Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Scrash

Powrot Od Mechanika A Hamulce Slabsze Niz Przed Wizyta

Recommended Posts

Witam.

Wlasnie wrocilem od mechanika. Dalem mu szczeki hamulcowe zeby mi wymienil.

Okazalo sie ze chyba nikt wczesniej tam nie zagladal. Po tym co mi pokazal zszokowalem sie . Szczeki moze jeszcze z rok by pojezdzily ale byly zardzewiale i do tego ten naciagacze od recznego byly zapieczone. Najwiekszym problemem okazaly sie cylinderki byly tak zapieczone, ze w ogole nie pracowaly. Probowal je rozruszac ale jak to zrobil to zaczely przeciekac. Zamontowal mi inne (uzywki ale sprawne na oba kola).

Problem jest taki ze wczesniej praktycznie hamowaly tylko dwa kola i nawet czulem to przy mocniejszym depnieciu na hamulec ze przednie kola stawaly w miejscu.

Teraz po naprawie pedal jest taki sprezysty i wchodzi troche nizej ale hamulce na cztery kola sa slabsze niz wczesniej na dwa.

Tak powinno byc ? Szczeki sie musza dotrzec i bedzie hamowal lepiej czy raczej od razu powinny byc zyleta ?

Dodam jeszcze tylko, ze jak wszedlem do niego to akurat zaczynal je odpowietrzac.

Jedyne co sie poprawilo to reczny bo praktycznie nie chce ruszyc na zaciagnietym.

PS. Z tylu mam same bebny ( nie mylic z tarczobebnami)

Edited by Scrash

Wszystko zależy w jakim stanie jest całość. Jeżeli facet podszedł do tego uczciwie, to hamulce powinny się dotrzeć i hamować skuteczniej. Jeśli jednak są już zużyte bębny, to skuteczność hamulców będzie pozostawiała wiele do życzenia. Dziwię się tylko, że tak to odczuwasz bo tył to tylko 30 - 35% siły hamowania. Przy przodzie też coś było ruszane?

Please login or register to see this quote.

Wygłąda to tak jakby samoregulatory nie działały (norma w bębnach). W takim przypadku należy je wymienić, a w ostateczności tymczasowo wyregulować ręcznie.

Guest malutki81

Hamulce muszą sie dotrzeć troche ale powinny tez hamować. Jak auto postoi troche to wciśnij pedał hamulca do konca i zapamietaj mniej wiecej na jakiej wysokości masz opór. Wciśnij odrazu drugi raz pedał z zobacz czy masz wyżej. Jeśli jest zmiana w wysokości skoku pedału hamulca miedzy pierwszym a drugim wciśnieciem to znaczy że trzeba jeszcze raz odpowietrzyć. Mozesz też wymienić płyn hamulcowy. Kiedyś mi to pomogło.

No wlasnie w tym problem,ze nic nie bylo ruszane. Nawet nie bylo odpowietrzane. Robiony byl tylko tyl. Cos mi sie wydaje ze one sa zle odpowietrzone bo pojezdzilem dzisiaj troche po miescie i zauwazylem ze jak raz mocno nacisne to dalej kicha ale jak nacisne mocno i szybko dwa razy to hamuje lepiej i pedal jest wyzej.

jak mogly nie byc odpowietrzane jak byly cylinderki wymieniane??

a po drugie co to wogole ma znaczyc uzywane cylinderki???? ludzie co to za fuszera przeciez to jest wlasne bezpieczenstwo , nowy cylinderek kolo 30zl kosztuje wiec nie dziaduj i nie mow ze cie nei stac.

Przeciez nawet slowa nie napisalem ze mnie nie stac. Poprostu na wizyte w sklepie bylo juz za pozno a mial zregenerowane cylinderki i mial sie wyrobic w jeden dzien bo auto mi na dzisiaj bylo potrzebne. Cylinderki byly wymieniane z tylu i jak napisalem wyzej

Tylko ze odpowietrzyl tylko tyl bo przodu wcale nie odpowietrzal.

Guest Sticker

Jak ci się tak spieszyło z samochodem to pewnie mechanior zrobił na odwal się. Tak to jest jak klient chce szybko, a szybko=niekoniecznie dobrze. Chyba że zaprzyjaźniony mechonior, to fuszerki nie powinno być.

Jak kiedyć w maluszku kazałem szybko wymienić skrzynie to po tygodniu okazało się że skrzynia nie była skręcona z silnikiem tylko śrubki załapane (strasznie coś waliło)/

Jeśli przy wymianie tylnych cylinderków, płyn uciekł mechanikowi całkiem ze zbiorniczka, to na pewno zapowietrzył się przód. Jeśli nie, to przypominam - samoregulatory.

Mechanik zaprzyjazniony wiec fuszerki nie odwalil. Dzisiaj z rana (przed robota) podjechalem do niego i odpowietrzyl mi jeszcze raz tyl. Teraz hamulce sa o niebo lepsze. Powiedzial mi jeszcze, ze tylne szczeki(nowe) musza sie dotrzec do bebnow i musialbym zrobic trase ok 200 km zeby to wszystko sie ze soba zgralo. Akurat na swieta wyjezdzam i zrobie ok 500 km wiec bede wiedzial na 100 % czy beda jeszcze lepsze.

A czy jest możliwość zeby w takim przypadku poszła pompa?? Bo dzisiaj miałem ten sam manewr przy hamowaniu zapalała mi sie czerwna lampa od hamulców, wiec wziałem wymieniłem cylinderek bo jeden nie trzymał wymieniłem szczęki, i było odpowietrzane ale pedał cały czas jest miękki... a zauważyłem ze skrzynia jest zapaprana a ona jest ułożona właśnie pod pompka hamulcowa czekam na odpowiedz

A to na pewno powód ww.

A co do zawalonej skrzyni to nie wiadomo czym jest upaprana.

Jeżeli pompka jest sucha to raczej to nie jest tego powód.

poczekaj aż sie ułożą

potem znowu wyreguluj ręczny

bedzie ok