Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
scanik

Wysprzglanie Jak U Młodzika ??

Recommended Posts

Witam, na forum szukałem podobnego problemu ale nikt go nie zgłaszał..

Wiec, mam VB 1,6 16V

Przy zmianie biegów czuje jakby, może nie szarpniecie a raczej nie delikatne wysprzęglenie,

zmiana biegów wygląda tak jakby jechał kierowca który jezdzi tydzień czasu. Jakbym za wcześnie naciskał gaz a już puszczal sprzęgło. Jezdze już długo, miałem wiele samochodów, i wiem że tak być nie powinno w aucie a już napewno nie tej klasy.

Da sie zmienić bieg płynnie jeśli by sie chciało skupić i zrobić to bardzo powoli to wtedy jest jak w innych samochodach.

Dodam że na zimnym silniku tego praktycznie nie ma.

Jezdzę nią od 1,5 roku i te objawy mam cały czas.

Pozdrawiam, Slawek :-)

Przyczyną takiego zachowania może być łożysko wysprzęglające. Zatarło się i wyrobiło sobie takie "gniazdo" w sprężynach docisku, przez co blokuje się i nie można płynnie zwolnić sprzęgła.

Ale kiedyś miałem okazję pojeździć Zafirą z takim samym silnikiem i działo się dokładnie to samo, tyla że auto było nowe. Właściciel miał je prosto z salonu. Jeździł z tym na gwarancję, ale tam mu tłumaczyli że "ten typ tak ma" i koniec. Wytłumaczenie raczej mało zadawalające (bo jazda była przerąbana), ale właściciel przywykł do tego i jeździł.

No da sie przyzwyczaić, jednak sa momenty kiedy nie da sie skupić na zmianie biegu i wtedy to sie ujawnia, dzięki za info !!

Pozdrawiam :-)

Nie, ja wcale nie sugeruję żebyś się przyzwyczaił. Ja też bym szukał przyczyn.

Dziś skupiając sie na tych biegach zauważyłem że ten "ból" ze zmianą biegów może leżeć gdzieś pod sama gałką zmiany biegów, czasem jak zmieniam bieg to czuje taki jakby uskok gdzieś zaraz pod ręka, taki stuk.. jakby coś z czegoś zeskoczyło, zdarza sie to raz na jakiś czas.

Może to coś ułatwi, może ten element mam do wymiany/regulacji.

Dziękuje za pomoc i wskazówki :-)

Sławek

u siebie mam to samo... silnik 1.6 16V,nie mam pojecia czy tak powinno byc czy cos jest nie tak.

Edited by kamil_p

To widać jakieś niedociągnięcie Opla, skoro te same zachowanie mają inne :-(

Walczyć z tym pewnie nie ma co, bo sie okaże że to ich "urok" a koszty poniesiemy..

ostatnio powrocil temat EGR'a w moim silniku - delikatne szarpanie przy jezdzie ze stala predkoscia, falujace obroty na wolnych itp. bledow zadnych nie bylo ale i tak postanowilem go zaslepic w ramach testow. juz kiedys raz to zrobilem ale poniewaz mam poliftowy 1.6 wywalalo mi blad i skonczylo sie na samym czyszczeniu. teraz jezdze z zapalona kontrolka chceck(zapala sie tylko podczas hamowania silnikiem). po tej operacji szarpanie podczas ruszania zniknelo

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> narazie dopiero testuje ten patent od kilku dni ale raczej to byla przyczyna....

Guest dzix

Witajcie

A czy ktoś próbował napawać wałek sprzęgłowy i toczyć na pierwotny wymiar?

W polonezie była to norma gdy łożysko się zapiekało i wycinało fazkę 1 cm szeroką i 2 mm głęboką.

Koledzy, założyłem sekwencje i... nie to auto, szrpania (dziwnego wysprzęglania) nie ma!

Auto chodzi jak marzenie! Pięknie! To to nie wina sprzegła a silnika..

A czy przyczyna szarpania delikatnego podczas zmiany biegow moze byc poducha pod skrzynia??

Jak ja lopatologicznie sprawdzic pod blokiem ??

Jutro moze pojade na diagnostyke to moze tam fachmani mi powiedza coi jak

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Jak sie wolno puszcza sprzeglo to szarpania nie ma,A jak normalnie to jest szarpniecie.

Jezdze wieloma autami i tak dzieje mi sie w viki wiec odrzucam swoje umiejetnosci ;d

Please login or register to see this link.

mam prawie wszytskie jak nie wszytskie objawy jak w ostatnim poscie tamtego tematu

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edited by Xspeed