Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest kacperfm

Padło Podświetlenie W Radiu

Recommended Posts

Guest kacperfm

Witam serdecznie mam radyjko w mojej Viki C. Philips z telefonem i sterowaniem komputera. Otóż mam następujący problem. Padło mi w nim podświetlanie, masakra bo w nocy autko traci cały swój urok. Byłem u jakiegoś magika rozebrał złożył i stwierdził że nic nie poradzi. Może miał ktoś z was już taki problem? Lub zna telefon do serwisu gdzie wysyłają w Oplu radia, podobno jest on Krakowie.

pozdrawiam

Marcin

Podswietlenie auta radia idzie z przelacznika swiatel. Sprawdzilbym wtyczke w tym przelaczniku. Czy nie dziala Ci tylko podswietlenie radia, czy dziala podswietlenie przelacznika swiatel?

Guest kacperfm

Witam. Działa całe podświetlenie zegaró przycisków itp. tylko podświetlenie w radiu nie działa.

Zauważyłem, że u mnie podświetlenie radia zachowuje się w dziwny sposób, mianowicie: podczas ściemniania oświetlenia deski rozdzielczej w połowie jasności, radio jest już ściemnione maksymalnie. A przy całkowitym ściemnieniu deski rozdzielczej podświetlenie radia jest najbardziej rozjaśnione... Magicy w ASO z Techem w ręku nie potrafili rozwiązać tego problemu.

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_mellow.png" alt=":mellow:">

Guest dejot

Please login or register to see this quote.

Tiaaaa, dawniej cudownym na wszystko narzędziem serwsu był młot i przecinak a dzisiaj stał się nim TECH i tym podobne.

Jaki niby problem mieli nim rozwiązać skoro tak właśnie ma działąć to podświetlenie abyś mógł trafić w przyciski i obsłużyć radio gdy sobie licznik i na co tam jeszcze bezpośredno patrzysz przyciemnisz na maxa. A Panowie w ASO mogliby do sprawy podejść bardziej "analogowo" i np. sprawdzić jak to działa w innym aucie a nie przystawiać się z komputerami do prostego jak budowa cepa podświetlenia radia.Niedługo pewnie już koła nie dadzą rady napompować bez TECH-a.

PS

Do zainteresowanego naprawą - o ile instalacja aż do gniazda radia jest OK, to prawdopodobnie padł tranzystor mocy regulujący napięcie zasilające diody LED wewnątrz radia. Podświetlenie radia nie jest zasilane bezpośrednio z instalacji auta. Przewód na którym pojawia się regulowane napięcie ze ściemniacza jest tylko sterowaniem i ma zbyt małą obciążalność aby zasilić większą ilość LED-ów. Po drodze jest więc prosty tranzystorowy regulowany stopień wzmacniający to napięcie. Ten stopień wzmacniający jest wewnątrz radia.Resztą niech zajmie się ktoś bardziej kumaty, bo na odległość więcej nie da rady.

Edited by dejot

Dzięki za odpowiedź.

Podejrzewam, że naprawa nieopłacalna, a zapewne tranzystor mocy regulujący napięcie zasilające diody LED będzie trudno dostać.

Co do ASO, to Techem wylogował i ponownie zalogował radio, ale nic to nie dało. Trzeba pamiętać, że to nie są mechanicy tylko tzw. serwisanci

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

a próbowałeś czy tak samo będzie dla ustawień dzień/noc/auto?

Nie próbowałem. Mam ustawione na noc. Dziś sprawdzę.

jak byś był w Warszawie to moge Ci podać adres do kolesia który chyba jako jedyny potrafił rozkodować moja vdo 2005, zajmuje sie również naprawą takich wynalazków. Jestem pewien co do dwóch takich miejsc w Warszawie...wiec jak coś zapraszam:)

Edited by Robertasek

Guest dejot

Dlaczego nieopłacalna? Niech Ci się nie wydaje że w tym radiu masz technologię z NASA. To jest zwykłe, prymitywne radio zapakowane jedynie w inną obudowę (pomijam pozostałą część do navi).

Tam jest najzwyklejszy tranzystor średniej mocy (typu BD...), który kupisz w każdym sklepie elektronicznym za 2-5 zł. Trzeba go tylko namierzyć, sprawdzić, odpisać model i wymienić (oczywiście o ile to on jest padnięty). Być może że na płytce jest tylko jakieś mini-pękniecie ściezki lub przerwa (zimny lut) lub coś w tym rodzaju.

No to dobrze, że mnie oświeciłeś

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

W tym tygodniu postaram się to sprawdzić.

Witam, odgrzewam temat, u mnie również brak podświetlenia radia. Czy ktoś tu już naprawił?