Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
knuckle-duster

Coś Dziwnego Z Hamulcami

Recommended Posts

Witam!

Mam VA 1992 rocznik, 1.6 benz, wersja z ABS...Do tej pory hamulce dzialaly mi calkiem niezle, ale wczoraj stalo sie cos dziwnego..jade sobie, chce zahamowac, wciskam lekko pedal, a ten do samego dolu lekko poszedl a auto nie hamuje...dopiero jak zaczalem wciskac ten pedal (pompowac) to zalapalo, ale dzialo mi sie tak co kawalek przed swiatlami..-chcialem zwolnic, a tu pedal do konca idzie i znowu musialem pompowac...plyn jest. Co to moglo byc? (juz sie tak nie robi) no i w koncu dzisiaj...auto stalo zaledwie 10-12 godzin...po odpaleniu i odciagnieciu recznego chcialem wyjechac z parkingu, a tu d***- prawe tylne kolo blokuje i autko ani sie ruszy...czy laczyc te dwie rzeczy i co to jest?

Dodam tez ze co jakis czas (co kilka dni) pojawia mi sie zolte swiatelko od ABS...

jak był mróz to mogło Ci przymroźić szczęki do bębna. Ja w zimie staram się nie zaciągać ręcznego!

no wlasnie nie bylo mrozu...no i niestety- auto za cholera nie chce ruszyc ani do przodu, ani do tylu

od stony auta bęben ma takie dwa otworki zaślepione gumkami. Jak wyjmiesz te gumki i wsadzisz śrubokręty to powinieneś odciągnąć szczęki od bębna. A potem prosto do mechanika i kompleksowo przejrzec hamulce

Zdejmij koło i kilka razy puknij młotkiem po przekątnych. Widocznie szczęki zapiekły sie. Ten prosty zabieg powinien pomóc a poźniej jak chłopaki radza bezzwłocznie zajrzeć do nich. Byc moze coś dzieje sie z cylinderkiem i wypływa płyn (stad problemy z hamulcami) przyspiesza korozje a i wilgotność robi swoje

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">