Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

k_a_m_a

Kodowanie Kluczyka

397 posts in this topic

Czy kupiony kluczyk na Allegro można zakodować do Opla Vectry. Stary kluczyk się zepsuł (coś z płytka ponieważ nie świeci się dioda-bateia jest na pewno dobra). Polecono mi żeby kupić kluczyk na Allegro i przekodować go do mojego Opla. Kluczyk jest tego samego typu co mój stary. Czy można tak zrobić????? I czy immob. rozpozna ten kluczyk? Wyrobienienowego kluczykaw moim przypadku kosztuje 650 zł

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">

Więc chciałabym pójść po niższych kosztach. Kluczyki są z 2002 roku.

a, I jest jakaś inna możliwość aby odzyskać tzw. security kod niż odzyskanie go w salonie i zapłacenie 150 zł?

/emoticons/default_mellow.png" alt=":mellow:">

0

Nawet jak już kupisz ten kluczyk z allegro to trzeba jeszcze przełożyć grot ze starego i zakodować (raczej tylko ASO - koszt nie wiem ale możesz zadzwonić). 650zł to dość drogo (może to cena za scyzoryk) - ktoś pisał że coś koło 400.

Please login or register to see this quote.

Jest możliwość ale potrzebny jest Tech-2 (takie urządzenie jak mają w ASO/salonie)ale nie przypuszczam, żeby ktoś to robił taniej niż 150 więc jeśli ASO chce 150 to oferta jest raczej atrakcyjna.

0

Posted (edited)

Witam

Ja robiłem w/w operację tzn. wymieniałem kluczyk (
zwykły
) na nowy (
scyzoryk
). Co do tego drugiego trzeba czekać bo serwis zamawia to w Niemczech, ale w ciągu tygodnia sprawa jest do załatwienia. Koszt całości zamknął się kwotą:
360
PLN Potem tylko programowanie TECH-2 i już mamy nową zabawkę.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">
Klucz sprawuje się bardzo dobrze.

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Pozdrawiam
adiplus

PS.

Zał. faktura z kosztami nowego klucza.

Please login or register to see this link.

Edited by adiplus
0

Sam kluczyk kosztuje 270 zł, ale do tego dochodzi programowanie ok. 165 zł i do tego odzyskanie kodu z karty car pass. Dlatego tak drogo.

A jakie czynności nalezy przeprowadzić aby ten kluczyk z allegro stał się użyteczny. Bo ja sobie wyobra żam to tak ,że trzeba by tylko zmienić grot a potem zaprogramować kluczyk do mojego samochodu. I do tego dochodzi chyba ten kod security.

0

przy kupnie kluczyka musisz sprawdzić czy działa na tej samej częstotliwości co twój obecny - przynajmniej mi w serwisie to sprawdzali przy dorabianiu kluczyka!

pozdrawiam

0

Zamówienie nowego kluczyka w ASO w Szczecinie - 650,- (400 kluczyk +150 uzyskanie kodów na podstawie numeru nadwozia w Niemczech)

0

Chyba mały błąd w obliczeniach bo po dodaniu wychodzi 550 zł ale ja właśnie tyle płaciłem tzn. 200 zł ściagnięcie kodów, i 300zł za kluczyk i 50 zł za programowanie razem 550 zł. Odnośnie kodów to raczej nie ma innej możliwości tylko ściagnąć w ASO widzę, że i tak ceny spadły z 200 do 150 zł albo każde ASO bierze ile chce. A wymiana grota w kluczyku to ryzykowna ryzykowna zabawa i tak warto mieć dwa klucze więc lepiej zacisnąć pasa i kupić nowy kluczyk a stary może się przydać np. przy zatrzaśnięciu kluczyków w aucie. A jeżeli zepsuł sie tylko jeden kluczyk a drugi jest sprawny to można zaryzykować zabawę ale pieniadze wydane na kluczyk z allegro moga pujść w błoto.

0

do VB w Kedzierzynie powiedzieli mi 350zl kluczyk do poliftowej z wbudowanym pilotem - kody znam

0

Czy używany kluczyk można zaprogramowac jako zapasowy bez dorabiana grotu??? Tylko żeby otworzyć auto, bez odpalania. Jaki może być koszt???

0

pewnie cena zależy od konkretnego ASO ale nie powinno się wiele różnić

0

ja dorabialem grot bo mi sie ulamal;p to skasowal 90zł a pozniej jak baterie wymienili to sie rozprogramowal(tu chyba jednak chodzi o fale radiowe bo zrobil to bez techa tylko za pomoca jakiejs kostki), to z bateria i programowaniem zaplacilem 50zł ;]

0

WOW droga sprawa w nowszych widzę. Ja na szczęście mam 2 BDB kluczyki, obym nie musiał dorabiać

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> (dostałem od Niemca jakieś "plastikowe pierdołki", ale to chyba do dorobienia klucza u producenta).

Brat dorabiał kluczyk z immo do VA 95r. - 130zł. (znany rzemieślnik).

0

Może ktoś potwierdzić czy można wyczyścić pamięć używanego kluczyka, aby działał w kolejnym??? Odszukałem różne sprzeczne informacje, jedne że kluczyk można zaprogramować tylko raz, drugie że jednak można go dalej programować????

0

Mała przestroga, nie kupujcie używanych kluczyków, żeby zaprogramować je do swojego auta !!!

Nowy kluczyk posiada transponder 46 crypto, który po zakodowaniu przechodzi w crypto 46 LCK (blokada).

Kluczyk raz zakodowany nie będzie dawał się kodować ponowie. Komunikacja w programowaniu jest tylko w jedną stronę.

Można spróbować wymienić ów transponder, jednak nie znalazłem nikogo kto miałby crypto 46, na allegro można kupić za 12zł crypto 48, są to transpondery to kluczyków audi/vw/skoda.

Tak to niestety wygląda w poliftowych kluczykach (scyzoryk), jednak podejrzewam że w starszych jest podobnie.

0

inaczej mowiąc najlepiej zrobic wszytsko w ASO.Kupic kluczyk i zaprogramowac.Ja na szczescie mam dwa ale fajnie byłoby miec kluczyk scyzoryk jak w poliftach

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

0

Panowie czy ktoś dorabiał w warszawie klucz scyzoryk do przedlifta ?? Jeśli tak to prosiłbym o podanie nazwy aso i ceny.

0

Auto Praga Radzymińska, 300 za scyzoryk trójfunkcyjny + 200 kodowanie przy założeniu, że masz car pass. Nie dorabiałem, pytałem sie tylko na początku kwietnia, więc cena aktualna. Ja zastanawiam się nad kupnem surówki, frezowanie 30 zł kodowanie we własnym zakresie. jak znajdziesz taniej to daj znać

0

No właśnie byłem u nich niedawno i zrezygnowałem, ponieważ z tego co powiedział mi pracownik aso, programowanie przewyższyło cenę kluczyka (całość zamknełaby się w kwocie 500zl). Byłem przygotowany na koszt 500zl, ale jak sie dowiedziałem, że kodowanie jest droższe od samego klucza to krew mnie zalała

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> Jak sie czegoś dowiem to dam znać. Też myśle o kupnie samego klucza był ostatnio nowy na allegro za 200zl, ale nie wiem czy znajdzie sie ktoś kto będzie umial to zakodować.

0

Tylko te na allegro są do poliftowych, mają pilot na 2 przyciski i inny grot, chyba że masz polifta. Pisałem do kilku firm zajmujacych sie dorabianiem i kodowaniem kluczyków i wszyscy zgodnie odpisali, że do przedliftu to lipa, raczej tylko serwis.Mozna ewentualnie kupić uzywkę, scyzoryk z 3 przyciskami ale wymiana transpondera +nowy grot z frezowaniem + koszt samego klucza to tyle co nowy w serwisie. Nie kodowałem nigdy, ale myśle że op com sobie poradzi z tym. Z tych powodów własnie mam zamiar kupić w serwisie tylko czysty kluczyk i sam powalczyć.

0

Mam przedlifta i potrzebuje klucza z 3 przyciskami, też kontaktowałem się z firmami trudniącymi się dorabianiem kluczy, ale cena była podobna jak w aso. Na allegro trafiłem nowy klucz z 3 przyciskami za 200zl, ale nie wiem jak z tym kodowaniem i sobie odpuściłem. Podzwonie jeszcze po aso bo wydaje mi się, że cena kodowania jest zależna tylko od tego ile dane aso każe sobie za to placić (tak właśnie jest ze sciągnięciem car passu, od 90 do 200zł)

0

a opcomem nie da rady tego zakodować?

0

Nie kodowałem nigdy kluczyka ale jak chcesz to możemy powalczyć

0

Ja miałem rozkodowany kluczyk ,zakodowali mi w ASO w Szczecinie koszt 60 zł.

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

0

jak się rozkodował to kodowali ci tylko pilota, w nowym trzeba dodatkowo transponder a to kosztuje w aso

0

Hmm no możemy powalczyć tylko żebyśmy nie skopali sprawy, ja jestem zielony jeśli chodzi o opcoma w życiu go na oczy nie widziałem

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> jutro jeszcze bede w aso w pulawach to ich podpytam za ile zrobia kluczyk

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> w sumie jestes z wawy wiec mozemy sprobowac po weekendzie bede mial duzo wolnego czasu

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

0