Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest AdamXP

Przednia Szyba Pęknięta :(

Recommended Posts

Guest AdamXP

Witam!

Wczoraj jechałem sobie na trasie i nagle z samochodu przede mna wystrzelił kamyk. No i niestety uderzył tak silno że mi szybka pękła

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">(((((

A tak to wygląda

Please login or register to see this link.

Nadaje to sie jeszcze do roboty czy juz nie ma zadnych szans? Ile kosztuje wymiana i jaka byście polecali szybkę na przód żeby dobrze służyła??? Wie ktos może gdzie wymieniają szybki na terenie świętokrszyskiejgo a najlepiej Ostrowca?

Pozdrawiam

Guest niumen

chyba nie ma szans tego naprawić ale ekspertem nie jestem ja mam założona firmy nord glass i jest wszystko ok poczytaj tu:http://forum.vectraklub.pl/index.php?showtopic=38351&hl=szyba+wymiana!

Już tego nie naprawisz. Czeka cie wymiana szyby przedniej.

Guest AdamXP

Wiem że trzeba wymienić bo godzine po zrobieniu zdjęcia mimo że samochód stał pękniecie sie powiekszyło o jakies 5 cm. No nic jak trzeba to trzeba.

Byłem w zakładzie co wymieniają szyby i pytam sie jaka najlepsza to mi poleca jakas "security" czy cos takeigo... nieznam sie powiedzcie czy sie nadaje??? Szybka w cenie 250 zł no i 100 zl robocizna.

Co wy na to jakie szybki polecacie?

bez problemów to naprawisz. Wyniesię Cię to trochę dużo jak na klejenie szyby. Jeśli ta szyba jest oryginalna i w dobrym stanie to ja bym to zrobił.Jeśli jednak jest nieoryginalna i ma jakieś inne ślady np. od kamyczków to kup nową koszt max 300zł z montażem.

pzdr.

Guest zabol

Ja wymienialem tydzien temu w swojej z zalozeniem na leprzym kleju zaplacilem 269zl szyba nordglas jakos tak to sie pisze

Guest mandaryngda

witam ja w zeszłym tygodniu wymieniałem szybe czołowa zapłaciłem za nią 280zł brutto z wymianą czyli 100zł wymiana i 180 szyba a musze dodać ze przeciemniana i przeznaczona do pierwszego montarzu. ceny strasznie sie wachaja czym wieksza firma tym drożej obdzwoniłem dużo miejsc i 280 to super cena maxymalna cena to 450zł a ASO gdzie pacuje mój brat jak dzwoniłem do niego to powiedział zebym sobie wybił z głowy wymiane w aso cena x2

Guest AdamXP

Powiedzcie mi jaka szyba jest nalepsza? Bo po swiętach musze wymienic bo mi pękniecie postępuje. Ta szyba tego "security" czy cos takiego, co mi polecał facet od wymiany sie nadaje? czy może jakaś inna jest lepsza waszym zadaniem?

Please login or register to see this quote.

Jeśli zamierzasz brać nową, to bierz najtańszą. Nawet najtańsza nowa będzie lepsza niż kilku(nasto)letnia. Inną opcją jest używka oryginał. I jest to moim zdaniem opcja do rozważenia bo co GM, to GM. A i ceny są dobre.

Please login or register to see this link.

P.S. Poza tym na forum są aktualnie do sprzedaży na części dwie VB - popatrz w dziale sprzedaj.

Edited by vectraA1992

Guest tedi

jakas plaga z tymi szybami bo moja tez do wymiany od kamyka poszla. trzeba bedzie wydac niepotrzebnie 300zl prawie i wstawic nowa.

A mam pytanko jak sie zalatwia naklejke na szybe z nr rejestracyjnym bo wiadome ze jest ona nie do odzyskania.Jakies pismo do W.K i dostaje sie nowa(za oplata oczywiscie)?

Pozdrawiam.

Edited by tedi

tak, musisz iść do wydz. komunikacji i złożyć wniosek. Ileś to tam kosztuje i trzeba czekać z 3 tygodnie.

Guest rafal78

naklejka jest do odzyskania podjedz do fachowców co zajmują się szybami to naklejkę też ci wymienią a jak nie bedzie się dało to w w.komunikacji czeka na twoj wniosek druga naklejka(oni też śą przygotowani na takie imprezy)

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Guest MrSpike

wahaja

pozdr

Ja tez ostatnio zmieniałem szybe czołową na (Solarisa) koszt 700 zł .

