie za grosze i wielkiej filozofii nie ma aby to przerobić

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Jeśli chodzi o blaszki to nie widzę najmniejszego sensu obcinać, wystarczy je przygiąć i wszystko pasuje...

/emoticons/default_cool.png" alt="B)">

Ja własnie poszukuje takich kostek ale cena na allegro mnie przeraza 80 zł porazka moze gdybys był na giełdzie i były takie kostki za grosze byłbym wdzieczny jak bys kupił.Koszty bym zwrócił rzecz jasna