Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest panradek

Układ Różnicowy Vectra B

Recommended Posts

Guest panradek

Witam,

Mam problem, szukam układu różnicowego skrzyni biegów dla Vectry B. Strasznie ciężko to znaleźć. Wszyscy tylko kompletne skrzynie biegów sprzedają, a ja ze skrzynią biegów właśnie wtopiłem zakupy.

Po tym jak pękła satelita i uszkodziła obudowę skrzyni musiałem ją wymienić. Znalazłem coś z allegro. Po założeniu nie przenosiła napędu i się okazało że wróciłem do punktu wyjścia, układ różnicowy w nowej używanej skrzyni biegów do wymiany! Fajnie. Może to był oszust, nie wiem, nie odzywa się na razie ale chciałem skrzynię działającą i sprawdzoną, no cóż.

Ja w każdym bądź razie poszukuję układu różnicowego bo to jest na teraz najtańsze rozwiązanie. Napisałem posta w dziale Kupię

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> ale może ktoś z was miałby jakiś kontakt gdzie mógłbym to znaleźć? Najlepiej 3miasto.

Dzięki, pozdrawiam.

Aha, Vectra B, 96r., benzyna 2.0, skrzynia F18.

Edited by panradek

Guest japalm

witam,

proponuję przeszukać dobrze forum... mechanizm różnicowy, satelitki, f18, f16......

a rozwiązaniem jest kupienie skrzynki od daewoo. Ja tak zrobiłem jakiś czas temu, jeździ bez problemu a za skrzynkę od espero (skrzynka f16) dałem coś koło 250 zł o ile dobrze pamiętam... plus przekładka satelitek.

pozdrawiam

Guest panradek

Please login or register to see this quote.

szukam, no rzeczywiscie jest tego troche, sa tez rady zeby zajrzec do roznicowki przed kupnem czego nie zrobilem, blad...widze ze to powszechna zmora

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20"> a moglem zajrzec, zapytac na forum a nie tak

nie wiem co zrobic z gosciem co mi sprzedal ta skrzynie, ale mowil ze sprawdzaja stan techniczny tych skrzyn przed sprzedaza i mu zaufalem...

wiesz co jestem wlasnie po montazu oszukanej skrzyni i wstawianie kolejnej to jest drugie tyle za montaz...bede musial oddac vectre w rozliczeniu

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

najlepiej byloby wymienic mechanizm roznicowy ale widze ze cos ciezko bedzie to dostac

poza tym mialbym pytanie bo nie moge sie tego doszukac...

-czy mechanizm roznicowy, przelozenia bedzie pasowal z F16 od daewoo, opel?

-sa skrzynie F18 na linke, isuzu, dieslowskie bodajze, czy tam siedzi ten sam mechanizm różnicowy?

pozdrawiam

Guest misio82

Najlepiej znajdz nowa skrzynie z rozebranego samochodu (oczywiste przed kupnem zajrzyj w mechanizm roznicowy) lub oddaj do naprawy stara do dobrego zakladu który się zajmuje tylko skrzyniami i da ci gwarancje. Kombinowanie z kupnem nowej tylko dla wymiany satelitek raczej sienie oplaci. Pozatym jest to tak czesta usterka ze watpie abys znalazl sam mechanizm roznicowy. A ta co kupiłeś to cisnij goscia o zwrot kasy. Postrasz ze sprawe zgłaszasz policji albo do sadu .... (jak gosciu będzie nieugięty to ciezka sprawa trzeba by do sadu a wtedy wchodzi rzeczoznawca co wiaze się z wydatkami i ogolnie zawracanie d…)

Edited by misio82

Guest panradek

W tej sytuacji jak dla mnie najsensowniejszym ze wzgledu na zminimalizowanie kosztow to wymiana roznicowki, bo mozna to zrobic bez zdejmowania skrzyni, podobno.

Jesli samego mechanizmu nie dostane to moze jest sens kupic tanio cala skrzynie ale F16, takie od daewoo widze nie sa drogie i przelozyc ten mechanizm. Tylko nie wiem czy to wszystko bedzie do siebie pasowac.

Guest panradek

Mozna mechanizm roznicowy do F18 brac od F16? Skrzynie maja rozne przelozenia ale czy to samo sie tyczy mechanizmu roznicowego?

Ok, widze:

Please login or register to see this link.

ze z F16 powinno byc przekladalne.

Edited by panradek

Guest panradek

No i już po naprawie...

koszt całej zabawy: 1600

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">

w tym:

- skrzynia od przekręta z uszkodzonym mechanizmem różnicowym

- montaż skrzyni

- nowe satelity i piasta dla nich

- naprawa, złożenie do kupy mechanizmu różnicowego

- olej skrzyni biegów

Pacjent jeździ i to całkiem fajnie, generalnie lepiej.

Pozdrawiam

p.s. w międzyczasie znajomy z odległego serwisu Opla z Grudziądza załatwił mi układ różnicowy od F18 ale było już po zawodach niestety...jeśli ktoś byłby zainteresowany to jest za 300,-

Edited by panradek

Guest misio82

Mi sie udalo znalezc cala skrzynie za 350

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Calosc nie przekroczy 700 zl

Guest panradek

no to miło, lucky you

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> ale F18 za 350?! mi się nie udało na oczy tak dobrej ceny zobaczyć, szroty, aukcje wszyscy powyżej 800,- chcieli za F18

/emoticons/default_dry.png" alt="<_<">

Guest bombelp

Witam!!

