Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Guest kamil vectra cdti

Prawidłowa Temperatura Silnika W Viki 1,9cdti

Recommended Posts

Guest kamil vectra cdti

Witam posiadaczy viki c. Mam pytanie o temp. silnika po rozgrzaniu w taką aurę jak teraz tj 0 C, -5C. Jaka powinna być prawidłowa, bo w mojej vectrze oscyluje ona w granicach 70C , 75C dopiero jak mocniej przycisne np. w mieście to wskakuje na 80C. Czy tak powinno być czy to awaria. No i jeszcze drugie pytanie, jak dodam i puszcze gaz raptownie słyszę jakieś pojedyncze stuknięcie i nie wiem jak by w skrzyni albo w silniku.

Co do temperatury to masz za niską - trzeba pewnie wymienić termostat (chyba da się wymienić sam wkład - poszukaj na forum czy w cdti też). Prawidłowa powinna być ok. 90.

Please login or register to see this quote.

Witam,

W mojej VC 1.9 CDTi 120km jest po rozgrzaniu średnio 80C. W czasie jazdy np. dziś -8 C na zewnątrz na maxa dochodzi do 85-86C a z wentylatorem min osiąda 75-76C.

Też myślałem że powinno być ~ 90C. I trzeba wymienić termostat. Ceny w ASO (Termostat 239PLN + robota 160 do 380 w zależności od ASO.)

Byłem w dwóch ASO w Wa-wie i jeszcze do innych ASO dzwoniłem do serwisu i opisywałem zjawisko i panowie z każdego serwisu mówili że ten typ tak ma. Że w 1.9 CDTi to normalne - że disel wolniej się rozgdzewa niż benzynowe (podobno mniejsza temp. w komorze slalania w porównaniu z benz.). a po za tym ten wskaźnik na desce nie jest precyzyjny może przekłamywać.

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_huh.png" alt=":huh:">

Trzeba by zmierzyć temp. silnika inaczej (dokładniej).

Nie dowiedziałem się od speców

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> z ASO jaka jest temp. otwarcia Termostatu w tym silniku. (przypuszczam że 82C).

Panowie stwierdzali że jest OK i wymiana nic nie zmieni i nadal będzie tak samo ~ 80C więc po co przepłacać ?

Jeździć, obserwować ...........

/emoticons/default_dry.png" alt="<_<">

Pozdro.

PS. Ciekawe jak to jest u innych posiadaczy VC 1.9 CDTi /Z19DT/ ???

Edited by ArtCo

Guest karciu

U mnie oscyluje w granicach 83-85, jak malo jezdze to ok 70. Pchajac na austostradzie ostatnio przez 10 minut ok 200 km/h i auto przeszlo na tryb serwisowy, zauwazylem ze przechodzil na ten tryb kiedy temp. siegela 88 stopni - troche sie zdziwilem, bo na zewnatrz bylo -3 stopnie. Chyba ze to nie byla kwestia temp. przechodzenie na tryb serwisowy.

Sprawdzane przez wlaczenie funkcji Testmode. Tez ktos zauwazyl cos takiego?

No to nieźle. Że 85 to jeszcze nie tragedia to wiem ale 70-75? Czym ten opel jeszcze zadziwi i po co w instrikcji piszą, że wskazówk ma być na środku (90st). Ale któryś raz z kolei okaże sioę pewnie, że "ten typ tak ma" ;-)

Guest djmothek

u mnie po 5min 82-87 po 30min 90 przy -5 i tak juz stoi

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

byla wymiana wkladu koszt 42PLN z uszczelką...

Silnik 1.8 benzyniak

No to masz OK !! i derma już ci nie potrzebna

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> - ale tu rozmawiamy o 1.9 CDTi

Guest g.cichy

To 100% termostat do wymiany. Niestety Opel tak ma :-( Miałem tak samo w 2.2 DTi przebieg 110.000km i w 1.9 CDTi przebieg 30.000km. Po wymiaie termostatu temp. po nagraniu silnika cały czas 88st. Przy jezdzie na stomych, krętych, górskich drogach 90st.

