Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Kamil_K

Spryskiwacz Tylnej Szyby Vb Kombi

Recommended Posts

Mam problem, którego objawy są dość proste... nie działa spryskiwacz tylnej szyby

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_mellow.png" alt=":mellow:">

Pompka chodzi

Objawy są takie jakby rurka była gdzieś zciśnięta i pompka wody nie potrafiła tego "przepchać" miał może ktoś taki problem?

odpinałem przewód i przedmuchałem go kompresorem ... powietrze leciało ale kompresor ma ~8Atm a pompka pewno ~0,5Atm albo jeszcze mniej więc może dlatego był "przelot" powietrza a płynu nie

Równocześnie pytanie, którędy jest poprowadzona ta rurka od spryskiwacza dołem (progami) czy górą (podsufitką) i po której stornie lewej czy prawej?

/emoticons/default_rolleyes.gif" alt=":rolleyes:">

Rozbierz peszle (dwie plastikowe rurki), które przechodzą z klapy bagażnika do nadwozia (przy zawiasach klapy) - nie pamietam w której jest rurka (chyba z prawej) wraz z wiązkami kabli. To miejsce najbardziej narażone na przerwania zagięcia więc może tam jest zciśnięte albo przerwane (dlatego powietrze poszło).

Wężyk idzie górą o ile dobrze pamietam to lewą stroną. A nie widac gdzies wycieków płynu jak psikasz?

Please login or register to see this quote.

Przyznam, że nie szukałem zanadto ... bałem się żeby pompki nie spalić jeśli rurka miałaby być gdzieś zaciśnięta?

/emoticons/default_unsure.png" alt=":unsure:">

Sprawdzę czy płyn ubywa w zbiorniku ... zaleję do pełna i zobaczę.

Mi w Astrze jak ciekło to własnie przetarł sie wężyk który szedł w podsufitce.

Guest rocker

Witam.

Ja mam identyczny problem jak Kamil_K lecz mi udało się zlokalizować wyciek z lewej strony pod drzwiami kierowcy na łączeniu blach.

Nie wiem którędy idzie ten przewód czy plastikową listwą progu czy samym progiem.

Proszę o pomoc w zlokalizowaniu przewodu i pozdrawiam.

Witam.

Rurka jesli nie nyla ruszana to raczej sie sama nie zagnie. Silniczka nie spalisz. Jesli podaje na przod a na tyl nie, znaczy co... ze ni ma sily. A jak nie ma sily to znaczy ze szczotki w silniczku sie przepalaja. Silniczek moze chodzic ale jak na plastikowy wirnik najdzie woda to nie da rady. Diagnoza na 98%

rocker: skąd dokłądnie cieknie? na zewnątrz czy wewnątrz auta?

Guest rocker

Cieknie dokładnie na łączeniu blach pod samochodem.

Kolega mi powiedział ze od pompki wychodzi jeden przewód który kończy się trójnikiem i możliwe ze obluzował sie jeden idący na tył auta a płyn cieknie po błotniku.

Na chwilę obecną nie mogłem tego sprawdzić ale jak tylko będę miał chwilkę to zdejmę koło, nadkole i co tam jeszcze będzie potrzebne.

Jak czegoś się jeszcze dowiem to dam znać.

Guest dnc

Ja mam ten sam problem. Ustaliłem, że wężyk został przecięty na złaczce gumowej. Tylko teraz zastanawiam sie jak te wężyki połączyć, gdyż nie wyobrażam sobie ciągnąć nowego wężyka z pompki aż po spryskiwacz. Wymyśliłem, że kupię sobie rurkę termokurczliwą i ściągnę obie rurki i podgrzeję by się zacisły na rurce. Nie powinno cieknąć, gdyż rurka dobrze nagrzana nie dopuszcza ciepła. Tylko na jak długo taki tandem starczy? Czy rurka nie przetnie się ponownie? Mam tez problem z popękanymi kablami z wycieraczki, rygla i ogrzewania tylnej szyby. Tylko, że tutaj również nie wiem czy ciagnąć nową wiązkę czy zaizolować je lub lutować na nowo. Naprawdę jestem zaskoczony jak łatwo jest uszkodzić te kable i jak trudne je naprawić.

Edited by dnc

Kamil_K ja mam taki sam problem. Wydaję mi się, że to nie koniecznie przetarł się wężyk czy też zagiął. No chyba, że coś tak kombinowałeś. Ja u siebie zauważyłem, że jak dłużej przytrzymam pompkę to zaczyna lecieć(ok 1,5 minuty). Wynika z tego, że trzeba wymienić pompkę albo założyć zaworek zwrotny.

Piechur dzięki spróbuję tej metody ... zaraz

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Przyznam, że na ostatnim spocie technicznym brakło czasu ... ale z pewnością na kolejnym będę to rozbierał ... o ile Twoja metoda nie zadziała

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">