Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Guest coon

Pęknięty Rozrząd W Dieslu Cdti

Recommended Posts

Guest coon

Witam. Jestem tu nowy

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> , ale chciałem sie podzielić pewna wiedza po przeczytaniu postów z tego forum. Akurat mnie sie udało na 1 miesiac przed koncem gwarancji

/emoticons/default_cool.png" alt="B)"> . Pekl mi rozrząd w dizlu 1.9 Vectra C przy 78.000 km. Z tego co mi powiedzieli w serwisie Opla przy naprawie ( 2 tygodnie w plecy

/emoticons/default_dry.png" alt="<_<"> )nie jest to odosobnione i beda podobnież skracać okres wymiany do 60.000 tyś km. To tyle na ten temat. Na razie reszta samochodu jest ok. Pozdrawiam oplowiczy, choć mi uraz do marki pozostał

/emoticons/default_dry.png" alt="<_<">

U mnie w firmowym Oplu Combo po 2 latach uzytkowania tez padl rozrzad ! To juz przegiecie...i to jeszcze ze 3 miesiace po koncu gwarancji !!

/emoticons/default_mad.gif" alt=":angry:">

Guest karciu

Please login or register to see this quote.

No ale nie rozumiem, skoro GM przewiduje wymiane rozrzadu, dajmy na to po 150 tys km, a wszystkie przeglady robimy w ASO w terminach, to co mnie w tym momencie obchodzi gwarancja? Uwazam, ze moznaby wystapic w takim przypadku z roszczeniem wobec GM o naprawienie szkody. Biorac pod uwage te dwie podstawowe przeslanki jak przebieg, okresowe przeglady i dodajac jeszcze ewentualnie czas uwazam ze sprawa jest pewna do wygrania w sadzie. Latwo w tym przypadku wykazac szkode, wine (choc to raczej odpowiedzialnosc na zasadzie ryzka) i zwiazek przyczynowy. To takie moje zdanie, prawnika.

pozdrawiam

kp

Edited by karciu

Ja wymieniłem w swojej rozrząd dopiero po 120.000 km

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Jeśli się dokładnie zorientujemy, to ASO zaleca wymianę rozrządu nie dokładnie i tylko przy 90.000 km, lecz między 90.000-120.000 km, czyli na 3 lub 4 przeglądzie.

Pisalismy pisma itp - nic to nie dalo. Koncern wielki i tyle - zero ludzkiego podejscia do sprawy....

GM trochę "przeperfumował" przebiegi pomiędzy wymianą rozrządu

kilka lat wstecz juz siadały rozrządy w 16 zaworowych silnikach fiata

marea, palio, siena robiłem juz kilkadziesiąt tych silników we wszystkich był ten sam problem

a jak jeszcze był w aucie junkers to nie "dochodziły" nawet do 50 tyś. km.

co dziwne silniki ośmiozaworowe (bezkolizyjne) wytrzymywały nawet 180 000 km

bez zadnego problemu, widziałem nawet takie "cudo" że paska była połowa na obwodzie i auto normalnie chodziło

To samo bylo 12 lat temu kiedy GM skrocilo w benzynach okres do 60 tys.

Guest danowek

U mnie w ksiązce obsługi (VC 2006) nadal stoi, że wymianę rozrządu razem z rolką napinającą w silniku Z 19 DTH robi się co 10 lat albo 150 tys km.

Edited by danowek

Guest witass

Czyzby teraz forum opanuja silniki 1,9 ?

na płocie du....a pisało....

będziesz to rżnął ? hm ?

odłóż te "podręczniki" do lamusa jak nie chcesz mieć bałaganu w silniku

Guest sebasbox

hhahaha...dobre dobre, ale tomekb oczywiscie ma racje.

Guest danowek

A ja bym miał trochę zaufania do firmy. Skoro piszą, że wymiana jest po tylu a tylu kilometrach,. to trzeba wierzyc. Bo w ten sposób można wszystko kwestionować. Wymieniać klocki co 10 kkm, olej co 5 kkm etc.

Nikt nie chce Cię przekonywac,może się uda tylko jak pier... to nie płacz.Dużo zależy od warunków w jakich używasz auta,ostatnio czytałem test długodystansowy Autobilda i w 1,9CDTi rozrząd dotrzymał 150tys.km,tylko,że tam latał praktycznie z jednymi obrotami(jak to na autobahnie),i wszystko się mniej męczy,olej też.

