Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest dzix

Czy Halogen Poliftowy Pasuje Do Zderzaka Dtl Z 2002r?

Recommended Posts

Guest dzix

Witajcie

Pytanie czy zwykły halogen poliftowy pasuje do zderzaka od Vectry B DTL / DTR czyli takiego:

Please login or register to see this image.

Czy ktoś jest w stanie wskazac namiar na kratki od takiego zdesia i hokej na spód?

VB 2,2 DTI ( Y22DTR ) ma inny zderzak niż 2.0 DTL czy 2.0 DTI ( X/Y20DTH/R ). Różni się dolną kratą, która jest większa i bardziej masywna, zaślepki halogenów są większe i nie pasują do innych polifowych zderzaków, halogeny też są inne. Wiem, bo sam miałem taki dylemat ze zderzakiem w moim Y22DTR i wybrałem " zwykłą " opcję.

Natomiast jeśli masz zamiar zamontować do poliftowej VB taki zderzak z 2,2 DTI, jeśli jest kompletny - będzie pasował.

Na fotce jest Vectra z silnikiem 2,2 DTI a zwykły halogen poliftowy jest mniejszy od tego ze zdjęcia. Gratów szukaj na Allegro - znajdź użytkownika " opel24 " - Katowice, Załęska Hałda albo tu :

Please login or register to see this link.

Edited by Piotreq

Please login or register to see this quote.

Mylisz sie kolego.

Zmieniałem zderzak u kumpla w Viki 2.0 DTI na taki jak ja mam w 2.2 DTI i halogeny są te same, są inne tylko zasłonki na halogeny. Poza tym zadnej róznicy. Inne halogeny sa tylko przedliftem i polifcie w wersji OPC

Zaślepka halogenu jest dużo większa niż w poliftowej wersji, poza tym " soczewka " w 2,2 DTI jest większa o jakieś 0,5 cm ( średnica ).

Została mi jeszcze prawa zaślepka halogenu GM 9183907 z mojego oryginalnego zderzaka z 2,2 DTI, dziura na soczewkę jest większa niż w wersji zwykłej poliftowej. Ponieważ ciężko było dostać odpowiednie graty do zderzaka 2,2 DTI ( było to na wiosnę 2005 roku ) mam założony zwykły poliftowy z halogenami od tej wersji. Swój ocalały halogen z 2,2 DTI sprzedałem na Allegro i jak dobrze pamiętam różnił się od poliftowego... Zresztą ktoś już chyba pisał coś na ten temat na forum...

Guest dzix

CZy chcesz powiedzieć że zderzak który pokazałem na fotce ma jeszcze jednego klona, który jest podobny do niego?

ja mam taki zderzak

bez kratek fabrycznych

wstawiona czarna siatka

halogeny soczewkowe schowane za siatka

taj ze ich nie widzac

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

wyglada o niebo lepiej

a i gume na dol dalem od Laguny

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

ta fabryczna jest do bani co kraweznik to wisiala

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

11082007029jl2.jpg

Edited by gawlak

Guest dzix

A możesz pokazać więcej zdjęć? najlepiej pod światło?

Edited by zubek73
nie cytujemy fotek - wycinam / zubek

musze zrobic

jutro sie postaram

Nie wiem czy ma klona ale wiem, że miałem olbrzymie trudności, by mieć taki zderzak, kratkę i halogeny jakie były oryginalnie. Raz, że były dużo droższe od zwykłych poliftowych a dwa - było bardzo ciężko je dostać stąd podjąłem decyzję o wymianie zderzaka i halogenów na " zwykłe " poliftowe... I nie były to elementy Irmiego czy Zendera...

/emoticons/default_wacko.png" alt=":wacko:">

Guest dzix

Tak od ręki to nie ma za bardzo.

Ale czasem bywają. Kiedyś gość miał za 500 zł kompletny, innym razem za 350 zł niekompletny.

Ale z tego co widzę to nie warto oszczędzać na tych detalach i jak brać to już tylko kompletny.

Gawlak poka fotosy jak te kratki wyglądają?

Odświeżę nieco temat...

We wtorek będę miał prawie kompletny zderzak do VB 2,2 DTI. Z hokejem, kratką ( środkową czyli dużą ). Lewą zaślepkę do halogenu mam ( została z mojego ), brakuje mi tylko lewej. I okaże się czy poliftowe halogeny pasują do 2,2 DTI ( jak wiadomo tylko poliftowa ). Nareszcie będę miał kompletny przód. Przekalkulowałem i ta wersja wyjdzie mnie taniej ( i to dużo razem ze spryskiwaczami ) niż zakładanie zderzaka Irmiego, spryskiwaczy i halogenów.

No to aby nie było więcej nieporozumień i sporów w tej kwestii...

Zderzaczek z wersji 2,2 DTI - tylko poliftówka jak wiadomo ( Y22DTR) - oficjalnie nosi nazwę SPORT. Jest to inny niż zwykły plastik poliftowy, z kratkami włącznie. Oficjalnie halogeny do wersji SPORT kosztują chyba około 700 zł za sztukę podczas gdy " zwykłe poliftówki " w oryginale są o połowę tańsze... Natomiast między tymi wersjami można postawić " = " czyli krótko mówiąc Unikal miał rację

/emoticons/default_rolleyes.gif" alt=":rolleyes:"> . Potwierdzam, bo właśnie dokonałem tego ( po prawie 2 latach ) u siebie... Reasumując - halogen ze zderzaka na zdjęciu ( 2,2 DTI ) będzie pasował do zwykłego polifta i zamiast niego oraz na odwrót...

Czytam sobie i jestem w szoku jakie ceny były 6 lat temu

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> Teraz ten halogen kosztuje 50zł nowy na allegro

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> Dobrze, że temat powstał, bo właśnie mam w sporcie do wymiany halogen i już sobie zamówiłem poliftowy.