Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest tasior2103

Jak Wyłączyć Abs???

Recommended Posts

Guest tasior2103

Witam wszystkich. Jak w temacie. chciał bym wyłączyć ABS a nie wiem jak. Ocywiście tymczasowo. Wyjęcie bezpiecznika nie wchodzi w grę ponieważ nie działa wtedy prędkościomierz.Pozdrawiam.

techem wylaczyc mozna

albo bezpiecznik

pytanie po co to odlaczac ??

Please login or register to see this quote.

Jednym z powodów może być potrzeba skrócenia drogi hamowania lub inne istotne.

Osobiście mam wyjęty bezpiecznik od abs-u i wcale za tym wynalazkiem nie tęsknię.

No ale co kto lubi.

Może spróbuj znaleźć przewody idące od abs-u do bezpieczników i przestaw je na oddzielny bezpiecznik.

Będziesz mógł wtedy decydować czy go chcesz czy nie.

Wyłączyć ABS, to jeszcze nie jest taka ciężka sprawa. Najgorzej jest wyłączyć jego lampkę (no chyba że wyjmiesz żrówkę).

Guest tasior2103

Wg. mnie dziala zdecyowanie zbyt wcześnie, mielem ostatnio dzwona bo samochod prawie przestal hamowac.

Guest tasior2103

a co do lampki to nie jest problem, moze sobie świecić. a w razie czego rozkladanie zegarow mam w malym palcu.

Edited by tasior2103

Tez się chetnie dowiem jak to bezpiecznie wyłączyc - starsze modele AUDI- sportowe wersje miały taki wyłącznik ABSu na desce rozdzielczej-fabryczny wyłącznik-guzik...ma moze ktos takie AUDI wsrod znajomych?Jak oni to tam zrobili?

Tasior

ABS dziala poprawnie

tylko Ty nie umiesz z niego korzystac

o nie skraca drogi hamowania

tylko umozliwia ominiecie przeszkody

a Ty jestem prawie pewien wcisnales hebel na maxa i zaparles sie o kierownice

rob jak uwazasz

mi ABS kilka razy dupe uratowal

Guest tasior2103

Z ABS`u korzystac potrafie, bo nie jestem niedzielnym kierowca. W poprzednich samochodach nie mialem ABS`u iz awaryjnym hamowaniem też sobie radziłem. Chce go wylaczyc poniewaz z tylu klocki nie lapia cala powiezchnia, podejzewam ze za sprawa wlasnie ABS`u bo za szybko zaczyna dzialac.(Przy kazdym hamowaniu).

kolego ja mam c18nz z 90 roku i tez sobie wylaczylem abs, sprawa jest bardzo prosta przynajmniej u mnie, jak otworzylem maske to po stronie kierowcy nad pompa absu jest czarna skrzynka w ktorej sa 2 przekazniki jeden z nich po wyciagnieciu rozlacza abs, wszystko dziala normalnie abs nie chodzi, hamulce sa ok, tylko kontrolka sie swieci, pozdrawiam

Właśnie. To jest ten sposób. Tyle że spokojnie można wyciągnąć oba przekaźniki. Jest nawet metoda na lampkę. Problem tylko w tym że w innych typach ABS-u, może to trochę inaczej wyglądać.

jk wyciagne oba to nie moge odpalic auta kreci ale nie odpala.Dlatego mam wyjety jeden i oczekiwany efekt osiągniety

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_huh.png" alt=":huh:"> Ja mam wyciągnięte oba i wszystko normalnie chodzi. A auto takie samo jak Twoje.

Zaraz, zaraz.... Teraz dopiero załapałem o czy pisałeś. Chodziło Ci o skrzynkę z przekaźnikami. Ja miałem na myśli tą czarną obudowę przy zespole hydraulicznym. Tam również są dwa przekaźniki. Tam też robiąc odpowiednie połączenienie, można wyłączyć lampkę.

Edited by mcjezioro

Guest matek222

Witam,

Ja w mojej vektrze C20NE wyciagnełem jeden bezpiecznik (tam gdzie sa wszystkie ponizej z lewej strony kierownicy) i przestal dzialac ABS....

Ciekawe stwierdzenie w ostatnim zdaniu.

Poprzednie tarcze tylne dociągnołem do 220tyskm i oczywiście nie chodziły całą powierzchnią, od zmiany tarcz nigdy nie włączyłem ABSu i tarcze biorą całą powierzchnią.

Dodam że hamulce są wyraźnie lepsze bez tego wynalazku.

Guest konmen

Witam.

Na temat ABS`u mam wyrobione zdanie i uważam że się przydaje tylko trzeba wiedzieć jak go używać i nie zamykać oczu po wciśnięciu hamulca, choć bywało że na lodzie miałem wrażenie że ja chcę hamować a ABS nie pozwalał - tylko że jak bym zablokował koła to jedyną różnicą było by to że jadę jak dotąd i jeszcze kierować nie mogę, jak czujniki ABS`u są zanieczyszczone i źle ustawione w stosunku do zębatek bo się samoczynnie odgięły to system będzie włączał się za szybko i faktycznie przeszkadzał w jeździe, ale dość o tym.

/emoticons/default_dry.png" alt="<_<">

Wracając do tematu

/emoticons/default_cool.png" alt="B)">

Obok fotela kierowcy, przy progu jest "skrzynka" a w niej sterownik ABS`u, wystarczy wyjąć wtyczkę i ABS przestaje działać. Mogę się mylić co do lampki ale ona też chyba wtedy się nie zapali

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edited by konmen

Guest tasior2103

W tej skrzynce jest jakis modul firmy Hella, jak wyjalem z niego w tyczke nic z ABS`em sie nie stalo, wiec myslę,ze to nie to.

Może mogł byś napisac cos wiecej na temat tych zanieczyszczonych i poodginanych czujnikow.

Guest konmen

No cóz w różnych wersjach różnie umieszczano kompa od ABS`u ale jak poszukasz na forum to znajdziesz inne lokalizacje

co do zanieczyszczonych i powyginanych czujników to masz tu link

Please login or register to see this link.

tam opisałem co wiedziałem i u mnie działa

Zawsze możesz sobie ściągnąć książkę w pdf "sam naprawiam samochód - opel Vectra i calibra" a tam znajdziesz wiele odpowiedzi na swoje pytania.

/emoticons/default_cool.png" alt="B)">

Niektóre ABS-y (zdaje się te nowsze) nie mają zewnętrznego sterownika, tylko mają wszystko w środku - tzn. w obudowie zespołu hydraulicznego.

Nie wiem jak w VA ale w VB ABS wysiada samoistnie więc nie trzeba się nawet fatygować

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20"> a tak poważnie to pamiętam jak znajomy w swojej VA wyjmował jakiś przekaźnik montowany nad pompą abs (w skrzynce był zamknięty tak jak koledzy wyżej opisywali), jedynym mankamentem byłą paląca się kontrolka.

Na pompie abs-u jest podluzny plastik wyglada jak wsuwka trzeba przesunac w prawo, abs i tc sie wylaczaja ale predkosciomierz dziala .wyjmowanie przekaznikow i bezpiecznikow wylacza predkosciomierz

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka