Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
piotr_192

Szumy Podczas Jazdy Tak Jak By Byly Drzwi Otwart Pomocy

Recommended Posts

Witam mam problem poniewaz u mnie w trakcie jazdy sa straszne szumy jak by ktores dzwi byly nie domkniete i strasznie szumi :/ co to moze byc ?? POMOZCIE

Guest Sticker

Może to i głupie ale sprawdź czy masz wszystkie szyby domknięte.

Ja jak dużo śmigam po dziurach to opuszcza mi się delikatnie prawa tylna szyba.

Delikatnie szumi i denerwuje.

jak to nie to , to może uszczelki porwane albo ugniecione ze starości.

Szybt sa domkniete i uszczelki tez wygladaja na dobre :/ stracilem glowe nad tym pomozcie

A przy jakich prędkościach zaczyna szumieć? I od kiedy tak się dzieje?

ZAczyna od 70 gdzies. NO wlasnie to jest od jakiegos czasu bo mniej szumialo a teraz bardziej.

Guest rzeka

U mnie szumiała uszczelka na łączeniu dachu z tylnym słupkiem. Troszkę sie odkleiła i grała

Guest rob

Witam

Mi szumią letnie opony tez nie wiedzialem co jest grane dopóki nie wymienilem kół na zimowe

Pozdrawiam

U mnie też szumiało okazało się że nie mam tego wypełnienie pod błotnikiem prawym , założyłem to i jak ręką odjął hehhehe

Marniu chodzi o tą listwę przy progu co się ją przyczepia no kołkach??

U mnie blacharz ją wywalil jak progi wstawiał i kołeczki poucinał .

drzwi ci dobrze dolegaja do uszczelki? moze sie jakims cudem zwichrowaly?

Luki nie o listwę tylko o te wypełnienie co jest między błotnikiem a resztą karoserii , takie wypełnienie z pianki jest , nie miałem tego założyłem i szumy ustąpiły

najprościej żeby to zobaczyć to otwórz drzwi i między błotnikiem a resztą karoserii będzie widać taką jakby piankę , jak jej nie ma znaczy że ktoś czytaj poprzedni właściciel jej nie włożył hehhe

O kurka nie wiem czy to mam .A mógłbyś kopsnąć jakieś zdjęcie tego ??

Marniu i jak tam z tym zdjątkiem??

Z tego co patrzyłem u siebie nie mam niczego takiego tam .W tym tygodniu chciałbym wymienić sworznie zawiasów i nasmarować to wszystko .Będe musiał drzwi zdjąć to przy okazji bym może jakoś to wsadził.

upsss zapomniałem mam foto , zamieszczę jak wrócę po 19 , przy zakładaniu nowych sworzni nie musisz zdejmować drzwi , ja poradziłem sobie z 2 lewarkami ale najlepsza by była pomoc drugiej osoby

z tego co ja zakładałem to zdejmowałem błotnik

Wiem ,że nie musze zdejmować ale będzie mi łatwiej zdjąć drzwi ,,bo od razu chciałem umyć tam ładnie wszystko i wywoskować,bo zawsze jak drzwi otwieram to tam taki brud jest a tak przynajmniej na jakiś czas będzie ładnie.

Do pomocy zaciągne braciaka i zrobimy to.

Do czego zdejmowałeś błotnik???

Edited by luki32

na foto zaznaczyłem żółtymi kreskami o jaka piankę mi chodzi , żeby ją włożyć musiałem zdjąć błotnik prawy bo jej nie miałem , bez niej jest w środku głośno jak by szyba była uchylona ...

Please login or register to see this attachment.

O kurde to ja nic takiego nie mam i nie miałem nigdy .A tam u ciebie jest wsadzona oryginalna pianke którą fabryka zamontowała ,czy wsadziłeś to co miałeś pod ręką.Z tego co widze to wydaje mi się ,że jest fabryczna

Zastanawiam się co tam najlepiej by było włożyć.

Ps : co to za blaszki na zawiasach są u ciebie???

Widze ,że brakuje u ciebie na sworzniu kołeczka rozprężenego i tej zaślepeczki ,nie masz ich czy zdjąłeś??

Czyli co trzeba wymontować błotnik i wcisnąć to w tą szparę i skręcić.Przypomniało mi się ,ze u mnie przez tą szparę widać tak komorę silnika

Dzięki za foto ,jestem wdzięczny

Edited by luki32

kolega mi skołował z jakiejś vectry , te osłonki plastykowe zdjąłem ale mam ,

jaki kołek rozprężny dobrze czytam ....

Edited by marniu79

Please login or register to see this link.

Jeden pierdzielnik to kołek rozprężający sworzeń ,a drugi jest zabezpieczeniem ,żeby syfy nie wlatywały do smaru.

No to będe musiał szukać tej pianki.

Do 70 km/h szumy nie są duże a powyżej to tak jakby szyba otwarta była.

No to teraz się zacznie latanie i szukanie grrrrr jak ja nie lubie latać za pierdołami po szrotach i dzwonić po ludziach.No ale cóż jak ma pomóć to trzeba.

Edited by luki32

panowie mała poprawka , dziś się dowiedziałem że takie coś nie występuje w vectrze , ten kolega co mi to załatwił był poprzednim właścicielem tej vectry i dziś mi powiedział że on sobie to włożył od innego samochodu ???????? jak wkładałem to coś mi nie pasowało , ale włożyłem

Ale ogólnie mówisz ,że szumy ustały ??.Jeśli mam mieć cichutko w środku to spróbował bym sobie to założyć. Tylko teraz czy to nie spowoduje żadnych skutków ubocznych np: że może to jest jakiś odpływ wody czy cuś a ja to zablokuje .

Guest TOM0808

mogl by ktos opisac jak wymienic uszczelki w drzwiach vectry A bo szumi troszke a jedna uszczelke mam lekko przecieta .

kurcze mi tez szumi cos jak jade szybciej. tez obstawiam uszczelki. ale czy da sie kupic nowe uszczelki do VA?zeby wyjac uszczelki poprostu trzeba je wyjac-wyszarpac delikatnie tak mi sie wydaje