Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Guest mareczek

Awaryjne Otwieranie Maski

Recommended Posts

Guest mareczek

Jak otworzyć maskę z zewnątrz?

Problem mam duży: wyczerpał się całkowicie akumulator, a auto jest zamknięte na amen, mam jedynie otwarty bagażnik. Nie mogę wejść do środka, bo zamek (jedyny od strony kierowcy) jest mechanicznie uszkodzony- wytrychem przez złodzieja.

Co robić, nie bardzo mam ochotę na wstawienie szyby........ POMOCY!

Please login or register to see this quote.

możesz wejść przez bagażnik jesli jest otwarty ,nie wiem czy masz habete czy sedana,ale oparcie tylnej kanapy da sie otworzyć od strony kufra ,albo poprzez przekręcenie takiego wichajstra na oparciu ,bądź otwarcie podłokietnika ,i spróbuj sięgnąć przez otwór do przycisku na oparciu do składania oparcia,potem juz sie dostaniesz do klamek,aby otworzyc drzwi od srodka

Pod warunkiem jak nie zamkna drzwi na 2 razy.

Zastanawiam sie czy by nie dalo sie podlaczyc prostownika lub drugiego akumulatora miedzy plus zarowki oswietlenia bagaznika a mase? Moze uda ci sie twoj podladowac albo od razu otworzyc drzwi pilotem.

Poniewaz nie wiem w jakim stanie masz akumulator to podlacz go przez zarowke np 55W bo jak masz na maxa rozladowany to mozesz na poczatku spalic bezpiecznik.

nawet jeśli zamkął na 2 razy to jeśli dostanie się do środka to maskę otworzy :]

jesteś z wawki więc zadzwoń do awaryjnego otwiernia zamków

Please login or register to see this link.

albo

Please login or register to see this link.

podaję z neta ale jest parę innych adersów (znajdziesz w gazecie, książce tel).

Koszt około 50zł (przynajmniej kumpla tak skasowali) - otworzą bez niszczenia zamka (Ty i tak masz zniszczony więc nic nie ryzykujesz).

Jak jesteś pewny, że to aku to możesz rozwalić grilla (można bez niego jeździć w przeciwieństwie do szyby).

Edited by zubek73

Zgadza sie, ale cytat zawieral tylko drzwi :]

sie czepiacie ,przecież to oczywiste że maske otworzy

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Guest mareczek

Mam sedana- oparcie jest zablokowane. Do srodka wiec nie wejde raczej przez bagaznik.... Aku jest kopletnie rozladowany- dioda od alarmu nie swieci.

Chce wyjac akumulator- dalej sobie poradze. Jak otworzyc maske? Moze jakos sie da pociagnac za linke od spodu? Moze ktos probowal.

Rozwal grilla jak nie chcesz rozwalic szyby ani zapłacić fachowcom. Wprawdzie VB otwiera się w 15 sekund śrubokrętem ale nie napiszę jak.

Guest mareczek

Chcialem cos zrobic SAM i niczego nie rozwalac. Telefon do "fachowców" to mam. Nie chce otwierac auta, tylko maske...., nie musi to byc 15 sek. Moze jednak na forum ktos zna sposob nie uszkadzajacy samochodu (gril jest calkiem ladny

/emoticons/default_rolleyes.gif" alt=":rolleyes:"> ) - jakos przecie do tej linki od maski musi byc dostep?

podnies przód samochodu od strony Aku i sprawdz czy jest jakies dojscie do niego, ewentualnie mozesz dla ułatwienia odkrecic lewe kolo i nadkole od srodka , potem juz tylko znaj przewód plusowy i podłacz do niego nowy , no i minus

Guest mareczek

Zrobione! Aku się ładuje (miał ok 6v......). Trwało to co prawda nie 15 sek. ale 15 min. ( A swoją drogą to ciekawe czy tym śrubokrętem da się otworzyć samochód bez czynnego centralnego?)

Postanowiłem napisać jakby samoporadę, bo praktyka zweryfikowała podpowiedzi z forum. A zatem:

1. Wybijania szyb, grila nie komentuję, myślę ze każdy też ma telefon do serwisu i rożnych fachowców.

2. OTwieranie klamek od środka przez jakieś cięgła nic nie da- vectra B ma dead-lock i zamki nie działają od środka po zaryglowaniu, a chyba każdy autoalarm je rygluje (kto w Polsce ma samochód bez autoalarmu?....).

3. Z zewnątrz od spodu i od L strony praktycznie nie ma dostępu do kabli aku- jest bardzo ciasno, mocno zabudowane i są one od góry.

4. Wszedłem do środka przez bagażnik- trzeba lekko w rogu wypchnąć półkę do góry- ustąpi plastik przy zaczepie pasa i można odblokować siedzenie. Jest to opcja dla dość zwinnych i małogabarytowych. Maskę otwiera się ze środka zwyczajnie

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Sprawą otwartą pozostaje otwarcie maski z zewnątrz,w przypadku np. urwania się linki. Myślę że jest to temat na poradę- trzeba wymierzyć i zrobić zakrzywiony dość sztywny drut, który mógłby pociągnąć zamek przez otwór w grilu.

Pozdrawiam

Gratulacje! Niestety będziesz musiał szykowac sie na nowe aku. Mi kiedyś w kadecie aku rozładowało się też do 6V i juz nie dało sie z nim nic zrobic a miało zaledwie rok.

Guest Darek N.

Witam.

