Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Guest kamil vectra cdti

Stuki Przy Nagłym Dodaniu Lub Ujęciu Gazu

Recommended Posts

Guest kamil vectra cdti

Witam sympatyków VIKI C.

Mam w autku dziwne stuki jak dodam lub puszcze raptownie gaz. Jest to taki pojedynczy stuk szczegulnie odczuwany na 4 i wyższym biegu. Niewiem czy to coś w silniku czy w skrzyni. Dodam że auto to 1,9CDTI 120KM. Jeśli ktoś miał coś podobnego proszę o odpowiedź.

Guest Tomin

Kolego zapusc wyszukiwarke na forum. Byly conajmniej 2 watki poswiecone tym stukom. Niestety jak dotad brak rozwiazania problemu.

Guest dejot

Nodchodzi czas wymiany drążków kierowniczych.

Guest kamil vectra cdti

Drążki już wymieniłem bo miało być to teraz podobno koło dwumasowe tylko że to już spore koszty i chce być pewny że w tym tkwi problem.

A może poduszka silnika padnięta lub odkrecona? (gdybam sobie... ale obiawy stuku wystepuja)

Powiem,że ja mam taki jakby rezonans też.Jestem w przyszły tygodniu umówiony na serwis może coś wyjdzie.Też podejrzewam dwumasę lub poduszkę pod silnikiem.Było u mnie tak od nowości.

Pozdr.

Guest Tomin

Please login or register to see this quote.

Raczej watpie w kolo dwumasowe. Gdyby to byla dwumasowka, to wystepowaly by rowniez inne objawy, m.in. wibracje na wolnych obrotach, klopoty z plynnym ruszaniem - ruszanie na tzw. żabke.

Ja mialem wymianiana dwumasowke przy takich objawach jak ty masz (stuki przy dodawaniu i odejmowaniu gazu) i niestety nie pomoglo.

pzr

W mojej VIKI też mam ten sam problem (?) 1.9 120KM

Pytałem się jakiś czas

Please login or register to see this link.

ale brak odpowiedzi.

Chyba po prostu taka natura tych naszych autek , ale nie powiem że także nie daje mi to spokoju.

Guest dominer1

Rowniez mam podobny problem - odbylem w zwiazku z nim wizyte w ASO i......i nic -jak stukalo tak stuka...przyczyna niezidentyfikowana..pomyslow panowie mieli kilka ale niestety nie byly one trafne..pewnym pocieszeniem dla mnie jest to ze jak widze wiele osob napotyka ta "wade" bo mozna wnioskowac ze jest to poprostu uroda tych autek..

Guest kamil vectra cdti

Panowie dziś zostawiłem autko na przegląd w ASO i kazałem zdiagnozować te stuki zobaczymy co powiedzą. Jak trafią w problem to się odezwę.

A więc męczyli się z moją furą cały dzień i ustało!Silnik nabrał manier,ciszej chodzi i nie ma rezonansu już.Winne były poduszki pod silnikiem,nie wymieniali u mnie,ale coś je wyregulowali,mówili ogólnie,że samochód był za mocno spięty z silnikiem stąd objawy.

Pozdr

aha myślałem ze to np łapa silnika

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> o ile oni nie nazywaja tego tak

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> ciekawe jak to zrobili

Guest kamil vectra cdti

Kolego dziś odebrałem viki z ASO. Stuki jak były tak są. Powiedź gdzie wkońcu ktoś to naprawi. Skoro u ciebie się udało to i umnie powinno.

Guest Tomin

No to moze to jest jakas wada fabryczna i powinnismy to hurtem zglaszac do ASO i ew. wyzej.

Nie wierze, ze to zjawisko jest normalne, pomimo, ze niktorzy maja ten objaw od nowosci.

Ja jak widac mam Zafirę,ale z silnikiem CDTi.U mnie to od początku właśnie buczało przy gwałtownym przespieszaniu z niskich obrotów szczególnie na 3 pierwszych biegach, i szczególnie na zimnym silniku oraz przy hamowaniu silnikiem przy np.100km/h.Ogólnie jeszcze kanapa skrzypiała jak w jakimś starym gracie.Poprostu była jazda próbna z Panem z serwisu,zostawiłem auto o 10,walczyli z nim ostro do 17,ale się jakoś uporali.Powiem tak lekkie buczenie pozostało dalej,ale taka jest już charakterystyka diesla.Mój poprzedni samochód był benzynowy i tu wydawało mi się to nie normalne.

