Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
kaczka

Różnice Między Carello A Valeo

Recommended Posts

Witam

Czym różnią sie lampy carello od Valeo(przedliftowe). Słyszałem że silniczkami regulacji i mocowaniami inna belka? mam okazje kupić w dobrej cenie valeo i wrescie zamienić jedną częściowo wypaloną carello i DJauto I zastanawiam się czy nie ma żadnych przeciwskazań jeżeli chodzi o montaż. Może ktoś zamontował już zamiennie?

różnią się silniczkami, i może troszkę samym odblaskiem w środku.

mocowania są identyczne.

dzięki Miły o to mi chodziło

Guest Sienkos

Podepnę sie

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> i mam jedno pytanie : czy któreś lepiej świecą? Czy to ta sama porównywalna klasa i jakość?

dokladnie jaka roznica jest to ci nie powiem, ale podobno Valeo swieca lepiej.

Guest GR

Please login or register to see this quote.

różnicy nie ma. Są to produkty standaryzowane pod względem wydajności.

dokładnie - i jedne i drugie szału nie robią w porównaniu do poliftowych oryginałów.

Guest Sienkos

a takie poliftowe mogę wsadzić do przed liftowych? czy są jeszcze jakieś różnicę mocowanie, instalacji?

Edited by Sienkos

Panie rekrut szukajka się kłania...

Please login or register to see this link.

Guest Sienkos

Oj, przepraszam

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> nie chce zakładać nowych lampek, zapytałem z ciekawości to sie więcej nie powtórzy..

Nie przesadzaj :-)

Guest ssp

Do Kaczka:

W swojej Viki mam obydwa reflektory - z lewej strony Valeo, z prawej Carello. Różnica w świeceniu jest bardzo widoczna, nawet na pierwszy rzut oka widać róznicę w budowie tych dwóch lamp. Valeo, u mnie, ma jakby taki klosz wokół żarówy, Carello tego nie ma i jest bardziej klarowny. Widać tą drażniącą róznicę przy jeździe nocą i muszę przyznać, iż naprawdę mnie to denerwuje ;-)

Tak zapytam kolegę która lampa lepiej swieci Valeo czy Carello? Czy obie lampy były wymienione w tym samym czasie bo moze ta któa swieci lepiej jest nowsza nowszy odblask czysztsze od wewnatrz szkło. Ja w swojej Viki od kupna miałem tez obie lampy i obie były w jednakowym stanie (odblask i szkło) przynajmniej na rzut oka i nie widac było zadnej róznicy miedzy nimi.Dopiero jak załozyłem nową carello i została stara Valeo widiczna jest róznica wynikajaca ze Valeo jest nowa.

Guest ssp

Nie - obydwie lampy są z tego samego roku produkcji, 98 rok. Co prawda Valeo ma jakąś wadę, ponieważ nie można w niej ustawić "długich" - uciekają na dół. Zdecydowanie lepiej świeci się Carello, co wynika z mojej powyższej odpowiedzi, ale jest to stwierdzenie tylko subiektywne;-) Pozdrawiam !

Witam Panowie.

Od razu do rzeczy.

Problem jest następujący. Któregoś pięknego dnia postanowiłem pobawić się regulacją pionową reflektorów i okazało się, że lewy reflektor (siedząc w aucie) nie reaguje na kręcenie regulatorem. Otworzyłem klapę i patrzyłem, patrzyłem, patrzyłem i wypatrzyłem, że nie ma silniczka w tej lampie. Wisi sobie tylko wtyczka na trzy wtyki i wesoło dynda przy zaślepkach od reflektorów. Oczywiście postanowiłem kupić silniczek i go założyć ale wstrzymałem się ponieważ zauważyłem kilka dziwnych rzeczy - przynajmniej dla mnie.

W prawym reflektorze siedzi silniczek i działa bez zarzutu, natomiast w tej lewej lampie gdzie nie ma silniczka w miejscu gdzie powinien być wystaje coś w rodzaju

śruby z kwadratowym zakończeniem. Nie wiem czy tak powinno być. Konkretnie czy jak kupię silniczek to czy go wogóle zamontuje w to miejsce z tym wystającym "szpikulcem". Wiem, że najprościej byłoby zdemontować prawy silniczek i go po prostu przełożyć, ale mam obawy co do jego demontażu jak i ponownego montażu.

Dzisiaj przyjrzałem się lampom od zewnątrz i zauważyłem, że na tej prawej działającej lampie, konkretnie na kloszu w dolnym lewym rogu widnieje napis VALEO a na tej lewej bez silniczka nic nie jest napisane.

Ponadto u mojego kumpla - posiadacza Vectry 1.6 '96 z klimą reflektory mają napis również VALEO.

Doradźcie co to za kombinacja z tymi moimi lampami i czy mogę śmiało kupować w ciemno silniczek taki sam jak do prawej lampy?

Jeżeli będzie taka potrzeba dodam zdjęcia tego czegoś co mam w aucie. Na razie daje zdjęcia silniczka, który siedzi w działającym reflektorze.

Pozdrawiam i czekam na podpowiedzi.

to jest "uchwyt zastępczy" zamiast silniczka, trzyma odblask żeby nie skakał na wybojach ale za to nie mas elektrycznej regulacji, a jedynie na śrubach....

Wyjmujesz go i wkładasz silniczek i będzie działać.

Edited by Nomad_fsoak

Wielkie dzięki za szybką odpowiedź. Jak tylko znajdę chwilkę to się tym zajmę.

Martwi mnie tylko kwestia braku napisu na tym lewym kloszu. Po prostu nie jestem pewien czy to jest również lampa VALEO. Z zewnątrz wyglądają identycznie ale wiadomo jak to jest - jedna duperela i nie będzie pasowało.

Jestem drugim właścicielem tego auta i mozolnie naprawiam to co pierwszy zaniedbał. To bardzo wkurzające. Myślę, że coś musiało się wydarzyć kiedyś z tym reflektorem i gość wymienił go ale nie wiem czy to oryginał. Na prawym oprócz napisu VALEO mam jeszcze numer nadwozia - wiem, że to fabryczna. Dobre i to.

Będę kombinował, tylko żebym miał pewność, że silniczek z prawej lampy będzie hulał z lewą lampą.

Pozdrawiam Mariusz.