Jump to content

W dniu dzisiejszym od 22 nastąpi przerwa w działaniu forum związana z pracami serwisowymi.

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
krzys-1964

Jaki Filtr Kabinowy - Vectra C Z Klimatyzacją

Recommended Posts

Przy pytaniu o ceny filtrów sprzedawca poinformował mnie że do vectry z klimatyzacją nie można stosować filtu kabinowego węglowego tylko zwykły. Wydaje misię to dziwne ale czy to prawda. Samochód kupiłem w Niemczech i tam widze że przeglądy były wykonywane w autoryzowanych serwisach i takie filtry wkładali.

Please login or register to see this quote.

Zrobiłem sobie (przy pomocy pajak4, za co podziękowania) takie zestawienie filtrów (wkładów) kupowanych w ASO do VC 2.2DTI (Y22DTR)

Nowy/stary numer części

1. filtr powietrza 835036 / 93 172 461 cena: 58zł

2. filtr p/pyłkowy z węglem 1808624 / 93 172 129 cena: 120zł (VC bez klimatyzacji)

3. filtr p/pyłkowy bez węgla 6808601 / 93 172 299 cena: 57zł (VC z klimatyzacją)

4. filtr oleju 5650319 / 91 17 321 cena 35zł

5. filtr paliwa 818531 / 90 544 1919 cena 52zł

ceny do sprawdzenie bo sprzed roku

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

ja w tym roku placilem 58zl w aso za filtr bez wegla

Co do tego filtra to powiem tak sprzedawca słyszał ,że biją w kościele ale nie wie w którym.Takowy filterek można stosować z klimą jak najbardziej jak i zwykłą i klimatronikiem .Tylko z klimatronikem jest jeden wyjątek w którym nie można stosować filtra węglowego.Wyjątkiem jest czujnik jakości powietrza który znajduje się w podszybiu niedaleko filtra kabinowego.Jeżeli zastosujesz filtr węglowy w takim przypadku, to po ustawieniu w menu klimy funkcję automatycznego obiegu wewnętrznego(nie pamiętam dokładnie jak ta funkcja się nazywa) jadąc za jakimś ikarusem poczujesz spaliny z tego samochodu ,a dlatego ,że filtr węglowy pochłania zapachy w pewnym stopniu i czujnik zbyt późno zareaguje i nie zamknie klapki obiegu wewnętrznego na czas.

Guest Pyjor

Ten sprzedawca to jakis idiota:) Nie widzialem samochodu z Klimatyzacja, ktory fabrycznie nie mial by montowanego filtra weglowego! Co do wyboru filtra weglowego to jest kilka mykow. Po pierwsze w Vectrze C idzie ten sam filtr co do Corsy C. Po drugie, ostatnio konfigurujac dla znajomego zestaw filtrow do VC 1,9 150KM zobaczylem, ze przy wyborze np w katalogu Foty Vectry C 150KM filtr byl o 12zl drozszy niz przy wyborze dl Vectry C 2,2DTI.. Zglupialem i wyjalem jego fabryczny, pierwszy filtr oraz swoj i wymiarami, iloscia lameli , gruboscia byl identyczny. Co do producenta, to ja stosuje filtry Mann lub Knecht.. Man od 3 lat jest dostawca na pierwszy montarz. W 2007 roku dostal nagrode najlepszego dostawcy czesci GM. Co wicej.. idac do sklepu proszac o Filtrona uslyszysz cene wyzsza od Manna, porwnywana z salonowym filtrem a grubosc lameli i ilosc jest mneijsza.

/emoticons/default_rolleyes.gif" alt=":rolleyes:">

porzadne filtry manna można tanio kupić od stachowiaka:

zwykły:

Please login or register to see this link.

węglowy:

jakieś no name można kupić od 25zł

Odgrzebię trochę wątek, koledzy muszę kupić filtr kabinowy, przeczytałem sporo ale nie doszedłem do jakiegoś konkretnego wniosku. Jaki kupić więc najlepiej fitr, wiadomo, że ceny są niskie, różnica między tanim a drogim to ok 30zł. Man, filtron, hart? Zwykły czy węglowy?

Purflux AHC198 - weglowy.

W skali roku zaoszczędzenie 30 złotych nie jest chyba jakimś wielkim problemem. Kup manna - to sprawdzone filtry. Z drugiej strony wyraźnej różnicy nie odczujesz

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">.

Ja w zeszłym roku miałem Filtrona zwykłego, a teraz zapodałem sobie z węglem.

Tak samo myślę. Pisząc, że róznica jest taka, miałem właśnie na myśli, że nie warto oszczędzać tych kilku zł. Zwykły czy węglowy?

Edited by matherr

Ja stosuję zawsze węglowe.

czyli coś takiego powinno być najlepszym wyborem ...

Jak najbardziej,ja też kupuje w tym sklepie,szybka wysyłka.

Cytat z pewnej strony: Aktywny węgiel w filtrze ma zdolność pochłaniania różnych substancji. W praktyce oznacza to, że przez taki filtr nie dostają się do kabiny, nie tylko elementy stałe (pyłki, kurz), ale i część uciążliwych gazów. Węgiel łączy się z metalami ciężkimi, pochłania opary benzyny i niektóre tlenki. Wymyślono go po to, żeby do kabiny nie przedostawały się groźne spaliny i nieprzyjemne zapachy.

Ja wolę ten węglowy

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

a ja kupuję zwykły MANN, jak śmierdzi zamykam obieg i nie śmierdzi

Tym bardziej, że podobnież filtry węglowe należy stosować do samochodów bez klimy a zwykłe do samochodów z klimą

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

to już mało aktualna zasada

/emoticons/default_rolleyes.gif" alt=":rolleyes:">

Też właśnie zabieram się za wymianę filtra i będę robił zakupy tutaj

codziennie koło nich jeżdżę to mogę wpaść. Zauważyłem że mają wypisane przy filtrach "Rodzaj filtra" i sa do wybory: filtr cząstek stałych oraz Filtr przeciwpyłkowy.

Jaka tak naprawdę jest różnica między nimi i który ew. stosować?

I jak w końcu jest z tymi filtrami węglowymi do aut z klimatyzacją, można je stosować czy nie? Z czego wynika rozbieżność zdać?

osvch

do nawiewu zdecydowanie przeciwpyłkowy

/emoticons/default_lauh.gif" alt=":lauh:">

filtr cząstek stałych = dpf

Hej to jak jaki filtr w końcu bo się szykuje do wymiany pylkowy i powietrza. Węglowy czy nie?

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Montuj węglowy

/emoticons/default_ok.gif" alt=":ok:">

Też po 2 latach jazdy vectrą przeszedłem na węglowy.Nie wiem czy to kwestia samopoczucia z nowej rzeczy, czy faktycznie mniej smrodu do kabiny łapie z dworu.

Takie wlasnie ma zadanie filtr weglowy.