Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Guest BAD 1

Termometr Zewnętrzny

Recommended Posts

Guest BAD 1

Cześć, ktoś wie jak od podstaw zamontowac aparature do pomiaru temperatury zewnętrznej. Oczywiście istotne jest jakie elementy są potrzebne (czujnik temp., kabel... itp). Kupiłem vectre, którą facet sprowadził i wyremontował 8 lat temu. Uszkodzenia były niewielkie (wymiana przedniego zderzaka i chłodnicy) ale jak widac gościowi nie chciało się podpinać nowego czujnika temperatury wiec wyświetlacz nie pokazuje żadnego odczytu.

Zna się ktoś na takiej naprawie?

proste - kupujesz czujnik i montujesz

prowadzisz dwa przewody z czujnika do TIDa albo jak masz MIDa.

jeżeli po drodze nie znajdziesz gdzieś oryginalnej instalacji , to będziesz musiał wpiąć się do kostki, albo do przewodów w kostce.

w złączu 26 pinowym jest to styk 3 i 4.

w złączu 32 pinowym styk 2 i 3.

jeden przewód biało niebieski to masa czujnika, drugi niebieski to sygnał.

stare przewody z kostki musisz obciąć, bo mogą dalej gdzieś robic zwarcie.

Guest Robert_J

Please login or register to see this quote.

a gdzie oryginalnie znajduje sie ten czujnik??

Z przodu dokładnie na środku samochodu schowany pod zderzakiem trochę powyżej tablicy rejestracyjnej. Jak się ukłonisz zderzakowi to zauważysz tam nawet podcięcie na czujnik.

Guest Robert_J

dzieki

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Odkręcasz grill i na dole na środku zderzaka widac go na wierzch bez zagladania pod samochód. Instalacje prawdopodobnie masz bo kto by ja odcinał? Tylko czujnika brak. Oryginalny czujnik GM- nowy na Allegro u Stachowiaka 20 zł. W ASO - 45 zł. Wymieniałem 4 dni temu.

Guest emillo

Wystarczy przeciągnąć te 2 przewody z czujnika bezpośrednio do wyświetlacza i będzie działać???

Czy coś jeszcze trza zrobić?

Kupiłem nowy czujnik i nadal widzę temperaturę: --,- C chyba kable są gdzieś przecięte.

Tak zapytam z innej beczki ale w podobnym temacie. A mianowicie chciałbym założyć drugi czujnik który by mierzył temperaturę wewnątrz samochodu. Czy wystarczy że wepnę się równolegle i będę przełączał włącznikiem raz zew raz wew, będzie to działać???? Gdzie najlepiej umieścić czujnik wewnątrz samochodu aby pomiar był realny?? I kolejne pytanie: gdzie idą przewody do czujnika aby wpiąć się w wygodne miejsce, aby całej konsoli nie rozbierać???

Guest emillo

Podpinam się do pytania

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Może pod jednym z przednich foteli będzie najbardziej "neutralnym' miejscem?

Edited by emillo

Guest tomulski

ten sam problem, nowy czujnik zakupilem ale wyswietlania brak, mimo ze instalacja jest, mam zamiar poprowadzic bezposrednio nowe kable

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> dzieki pozdrawiam

Czujnik nie jest podłączony bezpośrednio do MIDa, tylko przez piny

38 – niebieski

39 – niebiesko/biały

złącza X2. Może tam Ci coś nie kontaktuje.

Złącze X2 – niebieskie w nogach kierowcy. Tu Masz zdjęcie.

koledzy potrzebuje pomocy. Mój termometr oszalał, wszytko było ok do wczoraj. Termometr pokazuje mi -40stopni i skacze raz -40 za chwilę -32 itd. Nie raz po przkreceniu kluczyka rano pokarze dobrą temperaturę a po chwili spada i zatrzymóje się na -40. Podmieniałem czujnik od innej vectry sprawny i dalej jest to samo (rano po włączeniu zapłonu ok i po chwili znów w dół). Co się mogło stać bo nie mam pojęcia gdzie nawet szukać? A zapomniałem o jednym nawet jak wypnę czujnik to pokazuje raz - -- a nie raz -40 stopni. Co się może dziać?

Edited by skorpio83

Sprawdź jeszcze kable

Które kable? Kostka pod akumulatorem ( okragła) przgniła, tzn plastik sie rozsypał a styki i przewody sa całe

Widać nie są całe. Takie wskazania świadczą że nie ma dobrego przejścia

ta kostka od czujnika?

kolego sprawdzałem na odcinku do wejścia do srodka i nic nie widziałem niepokojącego cała wiązka za izolowana

Coś źle szukasz. Jak chcesz to znajdź schemat kostki do twojego wyświetlacza i zmierz rezystancję na odłączonym czujniku. Wtedy będzie wiadomo czy problem jest w kablach

Edited by cichy117

kolego pierwszy raz kożystam z forum dla tego takie dziwactwa mi wychodzą

tzn?

ona idzie od czujnika pod lampę dalej wchodzi w grubą wiązkę pod akumulatorem i dalej do środka. Chyba że żle coś? (piszę teraz o wiązce od czujnika)

czyli rozebrać zegary odpiąć kostkę od wyświetlacza i sparwdzać? a nie wiesz kolego które to końcówki?

Dokładnie już nie pamiętam ale bardzo możliwe. Zrób tą spaloną wiązkę i później szukaj dalej. Później pomiar jak pisałem wyżej, chyba że masz od kogo podmienić TIDa/MIDa

Znajdź na forum rozpiskę pinów. nawet nie wiadomo czy masz 26 czy 32 pinową wtyczkę. Powinieneś znaleźć w temacie o zmianie tida na mida

Edited by cichy117

ok dzieki bardzo koledzy jutro sobie po lukam

witam . Mam problem z czujnikiem temperatury zewnętrznej , a mianowicie: przy +20pokazywało -4 odciołem kable od wtyczki x2 pod bezpiecznikami i przy czujniku . Złączyłem kable zgodnie z kolorami (niebieski i biało niebieski) i na wyświetlaczu mam F C . Wie ktoś może jak to naprawić?

a po co odcinałeś? nie lepiej wymienic czujnik???