A wymiany części i olejów,to już wiele razy było powtarzane wg. uznania.

Pozdr

Edited by kubik_CDTi

Koledzy a może ktoś wie ile kosztuje nowy rozrząd do CDTi 150 KM , czy cena podana na allegro czterysta cos jest dobra ??

Mam na swoim autku 123kkm i chyba już czas na wymianę

pozdrawiam

Edited by MS

Mnie kompletny rozrząd z pompą wody + przegląd ogólny itp wyszedł w ASO 2 tys. Mimo, że na liczniku przy kupnie było 97kkm....

Guest Ladislao

MS ja od kilku dni jestem właścicielem Viki 1,9 C 150KM. Dowiadywałem się o ceny rozrządu (mój ma przejechane 150 tys. pln i nie ma wzmianki o jego wymianie w ksiażce serwisowej). Potwierdzam w ASO razem z pompa wodną coś koło 1,7 tys. pln. Robocizna 366 pln, reszta to cena orginalnego zestawu oplowskiego. Bynajmniej ja będę szukał zamiennika, ewentualnie tanszego orginalu (mozna znalezc na allegro) i pojadę tylko na wymianę. Chyba, że ktoś z Wawy jest w stanie polecić jakiś warsztacik

/emoticons/default_rolleyes.gif" alt=":rolleyes:"> , w którym nie spartaczą mi nic przy wymianie (dzwoniłem do Auto Remar i koszt bez pompy ok. 1,3 tys. pln, wiec z pompą pewnie na to samo wyjdzie).

Zapytaj na www.stachowiak.pl , dobre ceny i fachowa obsługa i pewne części.

Witam ja mam vectrę c 1.9 150 ps mam przejechane 123 tys i nie miałem wymienianego rozrządu bo wymienia się go 150 tys zobaczymy czy można zaufa a jak myślicie warto??

Kolego jak kupiłeś auto z pewną historią serwisową którą potwierdza ASO Faktury i ksiazka serwisowa to możesz poczekać

ja z doświadczenia wiem że lepiej jest wymienić rozrząd zaraz po zakupie dla świetego spokoju generalnie robi tak wiele osób ..

bo jak Ci pęknie pasek to bedziesz miał problemik i to nie mały - wymiana silnika do tanich nie nalezy moze przy dobrych wiatrach w 3tyś się zakniesz..

ceny zestawów rozrządu to koszt 450-550pln plus robocizna 250-300

ostatnio beda w ASO dowiedziałem się o fajnej promocji

wymiana rozrządu w ASO 899pln

Please login or register to see this link.

a dlaczego chcesz silnik wymieniać?

U mnie dwa miesiące temu strzelił pasek rozrządu i pękł jeden cylinder, głowica również oberwała, najbardziej opłacalne było wymienić cały słupek...

jak pęka pasek to chyba silnik dostaje troche

tak są moje doświadczenia jesteś forumowym specjalistą to mnie popraw.

pęka pasek, tłoki walą w zawory i klops, oczywiście przypadki mogą być różne ale ..... jeśli koledze pękł cylinder no to wszystko rozumie się samo przez się, ale to jest do sprawdzenia

w każym razie nie ma co od razu kupować nowego silnika, najpierw zdejmujemy pokrywę zaworów, oceniamy straty, ściągamy głowicę i bierzemy kalkulator i liczymy koszty, w wawce prawie każdy warsztat za swapa silnika weźmie 1000zł, a za glowicę powiedzmy 500, oczywiście pi razy drzwi, ale takie są mniej więcej ceny, ja tylko dodam że w przypadku 1,9cdti czy 120, czy 150 koni wolę wymienić cały silnik, może być bez osprzętu niż robić głowicę bo mam połowę mniej pracy, a zmieniałem w obu także wydaje mi się, że wiem co mówię

Edited by zbigos74

zgadzam się moze troche nie jasno się wyraziłem

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

W takim przypadku może skończyć się inaczej. Miałem taki przypadek, co prawda we fieście ale zasada ta sama. Pękł pasek i przytłukło zawory. Reszta wydawała się ok. więc remont głowicy. Po 2tys. km urwał się tłok