Guest kamil vectra cdti

Dzięki koledzy przynajmniej wiem że coś jest nie tak prawdopodobnie termostat.

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">

Wymieniałem na gwarancji. Bez zmian.

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">

Możesz podać po jakim czasie? / ilu kilometrach ? w 1.9 CDTi osiąga u ciebie 88st.?

Co znaczy bez zmian ? ile stopni osiąga i jeśli można w jakim czasie/po ilu km.

Co ci powiedzieli w ASO po wymianie ?

/emoticons/default_huh.png" alt=":huh:"> --- tak jak opisywałem ? "ten typ tak ma"

/emoticons/default_dry.png" alt="<_<">

Guest g.cichy

Trudno powiezieć około 10min jazdy i ustawia się przed 90st (ok88). Wskazówka stoi nieruchomo, nie powinna schodzić w dół.

Edited by g.cichy

Jak jest zimno to temperaturę ok 85 st. osiaga po pół godzinie - w korku. Serwis nic nie mówił bo co i tak nic nie wie. Wymienili bo sie skarżyłem i koniec. Choć mechanikowi na ręce nie patrzałem.

Muszę ma próbę "tradycyjnie "wsadzić tekturę przed chłodnicę i zobaczyć jaki będzie efekt.

Edited by Piotr z Gdańska

Witam

Miesiąc temu wymieniłem termostat i teraz po około 5km mam temperaturę 85-87 st. i cały czas tak się utrzymuje.

Przed wymianą przy ujemnych temperaturach spadało do 70 st. W ASO też mi mówili że tak ma być ale jednak zaryzykowałem wymianę i widać że się opłaciło.Więc nie czekaj tylko wymieniaj a napewno będzie lepiej.

Edited by plbartek

Guest g.cichy

Popieram. U mnie po wymianie jest tak samo.

Dane z TIS'a dla 1.9 DTH i DT:

Thermostat Start of opening °C 88 +/- 2

czyli...?

/emoticons/default_cool.png" alt="B)">

Guest kamil vectra cdti

Właśnie o to mi chodziło. Mam takie same objawy przy - temperaturze mam 70C. Jednak wymienie termostat i zobacze co będzie.

Diesel jak to diesel dłuuuuugo się rozgrzewa, u mnie w czasie jazdy utrzymuje się troche ponad 85stopni przy obecnej aurze na dworze.

Guest danowek

U mnie w czasie jazdy 85-86 st. Do 90 dochodzi w lecie i w korkach. Ale zaraz włącza sie wentylator.

U mnie temperatura wskakuje troszkę dłużej ale jest to wina.....braku osłony silna od dołu. Już jest zakupiona i czekam na przesyłkę. Ostatnio przy temp. ok - 8`C silnik załapał temperaturę po ok 10 minut jazdy po miecie, zwykle trwa to krócej.

To dobrze że złapał temp. ale Jaką ile st. ????

Wskazówka dochodziła do 80`C....i dalej nie dała rady bo dojechałem do pracy

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

U mnie temperatura oscyluje. Nagrzewa się nawet 20 min. i osiaga 75-85 stopni. Malo tego od czas udo czasu silnik sie "dogrzewa" parking heater'em. Czyli to nie może być normalne. Termostat będe wymieniał w najblizszym czasie.

A jak macie ze spalaniem? U mnie na jałowym ma 1,3 i spada z temperaturą. Dopiero przy blisko 90 stopniach, co udało mi sie uzyskać dopiero po przesłonięciu 3/4 chłodnicy, spadł w trybie Eco do 0,6 l/h.

Edited by Janow

Guest Zielak

U mnie przy 2.2DTI tak samo, ale bez przysłaniania chłodnicy.