Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Guest junior717

Napięcie?

Recommended Posts

Guest junior717

Witam. Posiadam VC 2002r. 1,8 benzynka. Mam przyjaciele do Was taka spraweczke. Przy odpalaniu samochodu, a nastepnie zapaleniu obowiazkowych swiatełek, a nastepnie przy ruszaniu zauwazam taka sytuacje, ze ,swiatla jak rowniez wyswietlacz wewnatrz samochodu oraz inne urzadzenia elektryczne delikatnie sie przygaszają.Wyglada to tak jakby nie bylo dostarczane napiecie. Po dodaniu gazu i wejsciu silnika na obroty wszystko jest ok. Ponadto taka sytuacja nastepuje jak przykładowo skrecam na postoju kierownicą zarówno w lewo jak i w prawo. Jezeli bedzie ktos mogł odpowiedziec to bede wdzieczny. Pozdrawiam

Guest Callun

Nie masz się czym martwić, bo większość VC z silnikami benzynowymi 1.8 ma tą przypadłość. Próbowałem z tym walczyć, a okazało się, że ten typ po prostu tak ma.

Tu był o tym temat i tam masz mój filmik dla porównania:

Please login or register to see this link.

Edited by Callun

Sprawdzić pasek, akumulator i ładowanie; dodatkowo można tez pobór prądu.

No chyba, że ten typ tak ma jak napisał Callun ;-(

Edited by zubek73

Guest Callun

Please login or register to see this quote.

Sprawdzane organoleptycznie w chyba 7 lub 8 VC, ten typ tak ma!

Nie wiedziałem ;-( dlatego pisałem, żeby postępować jak w przypadku "normalnych" aut ;-)

Guest djmothek

nie jak ruszasz tylko jak kierownica ruszasz:D he:P -pompa wspomagania ciekawe ile sredni w VC wytrzymuje akumulator a taki OT Panowie jaki Akumulator w razie czego kupowac?

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20"> bo moj nie jest orginalny-raczej...

Guest Luki27

Please login or register to see this quote.

U mnie natomiast zauważyłem coś podobnego i trochę niepokojącego.

Podczas jazdy ok 120 km/h chciałem spróbować domknąć szyby i wcisnąłem jednocześnie 2-a przyciski od zamykania obu przednich szyb.

Efekt ? - lekkie przygaśnięcie świateł mijania - czy to też normalne ?? - czy możecie sprawdzić czy u Was też tak jest ??

Mam zwykłe światła (H7)

Guest djmothek

normalne:) 2 silniczki na raz uaktywniles jak bys wylaczyl radio i wlaczyl silniczki to moze by tak nie bylo a tak spadek napiecia do 11,4 i juz widac po swietle...

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">

Guest dejot

W tym niezbyt ciepłym okresie od czasu do czasu doładuj sobie kolego akumulatorek, bo pewnie ma ciągły deficyt energii przy częstym odpalaniu i ogólnie niższej sprawności z powodu temperatury.

Jeżeli ładowanie jest OK (14,4-14,5V), to być może powoli nadchodzi już kres jego krótkiego żywota i szykuje się wydatek.

W pełni sprawny i dobrze doładowywany powinien mieć ok. 12,6-12,8V bez jakiegokolwiek obciążenia (zdjęta klema). Gdy jest mniej, to patrz na pierwsze zdanie lub powoli oswajaj się z drugim.

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Guest Pruso

Silnik 1.9 CDTI -te same objawy u mnie...

Minęło trochę czasu może ktoś ogarnął o co chodzi z tym wspomaganiem

To znaczy? Co chcesz ogarniać ze wspomaganiem?

może płyn w spomaganiu trzeba wymioenić.

Może jest strasznie zasyfiony i ciężko kręci.

Zmierzyłbym ładowanie akumulatora.

Może akumulator słaby (czy rozrusznik lekko kręci???)

Co to za kopalnia? Posty sprzed r4 lat a potem sprzed 6 ...

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka