Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Gość k_a_m_a

Kodowanie Kluczyka

Polecane posty

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Znaczy, że tym ludziom wydaje się, że zsynchronizowali kluczyki, bo wg Ciebie tak się nie koduje ?:

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

nigdy w żadnej vc nie musiałem takich dziwnych rytuałów robić. Takie rytuały ewentualnie są wymagane jak coś jest rozwalone w aucie. 

Ja w VC też jeszcze nie, ale w 4 innych różnych autach synchronizowałem w ten sposób. I nie musi być nic rozwalone. Wystarczy wymiana baterii. Chyba nie do końca masz pojęcie albo doświadczenie.

a próbowałeś otwierać z kluczyka czy działa ??

tak otwieram tak zawsze, bo bym od pol roku do auta nie wszedł :D

Raz w lewo drzwi kierowcy, 2 razy wszystkie pozostałe

każdy rozsynchronizowany kluczyk po wymianie baterii raz tylko otwiera drzwi z pilota, potem już nie. Włączenie zapłonu automatycznie robi synchronizacje. Nie obchodzi mnie co Ty w innych autach robiłeś. Gadka tu jest o vc nie o doróżce stryjka.

Tak jak podałem w linku w VC też działa synchronizacja przez trzymanie na pilocie zamknięcia. Zresztą możesz poczytać o tym w necie. Widocznie nie wszystkie sposoby znasz. Podobnie jak np programowanie otwierania drzwi najpierw od kierowcy, a potem reszta. Nie we wszystkich wersjach da się to zrobić poprzez pilot i panel przycisków w drzwiach. To, że u Ciebie jest synchronizacja automatyczna, nie znaczy, że wszystkie VC mają tak samo.

nie rozmawiamy tu o pracy sekwencyjnej centralnego zamka. Jest to osobny temat a o synchronizacji. Co chwile wybierasz po za temat tak samo jak wcześniej z tym dixi car gdzie klucz od kiedy był albo astry g. Przeczytaj sobie manual do vc. Już od pierwszych roczników w miejscu gdzie jest opisane jak zmienić baterie jest opisane wyraźnie że synchronizacją następuje automatycznie. Więc jeśli wiesz że są jakieś inne vectry c to ok. Ja uważam, że one miały jakieś problemy techniczne. jeśli faktycznie natomiast znasz jakieś vc w których musiałeś robić jakieś rytuały dziwne to jakie tam były moduły? Jakie miały oznaczenia? Czy sprawdziłeś czy to auto ma poprawnie je zalogowane? Czy odczytałeś z nich błędy? No i dlaczego producent nie ujął tego w ogóle w instrukcji tych Twoich metod że może być taka konieczność?

Ja też miałem problemy z chińczykiem. Auto nie reagowało na żaden przycisk (zamknij/otwórz/elektryczna klapa) ale zapłon i odpalanie bez problemu się odbywało. Otóż wczoraj rano otworzyłem auto z tego klucza chińskiego przekręcając go w zamku i otwarły się tylko drzwi kierowcy (potrzeba chwili bo musiałem, żonie włożyć coś do auta i zostawić auto z kluczami a nie chciało mi się wracać do domu i dawać jej ori klucza). (*)Później żeby otworzyć auto nacisnąłem klawisz do otwierania drzwi na konsoli drzwi kierowcy. Po otwarciu drzwi wsiadłem do auta (nie zamykając drzwi kierowcy, zostały uchylone - włożyłem chińczyka do stacyjki na "zapłon" żeby otworzyć z konsoli elektryczną klapę, później wyciągnąłem klucz ze stacyjki. Zamknąłem klapę z przycisku zamykania na klapie i później zamykania drzwi na konsoli bo chciałem zamknąć ale zapomniałem, że jak są otwarte drzwi kierowcy to we wszystkich drzwiach od razu rygle się zamykają i otwierają, więc zamknąłem wszystkie rygle ręcznie (nie wciskałem ponownie przycisku otwierania drzwi na konsoli) a drzwi kierowcy później z kluczyka przekręcając go w zamku. Wieczorem wziąłem ori klucz i tego chińczyka jeszcze raz do auta (żona powiedziała, że coś z pilotem bo nie potrafiła otworzyć ani drzwi ani klapy - dodam, że nie wciskała przycisku zamykania na pilocie - tylko otwierania. To nacisnąłem na ori przycisk zamykania i tak jakby auto się zamknęło jeszcze raz i później normalnie otwarł się po naciśnięciu przycisku otwierania na pilocie. Wziąłem później tego chińczyka i okazało się, że on też zaczął normalnie funkcjonować :) Podejrzewam, że te zamknięcie na konsoli drzwi przyciskiem i później ręczne zamknięcie auta mogło wywołać jakąś "procedurę" parowania kluczy czy coś podobnego. Dodam, że nie powtarzałem tego, żeby zaczął działać chiński klucz :) 

(*) - tutaj nie jestem do końca pewny czy otwarłem wszystkie drzwi z konsoli jak klucz był na zapłonie czy nie było go w stacyjce.

Nie wiem tylko, który moment spowodował, że coś musiało się poprzestawiać w aucie, że oryginalny klucz przestał reagować z pilota. 

Ale koniec końców pilot chiński jest sparowany i działa otwieranie, zamykanie i elektryczna klapa.

Mam nadzieję, że wszystkie kroki napisałem poprawnie i da się to zrozumieć :) 

Edytowano przez kr0p3k

NIe ma takich procedur w VC

Jest czy nie ma ważne, że koledze zaczęło działać.

A tak na marginesie. Kolego tak z ciekawości ( bez złośliwości ). Na czym opierasz swoje opinie ? Jesteś elektronikiem, znasz schematy, zasadę działania układu elektryczno - elektronicznego w VC ? Czy po prostu jak nie ma czegoś w instrukcji / manualu to tego nie ma ? :mysli:

Produkowałem kiedyś klucze do VC i nie tylko. Ale od kiedy jest aliexpress przestaliśmy bo ludzie wolą g**na kupować.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć attachment

Jakbym potrzebował scyzoryk 3P do przedlifta HU43, to miałbyś na stanie ?

Te co wystawiasz na OLX to niby jakie, amerykańskie? 

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

nie. Żydowskie :)

Dokładnie, dlatego napisałem "procedurę" :) Różne inne cuda próbowałem z tym kluczykiem na każdy możliwy sposób. U mnie zaczęło działać więc podzieliłem się tym, bo może komuś akurat ten sposób też zacznie banglać ;) 

Jajca sobie robisz ...

Jak widać nigdy nie przytrzymałeś kluczyka w pozycji otwórz bo byś wiedział co się powinno zrobić.. 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.