Mogę jedynie polecic Ci zabrac serwisanta na jazdę i mu pokazac,że jednak coś nie bangla.

Jak wcześniej pisałem u mnie winne było ustawienie poduszek pod silnikiem.

Pozdr.

Guest Tomin

Ja niestety mam samochod po gwarancji i jak mi zaczeli wyliczac co to ew. moze byc, to lepiej sobie jakas "nowke" kupic.

Na moich kosciach (czyt. kasie) serwisantow Opla nie bede szkolil...

Twoja rada jest sluszna, ale dla kogos kto jeszcze ma gwarancje.

pzr

Hmm,tak tylko,że u mnie nic nie wymieniali i znaleźli,to jak nie ASO to można podjechac do majstra co się zna na nowoczesnych silnikach.

Jest jeszcze jedna kwestia,jak interpretowac stuki?Bo możliwe,że każdy z nas ma inny obiaw :/Bo tutaj jeden użytkownik pisał o stukaniu,a mi z kolei buczało,może to oto samo chodzi,ale do końca nie wiadomo.Ogólnie są 3 możliwości:

półoś

poduszki pod silnikiem

koło dwumasowe

Ja bym zaczął od jazdy próbnej,jak mechanik dobry to odrazu powinien powiedziec co jest nie tak,aczkolwiek zacząłbym od sprawdzenia poduszek pod motorem,potem półośki czy całe i na samym końcu dwumasę(Te się nagmnie sypały w 150km z początku)

Pozdr

Guest Tomin

Jak dla mnie buczenie przy przyspieszaniu to oznacza do wymiany przegluby wewnetrzne. Przynajmniej tak mial kumpel w Focusie.

A mnie stuka... niestety. I juz dobrzy mechanicy sie przygladali, ale przy takich cenach zamiennych czesci zaden nie chce powiedziec, ze na 100% jest winne "to".

jezdzic póki sie nie rozpadnie

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20"> przyjrze sie temu lepiej jak zrobi się cieplej

jesli chodzi o mnie "stuki wydobywaja sie z tyłu przy dodaniu gazu lub ujeciu

może posprawdzaj mocowania tłumików, osłon, rur....komuś też coś stuk/puk a to osłona była luźna

Guest kacperfm

Witam serdecznie. Ja mam Viki 2.2 DTI i mam to samo, jade na 3 lub 4 biegu dodaje szybko gazu puk, szybko zdejmuje noge z gazu puk, coś jakby właśnie przy skrzyni lub pod nogami było słychać i czuć.

ooooo to jest to:)

Guest dominik1980

Witam.

Mam podobny problem. Jak silnik jest zimny to pojawiają się również jakieś stuki. Również, gdy odejmuję gaz też słychać stuki. Wczoraj byłem w ASO i powiedzieli mi, że to koło zamachowe. Dokładnie mówiąc, to w tym kole jest jakiś "amortyzator", który powinien zapobiegać tym przenoszeniu drgań i to ponoć ten "amortyzator" jest uszkodzony i dlatego te stuki. Koszt takiej wymiany to 4000 zł z robocizną. Powiem szczerze, że troszkę zdziwiony jestem taką diagnozą, bo moja viki ma przejechane tylko 98 tys. km. Dodam, że to VC 1.9 CDTI 150 KM rocznik 2004.

Pozdrawiam.

Guest sivvy

nie jestem zbyt sprawnym mechanikiem, ale u mnie (VC 2,2 dti 2003) stuki wcale nie oznaczały luzów ani uszkodzeń części ani w silniku ani w zawieszeniu. Opel jest dość reumatycznym samochodem, spróbujcie na postoju wrzucić na 1 bieg, pobujać auto do przodu i do tyłu. jeżeli będzie słychać stuki stawiam na mocowanie chłodnicy słynną sprężynkę.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> skrzypienie i stuki niosą się do środka auta tak, jakby było to coś w silniku. dalej często odkręca się jedna ze śrubek przytrzymujących osłonę silnika, albo osłonę tłumika. było to już na forum w tym z moim udziałem. może warto poszukać coś w tym stylu, bo szału można dostać myśląc że to zawsze coś w silniku.