Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest rygiel

Ubytki Płynu Chłodzącego

Recommended Posts

Guest rygiel

płynu chłodniczego ubywa znacząco ok. 1litr na 200km tylko i wyłącznie w porze zimowej w lecie tylko bardzo znikome ilości. co ciekawe wycieków nigdzie niezauważyłem. podejrzewałem że może to być nagrzewnica ale sprawdzam dywaniki a te są raczej syche. ogrzewanie działa w miare nieżle. dziwi mnie tylko zimne powietrze z nadmuchu środkowego podczas gdy z pozostałych leci gorące przy oczywiście włączonym nagrzewaniu. termostat niedawno wymieniłem ale tak jak przy poprzednim wskażnik temperatury oscyluje zawsze w granicach 80 stopni z zasłoniętą w prawie całości chłodnicą tekturą. denerwuje mnie to ciągłe dolewanie płynu a niewiem jaka jest tego przyczyna bardzo prosze o porade w tej sprawie dodam jeszcze że to silnik 2,0 c20ne z góry bardzo dziekuje.

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

plynu czy wody ???

wycieki sie sprawdza na odpalonym silniku

po osiagnieciu odpowiedniej temperatury i otwarciu calego obiegu

moze byc niewidoczny na poczatku

a podczas jazdy Ci ucieka

co do nawiewu srodkowego to tak ma byc

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Guest rygiel

Please login or register to see this quote.

płynu wody nigdy niewlewałem tylko dlaczego dzieje się tak tylko zimową porą. sprawdzałem oczywiście na rozgrzanym silniku . autko sobie chodziło podkładałem tekture pod cały silnik i zero żadnych śladów

nadmierne dymienie ??

przybywa oleju ??

Guest rygiel

biały dym cały czas z tym że mam instalację gazową ale nawet po rozgrzaniu dymienie niezmniejsza się

Guest rygiel

oleju nieprzybywa

latem tez dymi ??

czy tylko teraz ??

Guest rygiel

latem tego niema natomiast gdy tylko robi się zimno cały czas widać kłęby białego dymu z rury tylko niejestem pewien czy to normalne wiadomo że gaz wiąże się z obecnością wody w układzie wydechowym ale sam niewiem

akurat to jest normalne.

Guest rygiel

sorki kolego że odrywam cię od świątecznego stołu. napisałem dzisiaj dlatego o tym bo wczoraj przed wyjazdem do rodziny zaglądam pod maske a tam w zbiorniczku znowu pusto i jakoś wyjątkowo sie zdenerwowałem. dziękuje za poświęconi mi czas

no to może leci przez nagrzewnice i pod wykładzinę ?

dlatego nie widać wycieku ?

Guest rygiel

raczej jest sucho brałem pod uwagę to że może odparować taki ubytek w środku jeżeli już tam ucieka. zastanawiam się teraz nad wlaniem płynu do uszczelnienia tylko boje się zapchać chłodnicę bo mam nową albo zarąbać nagrzewnice bo różne opinie już o tym słyszałem spróbuję pojezdzić jakiś czas bez włanczania ogrzewania może to coś pokaże

jeżeli wtedy płynu nie będzie ubywało - to wiadomo gdzie leży przyczyna

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

nie lej zadnego scierwa

znadz wyciek

mi zapchalo nagrzewnice na amen

Guest rygiel

czyli odchylic dywaniki zapalić samochód i obserwować. tylko dostanie się do nagrzewnicy wiąże się z rozbieraniem kokpitu a to plastik i zatrzaski co wiąże się póżniej z trzeszczącymi plastikami

niestety - jak dobrze poskręcasz i dasz smaru silikonowego na łączeniach, to nic nie powinno skrzypieć potem

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

a nie czuć dziwnego zapachu w kabinie, po włączeniu nawiewu jak płyn jest gorący ?

szyby nie parują od środka ?

Guest rygiel

szyby parują tylko na początku i na chwile jak jest zimno po rozgrzaniu jest ok. co do zapachu to raczej nie chyba że może on być małointensywny i niezwróciłem na to uwagi. a czy można brać pod uwagę żę to wina uszczelki pod głowicą???

wszystko jest możliwe

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

a silnik ładnie równo pracuje ?

nie ma z nim problemów ?

Guest rygiel

skacze na obrotach od 1100 do 700 jak pożądnie się nagrzeje i od niedawna popija olej

a węże układu chłodzenia są miękkie czy twarde jak silnik jest gorący ?

Guest rygiel

tego to niewiem sprawdze jutro i odpisze. tylko nierozumie jednego w zeszłym roku w zimie było to samo cały czas dolewałem. skończyła się zima a w lecie cały czas spokój teraz znowu zima i problem powraca. jedyne co mi przychodzi do głowy to tylko może być nagrzewnica ale problem w tym że wycieków z niej jakoś niemogę się dopatrzyć

podejrzewam, że bez rozebrania się nie obejdzie

Guest rafalix23

u mnie jest tak samo zero wycieku a plyn zanika

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Guest DjPolska

Ja mam podobnie jak i wy - ja mam 1.6 '91 i także około 1l mi wsiąka na 200 km - wsypałem uszczelniacza i na gorącym silniku zgrzałem go przez około 4000-5000 obr/min - przestał mi znikać płyn ale za to teraz mój wehikół robi sobie drinki z dodatkiem oleju - wycieków brak a olej ubywa ;/

pomocy na temat oleju !!

to teraz dolej jeszcze jakiegoś uszczelniacza do oleju i ........... oddaj auto do remontu.