Właśnie wczoraj miałem ten sam problem w mojej VB Kombi 1,8

Zostawiłem auto na tydzień i klapa, padł akumulator , a zamki w drzwiach musiały być kiedyś wymieniane bo klucz nie pasuje.

Nie było żadnej możliwości otwarcia auta, chciałem drutem pociągnąć za rygiel ale to jest niemożliwe zwłaszcza zimą kiedy palce drętwieją.

Sposób jest prosty.

Podnieść auto możliwie jak najwyżej (niezapominając o podłożeniu jakiegoś zabezpieczenia na wypadek awarii podnośnika)

Z tyłu silnika jest bardzo dobry dostęp do rozrusznika wystarczyło podłączyć PLUS z prostownika do zacisku (górna śruba) i minus do obudowy silnika a po dosłownie kilku minutach auto było otwarte.

teraz szukam przyczyny i szykuje się do kupna nowego akumulatora.

POZDRAWIAM

Guest sebko

Hej,

Powstał taki problem że gdy chciałem dolać płynu do spryskiwaczy okazało się że nie mogę otworzyć maski. Nie wiem co się stało ale jak pociągam za cięgło pod kierownicą to coś przeskoczy i nic-maska nie odskakuje. Czy pękła linka i jak otworzyć teraz maskę - co trzeba rozebrać? Dzięki za pomoc. Na razie jeżdżę bez płynu do spryskiwaczy ale gorzej jak trzeba będzie np. dolać oleju..

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edited by zubek73
przyłączam do podobnego tematu / zubek

A próbowałeś w dwie osoby ?? Jedna ciągnie dźwignię a druga próbuje uchylić maskę... możliwe że sprężyna pękła i dlatego nie unosi maski.

Guest Ciechu

Panowie mam problem. Dziś bardzo głupim sposobem zamknąłem auto i wyjąłem akumulator z auta. Niestety okazało się, że ani zamek w drzwiach kierowcy, ani ten w bagażniku nie działa z kluczyka! Maska zamknięta. Jak dostarczyć do auta prąd abym mógł otworzyć z pilota, bądź jak otworzyć awaryjnie auto bądź jego maskę.

Z góry dzięki za porady.

Koledzy wyżej opisali sposoby jak otworzyć autko

/emoticons/default_rolleyes.gif" alt=":rolleyes:"> Po włożeniu kluczyka nic się nie dzieje?

ja miałem parę miechów temu podobny problem ale chodziło tylko o linkę od maski, że się jakoś "rozciągnęła" kumacie i za słabo napinała tę sprężynę przy zatrzasku maski... Problem rozwiązałem "naciągając" linkę poprzez założenie na jej końcu czegoś co by blokowało "zjazd" tego drutu od sprężyny do końca, a co za tym idzie napięcie linki, i teraz jest ok... (bo nie chciałem się bawić w instalowanie nowej linki) pokrętnie to opisane ale jeśli ktos kiedys zaglądał tam to będzie wiedział o co cho.

A co do awaryjnego otwarcia, to przy tej okazji opracowałem wyjscie awaryjne na czarna godzinę... czyli wycięcie grilla z tych 3 ząbków na dole i tych 3 "trzymajek" na górze (skalpelem, albo berzeszczotem) - czyli krótko mówiąc jakkolwiek wyrwać grill. I wtedy mamy juz dostęp, ręcznie sobie otworzyć/pociągnąć, i z np. srubokrętem pociągnąć sprężynę, linkę itd

Edited by maro.usn

Gdzies ktos pisał że nalezy podać napiecie na kostke od biegu wstecznego na skrzyni biegów +12V z innego akumulatora i wtedy lampki zaczynają swiecic na desce i otwozyć pilotem.

witaj.

Mam pytanko jak to niby działa to w 15 sek. bo kolega uziemił sobie VB pod blokiem. jak możesz to na priv.

Pozdro

Sebastian

Wyłamując zamek, a jak by inaczej!!!

Seba niech kolega złapie od dołu za gril i pociągnie go do góry (aż poczuje że oparł się o maskę) i do siebie, jeżeli będzie miał odrobinę szczęścia to powinno udać mu się go podważyć bez łamania zaczepów.

Następnie niech włoży rękę i po lewej stronie wymaca linkę należy za nią mocno pociągnąć, w takiej jednak pozycji może być ciężko użyć wystarczającej siły, ja na linkę nałożyłem sznurek i ciągnąłem w dół sznurkiem, w ten sposób otworzy maskę. Jeżeli dostanie się pod maskę to może spróbować zewrzeć klemy, część centralek miała tryb awaryjny że w przypadku zwarcia puszczały zamki.

Drugi sposób, ale tego nie wiem bazuje na koledze który pisał o wstecznym. Pod maską po lewej stronie mniej więcej na wysokości półośki powinien znaleźć kabel od czujnika wstecznego, może do niego spróbować podpiąć zasilanie, jednak nigdy nie słyszałem o tym patencie i wydaje mi się mało prawdopodobny.

Jarek i Ty stary forumowicz podpowiadasz wyrywanie grilla?! Drut w hak zagiety wkładasz w 3 lukę grilla licząc od maski, patrząc na grill - po prawej stronie znaczka opel i ciągniesz za linke od maski. Minuta i otwarta.

Nie wyrywanie

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> Podważenie, zwolnienie dolnych zaczepów, ja u siebie otwierałem w ten sposób i nic przy tym nie uszkodziłem.