Dodatkowo ubezpieczyłem na przyszłość szybke - koszt 60 zł . Jak mi pęknie ponownie to pokrywam 25% wartości .

Pozdrawiam

Możesz coś więcej napisać na temat tego ubezpieczenia? Jest to AC tylko na szybę czy coś innego? Na jaki okres?

Poza tym do wszystkich wymieniających szybki proponuje aby zwrócili uwagę na swoje listwy boczne. Niestety w naszych Vectrach te listwy bardzo szybko korodują w niewidocznych od razy miejscach, a zwłaszcza po wyciągnięciu i ponownym włożeniu. Sam także mam do wymiany szybę przednią - samoistne pęknięcie od góry od strony pasażera - jednak czekam na przypływ funduszy aby dokupić do szybki komplet listew i uszczelek. W sumie całość oprócz szyby to okolice 300 PLN (średnio po 100 listwy boczne i po 50 uszczelki górna i dolna) i może nie trzeba ich wymieniać ale nie podoba mi się stan uszczelki górnej... Zobaczymy jak się za to zabiorę.

GM na pierwszy montaż instaluje szyby Pilkingtona. Jeżeli porównamy oznaczenia to okaże się, że jedyną różnicą jest znaczek albo GM albo firmowy znak Pilkingtona - krzyżyk podobny do maltańskiego. Ja osobiście poluję na szybę oryginalną GM, w dobrym stanie, z rocznika mojego auta - 2001. Jednak z używkami niestety jest tak, że często są porysowane... choć czasem uda się znaleźć dobry egzemplarz. Zaletą jednak jest to, że przy sprzyjających okolicznościach można kupić szybę już za 120 - 150 PLN.

Solaris - to szyba fioletowa podobno nie nagrzewa sie tak deska .

A jeśli chodzi o ubezpieczenie, to koszt 60 zł jest na rok w Linku i nie trzeba mieć AC.

Pozdrawiam

Kiedyś z ciekawości pytałem ile wymiana, koleś powiedział, że 200zł z pasem przeciwsłonecznym (razem z robocizną). Naklejkę przeklejają.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Pamiętam, że jak wymieniałem w JAAN Auto Glass przednią szybę produkcji Nord Glass jeszcze w VA to za jakąś śmieszną kwotę miałem pełne ubezpieczenie na tę szybę. Jeśli ktoś chce nową szybę, to polecam właśnie JAAN Auto Glass. Choć ja dziś pewnie wymieniałbym na używkę.

Edited by vectraA1992

Tak jest- naklejkę podgrzewa się suszarką i DELIKATNIE podważa czymś żyletkopodobnym.Generalnie szybiarze to mają w cenie usługi. Szkoda kasy dla wydz. komunikacji za bezdurno.

Do tego przygotuj się na zatrważające 4 ogniska korozji w narożnikach- jest okazja,żeby się tym zająć przed wklejeniem nowej szyby...

i ja mam wymienionego mojego peknietego solara (solarisa) na nowego,

dodatkowo jako ze mam AC w linku, zrobili mi to zupelnie bezkosztowo i nie strace znizek, warunkiem byla wymiana szyby w Auto Glas Jaan

musze powiedziec ze bardzo pozytywnie bylem zaskoczony ubezpieczeniem szyby w ramach AC w link4

Edited by BULLET

Guest baca_cwaniak

potwierdzam

ja wymianialem rok temu poniewaz mialem zbyt duzo malych odpryskow(a do tego doszlo pekniecie od pasazera)

wymienilem w Auto Glas Jaan i takze link4 pokryl cala operacje okolo 450zl

dodam ze ubezpieczenie obejmuje do 700 zl (szyby) zniszczenia lakiernicze(gradobicia ,wandalizm) oraz od kradziezy na 24,9 tys a i jeszcze 1tys na mieszkanie od zalania

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

ubezpeczenie godne polecenia bo raz ze juz spawdzone a dwa ze tanie

Witam panowie czy możecie napisac cos wiecej o wymianie listew w przedniej szybie. Czy można je wymienić tylko przy wymianie szyby. Gdzie to można kupić

i czy można je wymienić samemu. Jak są one mocowane, na jakiś klej czy jak? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.