Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
guma600

Trzeszczące Plastki

Recommended Posts

witam ma ktoś spso na treszczace palstki w viki

glownie chodzi o kratki z dmuchawy, listwe z podszybia i caly wlacznik swiatel

robilem to juz smarem silikonowym ale nic nie dało

dzieki

Poskręcaj dobrze podszybie i śruby od deski rozdzielczej za kratkami

ok dzieki

dam znac jak poszło

a moze by dorobic jakas uszczelke z gumki co by wchodzila pomiedzy kratke od nawiew szyby a deske

w samochodach audi kazdy plastik jest ze soba spasowany za pomoca uszczelki i tam nic nie trzeszczy

Please login or register to see this quote.

dokładnie. Jakość spaowania nawet w takich golfach jest nieporównywalnie lepsza niż w Vectrze. Tu plastiki są bardzo kiepskie.

ciekawe czy jest tam miejsce na jakas uszczelke samorobke czy nie tak zeby wyeliminowac to trzeszczenie raz na zawsze

jak sie ociepli to nad tym popracuje bo moja viki stoi pod chmurka i rece szybko sie zamieniaja w grabie

heh mam ten sam problem, trzeszczy zwłaszcza teraz w mróz, kiedy zimne auto sie nagrzewa i plastiki rozszerzają

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">

będę z tym walczył wkrótce jakoś, dam znać jakie u mnie wyniki będą.

P.S. wie ktoś jak zdjąć tę listwę podszybia dmuchającą na szybę, trzeba cały ten blat deski zdjąć, czy tylko jakoś ją wyjąć na siłę??

Pozdro

podwadz z jednej strony i staraj się ją wciskać od siebie w stronę szyby. Tam są zatrzaski i chodzi o to żeby je wysunąć, a później spokojnie idzie.

a ja tam dałem pasek sylikony na całek długości i mam spokój z listwą podszybia tylko włącznik świateł daje znać na dużych dziurach;]

jak to wyglada i gdzie można to kupić?

pzdr.

WITAM,

U mnie na trzeszczenie pomogła PIANKA SAMOPRZYLEPNA (odpowiednio cienkiej grubości). Przykleiłem ją wzdłuż miejsc styków plastyków i jak ręką odjął.

Do dostania w sklepach z tapetami lub papierniczym.

POZDRAWIAM.

Edited by andreeww

Hmm, gdyby zdobyć paski teflonu i z tego zrobić przekładki/podkładki....

Guest kolo175

miałem to samo tak zrobiłem jak podpowiedzieli mi koledzy na forum odkręciłem śruby od podszybia mocujące deskę dobrze je przesmarowałem i solidnie przykręciłem je i po kłopocie

no tak ale u jest różnie bo nawet jak mocno się przykręci te śruby pod tą listwą podszybia to i tak trzeszczy sama ta listwa jak dociskałem ją palcami w niektórych miejscach to poprostu trzeszczała a tamte śruby nie mają z nią nic wspólnego listwa trzyma się na zatrzaskach i przy jakiś dziurach wydobywa się dzwięk trzeszczenia dodam że jak ją wyjołem to nic nie trzeszczało czyli jedyny sposób przykleić ją jakoś lekko na całej długości ja dostałem taki pasek sylikonu od kumpla co ma firme z montarzem okien itp. ale tak jak kolega pisał np pianka samoprzylepna i inne cuda tego rodzaju oczywiście nie warto przyklejać na stałe

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edited by glowa

Ostatnio jechałem w Astrze II i musze powiedzieć, że jakoś plastików jest lepsza niż w VB. Przede wszystkim jak są już twarde plastiki to nie ma tak, że styka siętwardy platik z twardym- zawsze jest między nimi coś z miększego materiału. Jechałem po dołach i nie słyszalem absolutnie żadncy trzasków itd.

andrew

jakiej grubosci uzyles tej pianki samoprzylepnej

Guest Bula1988

witam... czy jakość plastików w vectrze b po lifcie jest lepsza niż przed liftem?? chodzi mi o jakość i spasowanie(słyszałem opinie że lepiej ale lepiej sie tutaj zapytam)... moja przedliftowa trzeszczy na dziurach niemiłosiernie... jadąc a4 z tego samego roku nic nie trzeszczało...

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">

Niestety to są te same elementy. Chyba jedyny sposób to podokręcanie i podkładanie jakiś uszczelek i innych podobnych

Guest Bula1988

no to trudno

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> ogólnie vectra to piękne auto i a4 sie umywa, także w środku vectra jest ładniejsza tylko szkoda, że producent tak słabo wykończył wnetrze... pozdro dla wszystkich posiadaczy vectry b

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

a np. Vectra i Omega jest w tej samej cenie, a Omega jest dużo wygodniejsza i dużo lepiej zrobiona w środku.

Jadąc z moim znajomym jego omegą, nawet na najgorszych dziurach nie słychać żadnych zgrzytów, tak jak w vb

/emoticons/default_huh.png" alt=":huh:">

Trochę to nie fajne.

Jeszcze co do blach, to w Omedze, a w Vectrze blachy się różnią?

Chodzi mi o zabezpieczenie. Jakoś omegi wydaje mi się, że mniej rdzewieją.

Edited by ZeusSs

hmm może między plastyki wpuścić z leksza preparatu "CX80" albo "WD40" podobno niwelują piski i smarują.......

Takie preparaty do deski rozdzielczej? Niwelują piski i smarują, owszem ... zawiasy np, itp. Na plastik to w żaden sposób nie zadziała niestety.

Edited by ZeusSs

w mojej byłej polóweczce zadziałało

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Jakoś nie wydaje mi się żeby wd coś zdziałało

/emoticons/default_rolleyes.gif" alt=":rolleyes:">

Zwłaszcza na listwę podszybia w vb.

smar silikonowy (taki do uszczelek) będzie lepszy od wd i cx albo wazelina ale to ciężej wprowadzić

Edited by zubek73