Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
vectra007

Kontrolka Samochodu Z Kluczem W Vectrze B??

Recommended Posts

Please login or register to see this attachment.

Jak w tytule mam pytanie co oznacza kontrolka samochodu z kluczem w vectrze b, bo się wyświetliła pozdro

Please login or register to see this link.

*uklad elektroniczny silnika

imobilajzer

Witam.

Pojawiła mi się kontrolka z kluczem,obroty trzyma tylko 1.5 tys,brak reakcji na pedał gazu,po dwóch ponownych uruchomieniach silnika wszystko ok,może ktoś mi pomoże gdzie szukać i czego sie spodziewać.Dzięki.Lub co mogę zrobić.

jedz na TECHA sprawdzic bledy

stawiam na czujnik pedalu gazu

Witam.

Pojawiła mi się kontrolka z kluczem,obroty trzyma tylko 1.5 tys,brak reakcji na pedał gazu,po dwóch ponownych uruchomieniach silnika wszystko ok,może ktoś mi pomoże gdzie szukać i czego sie spodziewać.Dzięki.Lub co mogę zrobić.

Może mial już ktoś podobny problem.

napisalem wyzej co masz zrobic

tylko pisac umiesz ??

czy czytac tez ??

Please login or register to see this quote.

Do miłych to nie nalezysz,tyle co napisałeś to każdy wie,ale cóż-dzięki i za taką podpowiedź,hehehehe.

pozdrawiam.

moge zaczac byc niemily

wrozek na forum nie ma zeby zgadywac co Ci padlo

nie filozofuj tylko jedz na techa

gawlak zauwazylem,ze ten pan co zarzuca ci bycie niemilym

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> ma silnik 1.6 16v podejrzewam ze x 16xel wiec sam moze sobie wyblyskac. jak to zrobic to badz uprzejmy

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> i mu podaj bo szukajka pewno znowu zepsuta

Edited by malga

W 2001 będzie miał prędzej Z16XE (w z16xel nie było kontrolki z kluczem).

Przede wszystkim Krzysiek powinien zacząć od wyszukiwarki zanim zacznie pytać o takie pierdoły i oburzać się na nieuprzejmość - przecież pierwsza odpowiedź była dobra.

Witam.

Właśnie Z16Xe ma dwie kontrolki od silnika tą z piorunkiem i z kluczykiem a te wcześniejsze nie mają tej z kluczykiem. A Krzysiek ma 2001r czyli na 100% Z16XE. Nie zmienia to faktu że musi jechać na Techa.

toż właśnie tak napisałem

Edited by zubek73

Witam Zubek73 mały błąd w twoim poście - (w z16xel nie było kontrolki z kluczem)?.

Edited by aras 2

Dzięki panowie.

Może ktoś wie gdzie można jechać na TECHA w Warszawie aby nie trafić na oszukańców i zrobić(diagnoza+naprawa) to za przyzwoitą cene.Ile kosztuje podłączenie do kompa?

Pozdrawiam

poszukaj na forum oddziału mazowieckiego - są tam polecane warsztaty (z techem też)

Oznaczenie silnika to:Z16XE

Mam ją od sierpnia,nie bylo problemów,zrobiłem 15 tys,ma przejechane 142 tys.

Trochę szkoda kasy na TECHA ale bez tego to ani rusz,tu chyba nikt ni miał tego problemu,jak z diagnozuje to opiszę.

Dokładnie problem wygląda tak,że tylko jak zimny silnik to zapala się kontrolka i blokuje silnik na 1,5 tys obrotów.Jak się rozgrzeje i po ponownym uruchomieniu jest ok.

Wyczytałem na innych serwisach że to może być świeca żarowa.

To jakie Ty serwisy czytasz?

W benzyniaku są świece zapłonowe a nie żarowe ;-)

Świece to można wykręcić i obejrzeć - ne trzeba techa a wymiana wszystkich 4 powinna będzie tańsza niż podłączenie do techa, choć nie przypuszczam żeby to była trafna diagnoza.

Edited by zubek73

uparyty na maxa

kontrolka klucza z autem nie odpowiada za swiece w aucie benzynowym

tym bardziej za zarowe

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> bo takie sa tylko w dieslu

jedz na tego TECHa i przestan kombinowac

W takim razie może wiecie za co odpowiada ta kontrolka z kluczem,zanim się gdzieś wybiorę chciałbym cokolwiek o tym wiedzieć.Jak możecie to podeślijcie też jakieś linki.Dzięki.

Ta kontrolka oznacz że coś jest nie tak w układzie sterowania silnikiem i masz się PILNIE udac do najblizszego serwisu.

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20"> komp to wychwycił i zapaliła się żebyś wiedział że coś jest nie tak.możesz miec uszkodzony jeden z wielu czujników i do tego masz techa aby odczytac który czujnik padł . a kodów błędów jes ze 400 albo więcej . Nikt ci na forum nie powie co ci padło bo chyba nikt nie jest święty.Gdyby tej kontrolki nie było i komp. nie mógł by cię poinformować że coś jest nie tak to równie dobrze mógł by nie wchodzić w stan serwisowy i wtedy byle pierdoła auto staje bo komp nie dostaje sygnału z czujnika

/emoticons/default_laugh.png" alt=":lol:">

w poradach na stronie glownej

czyli na www.vectraklub.pl

jest jak zczytac bledy samemu

u Ciebie to nie zadziala

tak samo jak u mnie

bo mamy Z na poczatku numeru silnika

ale kody sa takie same

zobacz liste co moze byc nie tak

tyle na temat

uuuups chcialem zobaczyc co nowego w temacie, i przyznaje sie do bledu nie zauwazylem roku produkcji owej vicki. Trzeba przebolec zaplacic za podpiecie i miec swiety spokoj. Sluchaj kolegow tu napewno nikt ci zle nie podpowie. Poprostu jedne silniki mozna odczytac metoda chalupnicza innych sie nieda. Ja mam to szczescie(?) ze sam moge odczytac bledy uzywaj szukajki sluchaj rad i bedzie ok

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> ta zolta kontrolka nie odpowiada za nic!!! ona tylko informuje ze cos niedobrego dzieje sie z silnikiem(elektronika silnika) nie mozna jej lekcewazyc! jak ten diabel sie zaswieci to pierwsza rzecz to ustalic co jest powodem jej naglego krolowania na desce

/emoticons/default_dry.png" alt="<_<">

Edited by malga

Witam.

Byłem na TECH2,błedy to:

P0120-

P0170-

P0230-

P1550(A)-

P1550(

/emoticons/default_cool.png" alt="B)">-

Tych ostatnich nie mam opisu.

Informuje o błędzie w układzie elektronicznym silnika. Żeby sprawdzić czego dotyczy ten błąd trzeba go odczytać - w przypadku tego silnika techem. Nie wiem jakie jeszcze chcesz linki.