Jestem tu nowy wiec na poczatek witam wszystkich serdecznie.

Otóż miesiac temu zakupiłem VB długo na nia chorowałem ale sioe udało, przejechałem około 2tkm i masz jakis wyciek oleju pod maska, jadac do mechanika cos zgrzytneło, powoli sie doturlałem. Diagnoza mnie przeraziła skrzynia biegów kupa kasy (cos zrobiło dziurke w dekielku-podobno nie ma sensu naprawiac), mechanik zalecił wymiane skrzyni na uzywke, za robote powiedził min 400 zł i tu moje pytanie czy to oby nie zbyt duzo??? MOze ktos napisze ile taka usługa moze kosztowac.

Gdzie kupic w miare tano dobra skrzynie, prawdopodobnie mam F18.

Jeszcze jedno na jakims forum przeczytałem ze jesli chce sie miec dobra skrzynie to lepiej dac do regeneracji, bo ciezko trafic na dobra uzywke, a generalnie te skrzynie do zywotnych nie naleza bo wytrzymuja około 200tkm, to wiadomosci z sieci moze to ktos potwierdzic badz zdementowac.

Pozdrawiam

IMHO te skrzynie normalnie wytrzymują tylko niektórzy mają za ciężką noge . Kup z Anglika - z rozbiórki. Mogę podać Ci namiar na mojego szwagra - na pewno Cię nie oszuka . Może coś będzie miał - sprowadza autka z Anglii na rozbiórke - Tarnobrzeg. .

Za robote cena normalna. Ani tanio ani drogo. W Vectrze jest troszkę z tym roboty. Niektórzy wyjmują razem z silnikiem do góry i twierdzą ze tak szybciej.

Od razu daj nowe sprzęgło a jak stare jest bardzo dobre to koniecznie daj nowy wysprzęglik ( ten zespolony z łożyskiem oporowym) bo to lubi padac i znów 400 zł za robote w plecy . Przy okazji warto zmienić tylny zimmering silnika, naprawić cięgna zmiany biegów ( wersja przed liftem ) - tam idą takie teflony co wyrabiają sie . I koniecznie nalać oryginalnego oleju GM do skrzyni. Ma kolor czerwony ale nie jest to ATF . Po prostu jak masz wyjętą skrzynie to masz dostep do wielu rzeczy .

Guest denzel2

Ja też jestem tu nowy, ale nie ominęła mnie naprawa skrzyni biegów.Mam Vectrę B 1.8 16v 97 od 4 miesięcy.Jak w większości przypadków wysypały mi sie satelitki.Cena używanej skrzyni mnie załamała, więc przeszukałem forum, poczytałem i zabrałem się do roboty.Kupiłem skrzynię biegów od Vectry A z 89r(150zł od znajomego na szrocie).Skrzynia ma oznaczenie f 16 (satelitki jak nowe).Przełożyłem tylko satelitki, reszta została stara.Cała operacja zajęła jeden dzień włącznie z dorobieniem klucza do odkręcenia nakrętki z lewej strony skrzyni(nie wiem czy jest oryginalny).Do tego olej 25 zł za 1l w serwisie Opla( wchodzi 1.9l).A więc cały koszt naprawy to 150 zł skrzynia+olej 50zł+jeden dzień roboty(dwie osoby , bo samemu to kiepsko).To chyba dużo mniej niż 1000 zł za używaną skrzynie która też może się okazać niesprawna.Jeżdżę bez problemów i mam nadzieje że tak zostanie.Jeszcze jedna sprawa.Nie jestem mechanikiem i do całej roboty nie potrzeba żadnego extra warsztatu.

Guest misio82

Czyli rozumiem ze rzeczywiscie mozna wymienic mechanizm roznicowy bez wyjmowania skrzyni.

Jak masz jeszcze stara skrzynie i stary mechanizm to moze zrobil bys fotoreoprtaz z wymiany satelitek. Jak go wyciagneles i jakich kluczy uzyles??

Moja stara skrzynie bede naprawial bo mam do wymiany tylko jedna satelitke i moze bym sam dal rade.

Jaka skrzynie mailes w swojej VB??

Edited by misio82

witam... odnośnie tego tematu to wlasnie zakonczylem wymiane ukladu zoznicowego w swojej vb zrobilem to bez wyjmowania skrzyni z kanalu... potrzebny jest jedynie dobry dostep od spodu i lewego kola sam mechanizm dorwalem tez od jakiegos opla chyba corsy. cala skrzynia bardzo sie roznila wizualnie ale mechanizm byl taki sam. dalem za niego 100zl tak wiec jak widze okazyjnie do ego koszt wymiany oleju troszke sylikonu (niestety uszczelka pod skrzynia nie trzymala za dobrze) i caly dzien roboty z kumplem metoda prob i bledow (samouki) ale efekt koncowy zadowalajacy jedynie musimy jeszcze troszke cofnac ta glowna zebadke od mechanizmu poniewaz za bardzo sie za zebia i troszke skrzynia szumi.

Ja tam nie jestem zwolennikiem przekładek "trybów" w skrzyni... to pracowało w dwóch różnych skrzyniach, przez co inaczej się ułożyło i może szybko się rozlecieć. Dlatego osobiście wolałem zmienić całą skrzynię... ale to tylko moje zdanie