Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
OPEL_VECTRAGT_129KM

Montaz Instalacji Do Zegarow Wysokiego Napiecia I Cisnienia Oleju (orginalne Oplowskie)

Recommended Posts

Witam i o rade pytam(szukalem dobrych kilka minut i nie znalazlem nic na forum ale jesli sie myle to poprawcie mnie i podeslijcie odpowiedni link )

Chodzi mianowicie o podlaczenie w mojej Viki zegarow "ladowania i cisnienia oleju" orginalnych od opla (te sa z calibry 2,5 l) i tu sie rodzi kilka pytan w jaki sposob sie do tego zabrac czy szukac cala wiazkie kabli do tych licznikow czy da rade zrobic to na nowej instalacji

jesli chodzi o ladowanie to jest miej skomplikowane dla mnie ale z tym olejem to mam bol glowy znalazlem czujnik do oleju od vectry z wyjsciem na licznik czy jest to odpowiedni czujnik????

Please login or register to see this link.

i jak to polaczyc wszystko razem zeby dzialalo ???ma ktos jakies pomysly lub doswiadczenia z tego typu sprawami /???

z gory dzieki za wszelkie info

Please login or register to see this attachment.

Guest Kielu_

Dokładnie taki czujnik potrzebujesz.

Co do podłączenia jest to banalnie prosta sprawa,w czujniku to grubsze wyjście jest do kontrolki w zegarach,a do tego drugiego ciągniesz przewód od dodatkowych zegarów i cała filozofia

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_cool.png" alt="B)">

Jeśli nie masz kostki w zegarach dodatkowych,to wyciągnij z jakiegoś starego kompa zasilacz i tam znajdziesz pasującą prawie idealnie

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

a tu masz opis złącza

Please login or register to see this link.

1 - masa

2 - prąd do podświetlenia

3 - prąd do voltomierza

4 - do czujnika ciśnienia

Edited by Kielu_

z gory dzieki i zabieram sie za montaz i mam nadzieje ze ze sobie poradze wielkie dzieki i jak zamontuje to sie pochwale ;-)

A I JESZCZE JEDNO z kad najlepiej pociagnac kabel od lwoltomierza (akumulator czy alternator lub z cos podobnego)

i kabel od podswietlenia z kad najlepiej

czy do tego czujnika odchodzi tylko jeden kabel(chodzi mi o to czy nie ma plusa /minusa) bo na tej kostce bedzie tylko jedno wejscie

bo mase to z karoseri najlepiej czyz nie (tak mam z wzmacniaczem i chodzi cacy

Edited by OPEL_VECTRAGT_129KM

witam wszystkich jako ze w ostatnim czasie postanowilem troszke pogrzebac przy mojej maszyniepochwale sie tym co zrobilem pierwsze na odstrzal poszly dodatkowe zegary od calibry 2,5l (voltomierz i cisnienie oleju);

]1.krok :::z kad wziasc zegary??????????

jesli chodzi o same zegary to jest to dosc ciezki towar do dostania w Polsce ale jako ze kolega mial taka cali w Anglii i ja ja przyprowadzilem z powrotem do kraju i kazal ja sprzedac postanowilem ze te zegary zostana u mnie i tak sie dorobilem zebarow (orginalnych oplowskich).Nadmienie jedynie ze duzo latwiej dostac te zegary na Angielskim EBAYu.

2.ja kupilem 4 metry kabla pojedynczego ( linka 0,5 )

3.czujnik do bloku silnika szukalem dosc dlugo i trafilem w internetowym sklepie z czesciami do opla kosztowal 116 zl z wysylka (chyba)

wiec jak mialem wszystko czas na zebranie energii

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="<fileStore.core_Emoticons>/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20"> nie bede opisywal tu jak i co trzeba porozkrecac zeby to dzialalo jedynie opisze to co najwazniejsze

A wiec zaczolem od podlaczenia czujnika cisnienia w bloku czujnik znajduje sie na tej samej wysokosci co filtr oleju w vectrze tyle ze z drogiej strony (pod

alternatorem) wiedomo ze trzeba kabelek ociagnoc do konsoli gdzie sa zegary

nastepnie mase to sobie podlaczyle do tunelu gdzie jest reczny

prad do podswietlenia zegarow wziolem z zegarka

a voltomierz podlaczylem do zapalniczki

a efekt jest taki ze wszystko dziala bez najmiejszych problemow tak jak widac na zalaczonym zdjeciu

jedyne co zostalo do zrobienia to zmiana oswietlenia na niebieskie diody(teraz jest seryjna zarowka) i bedzie cacy

P.S. a teraz podziekowania dla kolegi KIELU_ za podeslanie kilku cennych rad dzieki jeszcze raz

Edited by OPEL_VECTRAGT_129KM

Guest Kielu_

No i elegancko

/emoticons/default_cool.png" alt="B)">

Dobrze,że masz zegary z lasta,ładniej świecą i pasują Ci do białych tarcz głównych zegarów.

witam szanowne grono uzytkownikow opla odswiezam temat potrzebuje podlaczyc te zegary ale obrazek z podlaczeniem nie chce sie juz pobrac pozdrawiam serdecznie i prosze o pomoc